Громадська організація «Агентство економічного розвитку» в межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізувала оприлюднення біографічних відомостей про депутатів Миколаївської міської ради на офіційному сайті. Фактично було досліджено біографії всіх 54 депутатів.
Як показують результати моніторингу, двоє депутатів знаходяться в лавах Збройних Сил України. Один склав свої повноваження, подавши відповідну заяву. Ще один депутат виявився колаборантом та втік на постійне місце проживання до країни-агресора. Однак їхні біографії оприлюднені на офіційному сайті Миколаївської міської ради.
Загалом біографія щодо депутатів оприлюднена за єдиним шаблоном та містить наступну інформацію:
Якою є ситуація щодо кожного критерію окремо?
Фото, прізвище, ім’я, по батькові та дата народження присутні у 100% депутатів (54 з 54 осіб).
Освіта також вказана у всіх 54 депутатів. Варто вказати, що у 53 депутатів з 54 вища освіта. У однієї депутатки - Тетяни Кравчук - середня освіта.
Інформацію про партійну приналежність зазначено відносно всіх депутатів. 47 обранців з 54 відповідно до інформації з офіційного сайту Миколаївської міської ради є безпартійними. Членами політичної партії «Європейська Солідарність» є Світлана Бабаріка, Олена Кісельова, Станіслав Мартиросов, Вікторія Переверьзєва, Сергій Танасов. Членом партії «Наш Край» є Сергій Кантор, а Ганна Ременнікова є членкінею політичної партії «Пропозиція».
Станом на 2024 рік позафракційними є 26 з 54 депутатів. В той же час деякі депутати, які є безпартійними, входять до складу депутатських фракцій. У Миколаївській міській раді утворено три депутатські фракції, а саме:
Загалом до міської ради пройшли від політичної партії «Слуга народу» 9 депутатів, від політичної партії «Пропозиція» - 14, від політичної партії «Наш край» - 4 обранці, від “Партії Шарія” - 5, від політичної партії “Європейська Солідарність” - 5. Найбільшу кількість мандатів (17) отримали представники від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».
В той же час нагадаємо, що відповідно до рішень восьмого апеляційного адміністративного суду від 16 та 20 червня 2022 року, діяльність партій "Опозиційна платформа - За життя" та “Партія Шарія” заборонено.
Інформація щодо місця здійснення прийому громадян та години оприлюднена у 100% проаналізованих осіб (54 з 54 депутатів).
Контактний номер телефону, за яким можна зв’язатися з депутатом відповідного округу, оприлюднено у 47 випадках з 54. Контактний номер телефону не оприлюднено у профілях 7 депутатів: Юлії Белановської, Олени Нестеренко, Вікторії Переверьзєвої, Дмитра Січка, Владлени Транської, Артем Хачатуров, Сергій Щербаков.
Електронна адреса депутатів оприлюднена в 43 випадках з 54. В 11 депутатів відсутня інформація щодо електронної пошти, а саме у Раміля Агабекова, Марії Грачової, Валерія Дашевського, Марини Мазанко, Олени Нестеренко, Вікторії Переверьзєвої, Ганни Ременнікової, Дмитра Січка, Олега Третяка, Артема Хачатурова, Андрія Янтара.
На думку експертів, міській раді варто звернути увагу на актуалізацію даних про депутатів станом на 2024 рік. Наприклад, зазначивши інформацію про тих, хто склав свої повноваження або не виконує обов'язки депутата через колабораційну діяльність. Оновлення потребують також і контактні дані обранців та їхніх приймалень.
Як свідчать результати моніторингу прийому депутатів Миколаївської міської ради, однією спільною причиною непідтвердження прийомів для більшості депутатів є застаріла інформація щодо графіків прийому на сайті міської ради та низький рівень комунікації з виборцями за допомогою інструментів онлайн-комунікації.
Експерти кампанії також рекомендують міській раді в оновлені профілі додати інформацію про досвід роботи депутатів, що наразі відсутній у відомостях на сайті.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»