Заочне знайомство з депутатами: яку інформацію про новообраних представників можна знайти на сайті Луцькради

Заочне знайомство з депутатами: яку інформацію про новообраних представників можна знайти на сайті Луцькради

Під час перших місцевих виборів 25 жовтня лучани обрали 42 депутатів, які будуть представляти їхні інтереси у Луцькій міській раді. Склад Луцької міської ради VIII скликання оновився на понад 75% у порівнянні зі складом попередньої каденції. Хто вони, новообрані представники Луцької міської громади, де і коли народились, яку мають освіту і досвід роботи, які партії представляють, - про це і не тільки можна дізнатись із офіційних сторінок депутатів на сайті міської ради. 

В рамках ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» представники Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу уже аналізували оприлюднені відомості про депутатів на сайті ради та повідомляли про отримані результати станом на 23 грудня 2020 року. Втім, станом на 23 січня 2021 року інформація про представників міської громади була оновлена і суттєво доповнена. Відтак, якщо порівнювати нині оприлюднені відомості із тією інформацією, яка була висвітлена про депутатів Луцькради попереднього скликання, то простежується тенденція до значного підвищення рівня відкритості і прозорості представників міської громади: депутати Луцької міської ради VIII скликання стають більш відкритими за своїх попередників.

Нагадаємо, що у розділі «Міська рада» - «Депутати Луцької міської ради» на офіційному сайті Луцької міської ради містяться персональні сторінки кожного депутата Луцькради VIII скликання. Оприлюднена інформація дає нам усім можливість не лише заочно познайомитись із новообраними представниками Луцької громади, але й звернутися до депутатів зі своїми запитаннями чи пропозиціями онлайн, не відвідуючи громадської приймальні. Зокрема, на персональних сторінках депутатів міської ради можна знайти:

⇒    фотокартки усіх депутатів;
⇒    інформацію про фракційну і партійну приналежність;
⇒    відомості про дату, місце народження, а також місце проживання;
⇒    назву політичної партії, від якої обирався депутат;
⇒    відомості про освіту;
⇒    інформацію про місце роботи і посаду, досвід роботи;
⇒    відомості про громадсько-політичну діяльність;
⇒    відомості про сімейний стан депутата;
⇒    окрему опцію «Написати звернення»;
⇒    контакти (електронна адреса чи телефон), за якими можна звернутись до депутата тощо.
 
Разом з тим, на офіційному сайті Луцької міської ради уже оприлюднено значну частину інформації про місце та графік здійснення депутатами особистого прийому громадян із зазначенням адрес громадських приймалень. Відтак, закликаємо усіх представників міської громади оприлюднити відомості про час, місце і графік проведення особистих прийомів громадян, адреси та контакти громадських приймалень, а також відомості про прийом громадян онлайн (гіперпосилання на онлайн приймальню) у разі їх наявності.

Контакти: 
Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу, cpaec.volyn@gmail.com, 098 278 82 90. 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 16 міських рад обласних центрів України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua За реалізацію заходів проєкту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.