Як працювали депутати Миколаївської міської ради: Результати атестації за третій рік повноважень

02.06.2024

Як працювали депутати Миколаївської міської ради: Результати атестації за третій рік повноважень

Громадська організація «Агентство економічного розвитку» в рамках всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» 31 травня презентувала  результати оцінювання діяльності депутатів Миколаївської міської ради третього року повноважень. 

Результати представила регіональна  координаторка кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» в Миколаївській області Олена Шевчук.

За результатами оцінювання жоден з 52-х депутатів не отримав оцінку “5”. 

Позитивну оцінку у “4 бали” отримали лише троє депутатів: Микола Капацина, Андрій Туріца та Дмитро Фалько. Діяльність майже половини складу депутатів – 25 осіб, була оцінена на “2 бали”, ще 14 отримали оцінку “3”.

Водночас 10  депутатів отримали оцінку “1”, що говорить про незадовільний рівень відкритості, прозорості та підзвітності їхньої діяльності.

Загалом, якщо порівнювати результати атестації депутатів Миколаївської міської ради за 2022 та 2023 рік, то можна зробити висновок, що саме за об’єктивними показниками бали залишились майже на тому самому рівні. Однак збільшився рівень аутсайдерів: у 2022 році їх було четверо, а у 2023 році кількість збільшилась до 10 обранців.

Із позитивних явищ можна зазначити, що у 2023 році кількість поданих звітів про роботу депутата зросла  - у 2022 році звіт подали шестеро депутатів,  у 2023 році це зробили девʼятеро.

За критерієм оцінювання «Оприлюднення інформації про депутата на сайті Миколаївської міської ради» всі депутати отримали по “4 бали”, оскільки в кожного було оприлюднено тільки 4 із 5 складових, визначених законодавством. Не оприлюднюється інформація про освіту обранців. 

У 51 депутата оприлюднені повна інформація про прийом, у 13 - інформація про проведення прийому виборців відповідає дійсності. Щонайменше раз на місяць проводять особистий прийом 14 депутатів або їхні помічники.

За критерієм «використання двосторонніх каналів е-комунікації з виборцями» 16 депутатів активно використовують соціальні мережі для інформування про свою діяльність, але відсутня можливість коментувати повідомлення/ або депутат не відповідає на коментарі, або сторінка відкрита лише для друзів. Натомість 31 депутат взагалі не використовують канали е-комунікації з громадянами.

Щодо відвідування сесій депутатами міської ради в 2023 році, то дисципліна деяких обранців є зразковою. Девʼятеро депутатів відвідали більше 90% засідань сесій, натомість четверо: Андрій Єрмолаєв, Тетяна  Кравчук, Руслан Москаленко та Владислав Чайка, - відвідали не більше 10% всіх засідань міської ради.

У 2023 році кращою є дисципліна відвідувань засідань постійних комісій. Більше 90% засідань відвідали 17 депутатів. Троє депутатів міської ради: Андрій Кучеренко, Руслан Москаленко, Владислав Чайка, - відвідали не більше ніж 10% засідань постійних комісій.

За критерієм «оприлюднення електронної декларації на веб-сайті ради» троє депутатів: Андрій Єрмолаєв, Тетяна Кравчук, Станіслав Мартиросов, - не подали декларації за 2023 рік. 90% депутатів подали декларації за минулий рік. 

Дев’ятеро депутатів міської ради: Раміль Агабеков, Сергій Кантор, Микола Капацина, Олена Кісельова, Марина Мазанко, Олександр Розумний, Рустамджан Садрідінов, Андрій Туріца та Дмитро Фалько, - прозвітували про свою роботу за 2023 рік  та опублікували відповідні звіти. 

Тільки один депутат – Олександр Розумний - прозвітував про свою роботу за 2023 рік перед колегами або підлеглими. Інші ж депутати, які оприлюднили свої звіти, публічне звітування не проводили.

Тільки у одного депутата – Раміля Агабекова, звіт відповідає вимогам частини 2 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та містить відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Підсумовуючи, регіональна  координаторка кампанії  «Атестація депутатів місцевих рад» Олена Шевчук наголосила на важливості якісної комунікації депутатів міськради з виборцями, про необхідність більш широко використовувати двосторонні канали е-комунікації та актуалізацію інформації про роботу приймалень депутатів. Ці інструменти є ключовими каналами зв'язку між обраними представниками та їхніми виборцями. Вона підкреслила, що ефективність роботи приймалень значно знизилась з часу початку війни і це відчутно впливає на рівень довіри громадян до місцевої влади. 

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»