У 2020 році атестація депутатів Краматорської міської ради має дійти до свого логічного завершення, бо термін каденції обранців завершиться цього року. А поки робота аналітиків громадської організації «Точка доступу», яка є партнером реалізації ініціативи «Атестації» у Краматорську, триває. Цього разу команда аналітиків провела контент-аналіз протоколів пленарних засідань міської ради, які відбулись у 2019 році, на предмет того, як депутати Краматорської ради діють та приймають рішення в умовах наявності конфлікту інтересів.
Конфлікт інтересів - це первинна передумова здійснення корупційного правопорушення. Коли виникають ситуації потенційного або реального конфлікту інтересів, то в цих випадках особа, яка приймає рішення під час виконання своїх обов’язків, має приватний інтерес, особисту зацікавленість та отримання вигоди в прийнятті того чи іншого рішення на його користь.
Який саме приватний інтерес є у депутатів Краматорської міської ради, ви маєте змогу ознайомитись в реєстрі приватних інтересів депутатів Краматорської міської ради, що містить інформацію про зв’язки депутатів із фізичними та юридичними особами із поясненнями, в чому саме мають зв’язок депутати та інші особи на сайті,
Нагадаємо, відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», депутати повинні публічно повідомити про наявність у них конфлікту інтересів, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Отже, у 2019 році в Краматорській міській раді в цілому відбулось 16 пленарних засідань, під час яких депутати 14 раз публічно повідомили про наявність в них конфлікту інтересів під час розгляду питань та голосування. Більше всіх публічні заяви про наявність конфлікту інтересів робив секретар Краматорської міської ради Денис Ошурко – 6 разів. Віталій Рубайло робив публічні заяви 4 рази, Олена Шорнікова – 2 рази та по одному разу публічну заяву робили Віктор Рубановській і Геннадій Суков. Всі питання, під час яких депутати робили публічні заяви про наявність конфлікту інтересів, пов’язані з їх основним місцем роботи, бізнесу або стосувались членів їх родин.
«Депутати повинні публічно заявити про наявність у них конфлікту інтересів, про що обов’язково слід внести відповідний запис до протоколу пленарного засідання ради. Заяву про наявність конфлікту інтересів повинні робити на пленарному засіданні до початку розгляду питання, у вирішенні якого є приватний інтерес. Варто зауважити, що в 2019 році всі депутати Краматорської міської ради дотримувались вимог закону України «Про запобігання корупції», робили публічні заяви про наявність у них конфлікту інтересів та не брали участь у голосуванні» - роз’яснив аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов.
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».