В Києві презентували всеукраїнську громадську ініціативу «Вимагаємо звіту»

В Києві презентували всеукраїнську громадську ініціативу «Вимагаємо звіту»

Звіт місцевого депутата є важливим джерелом інформації, необхідним для оцінки виборцями діяльності своїх місцевих представників та показує наскільки сам депутат прихильний принципам відкритості та підзвітності виборцю і відповідно розуміє сенс депутатської діяльності.

Результати дослідження показали, що більшість депутатів Київради дотримуються базових стандартів відкритості та підзвітності у своїй діяльності, проте є і такі, що мають не високий рівень дисципліни, а також не бажають звітувати на відкритій зустрічі із виборцями. Результати оцінювання були представлені журналістам представниками ГО Інтегріті ЮА на пресконференції 03 вересня 2020 року.



В результаті дослідження компоненту підзвітності депутатів Київради станом на 25.07.2020 року про підсумки своєї роботи за 2019 рік прозвітували 100 депутатів Київради, 98 депутатів з них оприлюднили їх в публічному доступі на офіційному веб-сайті Київради. Що свідчить про покращення підзвітності місцевих обранців та підвищення відповідальності місцевих депутатів за здійснення своїх повноважень.

Разом з тим, інформація про звіт, в будь-якому вигляді, відсутня у 14 депутатів Київради (це: Бенюк Богдан, Бондарчук Олег, Буділов Михайло, Гелевей Олег, Кузик Петро, Мірошниченко Ігор, Назаренко Володимир, Чернецький Олег (всі – фракція ВО Свобода), Крикунов Юрій (Солідарність), Товмасян Ваган, Пабат Олександр, Римаренко Сергій, Паладій Сергій, Харченко Олександр (всі –позафракційні)).



Необхідно зазначити, що з них – 7 місцевих обранців взагалі жодного разу протягом строку повноважень (починаючи з 2015 року) не оприлюднювали звіти про свою діяльність на офіційному веб-сайті Київради, як це передбачено Регламентом. Це: Богдан Бенюк, Олег Бондарчук, Михайло Буділов, Олег Гелевей, Петро Кузик, Ігор Мірошниченко (всі - фракція ВО Свобода), Сергій Паладій (зараз - позафракційний). А у Олександра Харченка (позафракційний) оприлюднений звіт про його роботу  лише за 2016 рік.

Тобто, є певна кількість депутатів, які, чомусь не вважають за потреби виконувати вимоги чинного законодавства. Також, це може свідчити про відсутність зв’язку та комунікації у представників органу місцевого самоврядування зі своїми виборцями.

Крім того, практика свідчить, що публічне звітування  не часто використовується депутатами місцевих рад. Якщо порівнювати статистичні дані як депутати публічно звітували за 2018 рік і як за 2019 в умовах карантину, то за результатами оцінювання діяльності депутатів за 2018 рік в рамках кампанії “Атестація” інформація про проведення публічного звіту була наявна щодо 24 депутатів Київради з 120 оцінених. Водночас, в умовах загальнодержавного карантину, цей показник покращився (публічно прозвітували 33 депутатів Київради з 114 оцінених). В той же час, цей показник все одно залишається низьким, що свідчить про те, що публічне звітування як складова політичної культури, на місцевому рівні, поки що мало розвинуто.



У зв’язку з цим, а також завершенням каденції депутатів місцевих рад, Атестація депутатів місцевих рад розпочала кампанію "Вимагаємо звіту!" . Яка полягає в тому, що ми закликаємо депутатів проінформувати громадян про результати їх діяльності за 5-ть років, оскільки звіти допоможуть громадянам-виборцям, оцінити наскільки ефективно депутати представляли їх інтереси у раді. 

Звіт про результати дослідження дивіться на сайті:

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
Слідкуйте за оновленнями: 
На веб-платформі «Атестація депутатів місцевих рад»
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Контакти:
ГО «Інтегріті ЮА» https://integrityua.ngo/
e-mail: anticor.ngo2017@gmail.com


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів міські ради 15 обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua  За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.