В Харкові визначили найкращих та найгірших місцевих депутатів за підсумками 2019 року

В Харкові визначили найкращих та найгірших місцевих депутатів за підсумками 2019 року

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, представники Харківського відділення ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» презентували результати персонального оцінювання діяльності депутатів Харківської міської ради за 2019 рік. 

За підсумками моніторингової кампанії жоден з депутатів Харківської міської ради не отримав відмінної оцінки. Четверта частина депутатського корпусу, а саме 20 обранців, отримали позитивні оцінки – «4». Ще майже три четверті депутатів – 62, отримали середню оцінку «3». Єдиний депутат, що отримав негативну оцінку «2» – Максим Мусєєв. Така оцінка зумовлена низьким рівнем підзвітності деяких депутатів перед виборцями, відсутністю виступів та недостатнім рівнем комунікації з виборцями, що виражається в неособистих проведеннях прийомів, відсутності інформації щодо діяльності депутата в загальнодоступних місцях, у тому числі в мережі Інтернет. Варто відзначити, що найнижчу комплексну оцінку «1» не отримав жоден депутат Харківської міської ради.

В певній мірі є подібними результати комплексного і експертного опитування. Експерти віднесли до ТОП-найкращих Ігоря Черняка, Івана Ракича, Наталію Коваленко та Олену Горошко – всі четверо отримали оцінку «4» за підсумками моніторингової кампанії Певна схожість прослідковується також при виставленні негативних оцінок експертами. До ТОП-найгірших були віднесені Максим Мусєєв, Валерій Арутюнов та Станіслав Косінов. За об’єктивними показниками Максим Мусєєв отримав – «2», Валерій Арутюнов та Станіслав Косінов – по «3». При негативній оцінці експерти найчастіше звертали увагу на непрозору діяльність депутата, голосування депутатом за суперечливі рішення Харківської міської ради, неактивність депутата в роботі міської ради. Щодо всіх депутатів наявна коротка біографічна інформація та фотокартки на сайті Харківської міської ради. 

«Через низьку активність під час сесій міської ради та результати голосування за суперечливі питання – оцінки експертів є подібними до оцінок за об’єктивними показниками. Для більшості населення є доволі складним завданням дізнатись про діяльність окремих депутатів міськради, адже вони не проводять активну кампанію з інформування про свою діяльність, через це ми маємо низький рівень залученості громадян до співпраці з депутатами», – зазначив координатор проекту в Харкові – Микола Зінченко.

Найкращі показники за підсумками моніторингової кампанії «Атестація. Депутати міських рад» депутати Харківської міської ради продемонстрували за критеріями, які стосуються питань доброчесності. В цілому, простежується високий рівень дисциплінованості депутатів у компоненті відвідування пленарних засідань, декларування власних доходів та повідомлення про конфлікт інтересів. 45 депутатів Харківської міської ради відвідали понад 90% усіх пленарних засідань протягом поточної каденції і лише двоє – Олександр Худенко («Наш край») та Максим Мусєєв (Позафракційний) не відвідали жодного. Зменшилась кількість депутатів, які були присутніми більш ніж на 90% засідань постійних комісій, з 36 депутатів до 20 . Замість шести депутатів, які прогуляли 50% і більше засідань постійних комісій, стало 9 (Андрій Жорник, Ігор Романенко, Тетяна Топчій, Олександр Щиров, Олександр Давтян, Віталій Резніченко, Андрій Саєнко, Максим Мусєєв та Олександр Худенко)

Невисокими є показники виступів на сесіях міської ради, лише 15 депутатів скористались правом виступу під час сесій – це позафракційний Ігор Черняк, представники «Об’єднання «Самопоміч» Олена Ворона, Іван Ракич, Наталія Коваленко, Олена Горошко, Тарас Сітенко, Сергій Утєвський, депутати фракції «Опозиційний блок «Довіряй ділам» Ігор Вировець, Олександр Новак, Ольга Чичина, Алла Бобейко, Валерій Арутюнов, Володимир Золотарьов та Віктор Ларченко («Наш край). Жоден з депутатів не скористався правом депутатського запиту. 

Детально з результатами оцінювання можна ознайомитись за посиланням 

окладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до: Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».