Вінницькі депутати в умовах війни

29.05.2022

Вінницькі депутати в умовах війни

В умовах повномасштабного наступу росії на Україну, який розпочався 24 лютого, Вінницька міська рада, окрім гуманітарної діяльності, продовжувала свою звичну для мирного життя діяльність. Протягом останніх трьох місяців у Вінниці не припинялись засідання профільних комісій та сесій міської ради, депутати в цій частині своїх обов’язків продовжували свою роботу, що часом переривалась оглушливим звуком сирен, який лунав на даху будівлі міської ради. 

Продовжувала свою діяльність і громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад», зокрема у рамках кампанії започатковано новий цикл тематичних матеріалів, в яких ми розповімо, як працюють депутати в цих умовах. 

Отже, з часу російської агресії було проведено п’ять пленарних засідань Вінницької міської ради, одне з яких було позачергових, що є доволі нетиповим для ВМР. Єдиним питанням, що було винесено на це засідання, було звернення Вінницької міської ради до міжнародної спільноти, США, Великобританії, ООН та всіх країн Північноатлантичного альянсу щодо закриття повітряного простору над Україною. Усі 43 присутні депутати проголосували «за» одностайно, зокрема й присутні на засіданні депутати від “ОПЗЖ” Олександр Педорченко і Микола Яременко. Їхні колеги Роман Аксельрод, Ігор Горлачов та Сергій Грушко на засідання не прийшли. Також немає жодної підтвердженої інформації щодо саморозпуску фракції “ОПЗЖ” у Вінницькій міській раді.

Загалом же 46 депутатів Вінниці з часу повномасштабного наступу залишились у місті і беруть участь у роботі ради (85% від загальної кількості депутатів). 

Троє депутатів перебувають за межами міста. Це Маргарита Юрчак (ПП «Слуга народу»), яка повідомила, що виїхала з України разом з дітьми, але займалась волонтерською діяльністю.  
 


Світлана Ярова (ПП «Українська стратегія Гройсмана») теж виїхала у безпечне місце.

Віктор Торкотюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана») – військовослужбовець і єдиний з депутатів Вінницької міської ради, хто безпосередньо захищає Україну.

Не вдалось знайти інформацію щодо місця перебування п’яти депутатів міської ради – Олега Бабійчука (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Юлії Головчук (ПП «Слуга народу»),  Ігоря Горлачова (“ОПЗЖ”), Сергія Грушка (“ОПЗЖ”) та Андрія Піжевського (ПП «Українська стратегія Гройсмана»). Це відносно велика частка від загальної кількості депутатського корпусу Вінниці – 9%.

Судячи з постів у соцмережах, 20 депутатів так чи інакшеі займаються волонтерством з часу початку повномасштабного вторгнення (37% від загальної кількості депутатів). Найбільше серед них представників ПП «Українська стратегія Гройсмана» - Петро Бабій, Світлана Василюк, Алла Власюк, Лілія Дишкант, Віктор Мацера, Олександр Мельник, Дмитро Мира, Дмитро Науменко, Володимир Онофрійчук, Юлія Приймак, Тарас Присяжнюк, Вячеслав Терліковський, Олександр Чернега та Світлана Ярова.

Серед активних волонтерів також є три представника ПП «Європейська солідарність» – Олена Верлан-Кульшенко, Юлія Понайотова та Павло Чайковський, а також троє представників ПП «Слуга народу» - Віталій Плясовиця, Олександр Теренчук та Маргарита Юрчак. 

Так, Алла Власюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана») продовжила свою волонтерську діяльність, яку вела і до 24 лютого.
 


Також продовжили займатись вже знайомою справою і Катерина Поджаренко (ПП «Українська стратегія Гройсмана») та Олена Верлан-Кульшенко (ПП «Європейська солідарність»).
 



 
А депутат Олександр Теренчук (ПП «Слуга народу») завдяки творчій діяльності, яку він провадив до війни, зміг організувати колег по «гумористичному табору» та створити «Батальйон підвищення бойового духу Вінницькі» (складається з артистів з Вінниччини) та «Батальйон гарного настрою Поділля» (Збірна команд ліги сміху "Відпочиваємо разом" м. Хмельницький , "Наш Формат" Кам’янець – Подільський, "Вінницькі" Вінниця) та збирає кошти на потреби ЗСУ.
 



Та повертаючись до прямих обов’язків депутатів місцевих рад, зокрема обов’язку проводити особистий прийом громадян не рідше одного разу на місяць, то активістам громадської кампанії «Атестація місцевих рад» вдалось підтвердити інформацію щодо лише двох депутаток міської ради, які провадять такий прийом. Це Алла Власюк і Світлана Ярова. Обидві є представницями ПП «Українська стратегія Гройсмана».
Так, Алла Власюк у квітні провела особистий офлайн-прийом громадян.
 


Світлана Ярова повідомила, що проводить прийом телефоном та онлайн. Щодо проведення прийому іншими депутатами не вдалось знайти жодної інформації.

Стосовно звітування перед виборцями, то лише 8 депутатів встигли прозвітувати до 24 лютого. Це майже 15% загального складу ради. Прозвітували 5 депутатів від ПП «Українська стратегія Гройсмана» - Світлана Василюк, Алла Власюк, Антоніна Іващук, Світлана Куца та Віктор Перлов, а також троє депутатів від ПП «Слуга народу» - Сергій Борзов, який звітував на публічному звіті Вінницької обласної організації політичної партії "Слуга народу" 28 грудня 2021, Юлія Головчук та Маргарита Юрчак. Інші депутати ще до 24 лютого повідомляли, що планують проводити свій звіт у березні-квітні, проте з об’єктивних причин ця робота була перенесена на більш відповідний час.

А от щодо роботи у комісіях та пленарних засідань сесій, то тут дисципліна депутатів є набагато вищою. Усі депутати відвідували комісії та сесії тією чи іншою мірою, показники пропусків засідань не є вищими, ніж до вторгнення. 

Отже, як бачимо, депутати Вінницької міської ради частково «поставили на паузу» свою депутатську діяльність і, як уся країна, в більшості кинули свої сили на допомогу ЗСУ, підрозділам Тероборони та переселенцям. Повністю підтримуємо вибір тих, хто усіма силами бореться за нашу спільну перемогу і будемо й надалі повідомляти вас про те, чим займаються депутати Вінницької міської ради у часи повномасштабної війни росії проти України!

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»