ТОП 10 депутатів-прогульників  Дніпровської міської ради

22.07.2019

ТОП 10 депутатів-прогульників  Дніпровської міської ради

    Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.  Активна участь депутата у здійсненні місцевого самоврядування полягає передусім у його обов’язку брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень. 

    Завдяки інформації, що розміщена на офіційному сайті Дніпровської міської ради, можна дослідити, які депутати Дніпровської міської ради VII скликання ігнорують свій обов’язок відвідувати засідання сесій міської ради. 

    Десятку депутатів-прогульників відкриває Катерина Збарська з фракції «Громадська сила». Депутат є членом постійної депутатської комісії міської ради з питань етики, материнства, дитинства та партнерських відносин. Вона відвідала 36 з 47 пленарних засідань, тобто 76%, та була відсутня під час ухвалення 4215 рішень.  Депутат проголосувала за 4310 рішень, проти 124 рішень, утрималася 57 разів, а не голосувала за 1100 рішень.

    Наступний за рейтингом прогульник -  Вячеслав Мішалов, який відвідав тільки 30 з 47 пленарних засідань (63%) та пропустив голосування за 4235 рішеннями. Вячеслав Мішалов на цей час є позафракційним депутатом та пройшов до Дніпровської міської ради за списками партії «Самопоміч» і був обраний секретарем ради. Через низку гучних корупційних скандалів, пов’язаних із розподілом багатомільйонних тендерів з міського бюджету на користь будівельних фірм його батька (Дмитра Мішалова), він був виключений з фракції та залишив пост секретаря міськради. Вячеслав Мішалов проголосував за 5035 рішень, був проти у 43 випадках, утримався щодо 32, а не голосував за 461 рішення. 

    Наступною за пропусками засідань сесії Дніпровської міської ради є  Людмила Селіванова з фракції «Опозиційний блок», яка відвідала 33 з 47 пленарних засідань (70%) та пропустила голосування за 5243 рішеннями. Попри відвідування більшої кількості засідань, ніж депутат Мішалов, пропуск голосувань за більшою ніж у нього кількістю рішень забезпечує лідерство в рейтингу прогульників. Депутат проголосувала за 2429 рішень, була проти у 242 випадках, утрималась у 295 випадках та не голосувала за 1597 проектів. 

    Наступним номінантом є депутат Дмитро Хозін з депутатської фракції «Солідарність», який брав участь у 29  засіданнях (61%) та через це не голосував за 5540 рішень. Попри причетність до фракції «провладної більшості», депутат зайняв опозиційну позицію до керівництва міста. На пленарних засіданнях ради він є помітним через намагання ставити питання до рішень порядку денного. У багатьох випадках депутат залишав сесії до їх закінчення через неврахування його позиції та ігнорування депутатських прав. Депутат віддав свій голос за 2634 рішення, був проти у 86 випадках, утримався 152 рази та не голосував 1394 рази. 

    Шостою у рейтингу прогульників є депутат Наталія Луценко з фракції «Опозиційний блок», яка відвідала 29 пленарних засідань (61%) та пропустила голосування за 5609 питаннями. Діяльність депутата під час сесій ради не була помітною. Депутат голосувала за 2763 питання, проти – 240 разів, утрималася по 130 питанням, а не голосувала за 1064 рішення. Це друга каденція Наталії Луценко, яка  у 2010 році вже обиралася депутатом Дніпропетровської міської ради VI скликання. 

    П’ятірку найбільших прогульників відкриває Руслан Краснов з фракції «Громадська сила», який відвідав 26 з 47 засідань (55%) та через це не брав участі у голосуванні за 5706 рішень. Руслан Краснов є студентом Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка та сином лідера фракції «Громадська сила» Загіда Краснова. Руслан Краснов голосував за 3177 рішень, проти – 55 рішень, утримався за 36 рішеннями, не голосував у 832 випадках. 

    Четвертим за кількістю пропущених засідань є відомий у Дніпрі політик – лідер регіональної партії та фракції в міськраді «Громадська сила» Загід Краснов, який був присутнім на 29 засіданнях (61%) та не голосував через це за 6154 рішення.  Протягом своєї тривалої політичної кар’єри був депутатом Дніпропетровської міської ради IV та V скликання та очолював фракцію «Блок Лазаренка». З січня по лютий 2016 року обіймав посаду секретаря Дніпровської міської ради та внаслідок формування більшості депутатів, орієнтованих на міського голову, був позбавлений цієї посади та втратив вплив. У червні-липні 2019 року інформація про значну кількість прогулів депутата Загіда Краснова у міськраді була широко оприлюднена його конкурентами під час передвиборчої кампанії дострокових виборів у Верховну Раду України.  Голосував за 1871 рішення, проти – 60 рішень, утримався у 23 випадках, не голосував 1698 разів. 

    Трійку лідерів за кількістю прогулів відкриває Сергій Суханов, на цей час позафракційний, обраний від партії «Опозиційний блок». Сергій Суханов відвідав 22 засідання (46%) та внаслідок цього не віддав свій голос за 7139 рішень. Депутат запам’ятався епатажними заявами в адресу керівників міської влади, стосовно нього відкривалася кримінальна справа за розпалювання міжнаціональної ворожнечі та деякий час він перебував за межами України. Депутат проголосував за 616 рішень, проти – 154 рішення, утримався у 299 випадках, не голосував 1598 разів. 

    Друге місце серед топ-прогульників займає Олександр Турчин - позафракційний депутат, обраний  від політичної партії "Опозиційний блок", який відвідав 27 засідань (57%) та через це не брав участі у голосуваннях по 7320 питаннях. Депутат є членом постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства. Депутат голосував за  1652 рази, проти – 14,  утримався у 3  випадках, не голосував 817 разів. 

    Абсолютним чемпіоном серед депутатів за кількістю прогулів є Ярослав Гивель, член фракції «Опозиційний блок». Депутат відвідав 15 з 47 засідань (31%) та через це не брав участі у 8506 голосуваннях. Депутат тривалий час посідав керівні посади у ТОВ "МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ",   з січня 2015 року по сьогоднішній день займає посаду заступника директора з економічних  питань ТОВ "Інститут стратегічних досліджень". Ярослав Гивель голосував за 789 рішень, проти – 103 рішень, утримався 52 рази та не голосував 356 разів. 

    Аналізуючи дані нашого рейтингу, можна зробити висновок, що топ-прогульники - це переважно депутати з опозиційних до теперішнього міського голови фракцій, які не займають керівних посад у депутатських комісіях і  не можуть впливати на зміст рішень, які ухвалює Дніпровська міська рада. 

Внаслідок вибудуваної останніми роками технології ухвалення рішень міськрадою опозиційні депутати значною мірою позбавлені можливості публічно висловлювати свою позицію під час пленарних засідань, чим також можна пояснити зниження їх мотивації до участі у роботі міської ради з ухвалення рішень. 

Цікавим є факт, що 6 з 10 топових прогульників -  Збарська К.Ю., Селіванова Л.Є., Мішалов В.Д., Краснов З.Г., Суханов С.А., Начар’ян Н.О. – є членами постійної депутатської комісії міської ради з питань етики, материнства, дитинства та партнерських відносин, яка в реаліях сьогодення не має можливості для опрацювання важливих для життя міста рішень та позбавлена впливу  на політику міської влади.


Дана публікація підготовлена експертами ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» та ГО «Інститут Громадської Експертизи» в межах Громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». 
 

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати».