У Миколаєві представили результати звітної кампанії за 2019 рік та принагідно запустили громадську кампанію «Вимагаємо звіту!».

У Миколаєві представили результати звітної кампанії за 2019 рік та принагідно запустили громадську кампанію «Вимагаємо звіту!».

Так, за 2019 рік відзвітувалися та оприлюднили звіт лише 9 депутатів. З відомих причин незвітування інших депутатів – карантинні заходи, останній рік повноважень.

Тоді як аналогічний показник 2018 року кількісно складав 40 депутатів.  Є депутати, які не оприлюднювали звітів з 2017 року. Це Владислав Андрійчук, Олександр Гусєв, Анатолій Дюмін, Тетяна Кучеревська, Світлана Кучкарова, В’ячеслав Апанасенко, Олександр Рєпін, Владислав Єнтін, Ростислав Філевський



Повертаючись до звітування за 2019 рік, варто зауважити відсутність публічного висвітлення процесу звітування депутатами, не відповідність вимогам профільного законодавства змістовного наповнення звітів (жоден не відповідає повному переліку критеріїв), ігнорування депутатами застосування онлайн-звітування перед виборцями (наприклад, такими могли б бути прямі ефіри у Фейсбук, інфографіки, презентації, інші доступні форми). 

Олександр Бурганенко, Павло Зоткін, В’ячеслав Янков, Сергій Жайворонок, Наталія Горбенко, Сергій Кантор, Тетяна Казакова, Євген Римар і Артем Грозов провели звітування, про що свідчить інформація із соціальних мереж (у деяких)  та самих звітів, які більше схожі на інформацію про проведену зустріч. Зі звітами можна ознайомитись на офіційному сайті ради

Зміст усіх оприлюднених звітів за період депутатської діяльності Миколаївської міської ради VII скликання є формальним та надається за максимально спрощеною структурою. Хоча відповідно до законодавства, звіт депутата має містити інформацію про роботу у виборчому окрузі; про прийняті радою та її органами рішення, про діяльність депутата в раді та її органах, в які він обраний, про персональну участь депутата в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів, про виконання доручень виборців. Жоден з опублікованих звітів миколаївських обранців не має усіх 5 –ти критеріїв, звіти мають формальний характер і не розкривають необхідної інформації. Зі звітами можна ознайомитись на офіційному сайті ради.



Про формування та використання коштів депутатського фонду інформації на офіційному сайті Миколаївської міської ради практично немає. Звіт про використання коштів, за яким у 2019 році їх витрачено на 95,6%, розміщений так, що пересічний користувач його не знайде. Так, до бюджету було включено 16 018 158 грн, а використано 15 314 379,90 грн (95,6%). 

Не використали повністю кошти такі депутати: 

  • з причини неподання переліку об’єктів – В’ячеслав Апанасенко, Олександр Гусєв
  • через недостатність коштів – Лариса Веселовська, Кирило Горбуров
  • з причини несвоєчасного подання або неподання підрядними організаціями відповідної документації – Сергій Карцев, Ігор Концевой, Сергій Мотуз, В’ячеслав Янков.

У жодному із опублікованих депутатських звітів не міститься інформації про використання коштів депутатського фонду, відсутній нормативно-правовий акт яким би було врегульовано процедуру звітування про використання коштів депутатських фондів. 

Вже через місяць  закінчуються повноваження депутатів поточного скликання, значна частина з них заявляють про бажання балотуватись повторно. 



Для того, щоб зрозуміти, чи варті нинішні миколаївські депутати Вашого голосу на виборах, нам необхідно знати, як вони представляли наші інтереси попередні 5-ть років. 

Саме тому Атестація депутатів місцевих рад розпочинає кампанію "Вимагаємо звіту!". Приєднуйтесь до нас! Давайте разом закличемо депутатів проінформувати нас про результати їх діяльності за 5-ть років. Заповнюйте форму, щоб повідомити місцевих депутатів про свою зацікавленість. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».