Чим ближче до закінчення каденції, тим сесії Полтавської міськради стають все більше схожими на серії гостросюжетної драми. Остання з якої навіть завершилася зверненням до поліцейських та терміновим збором журналістів. Що трапилося – далі в матеріалі.
Під час позачергової двадцять сьомої сесії у міській раді продовжився процес закріплення нової коаліції, як, нагадаємо, вже без “БПП “Солідарність”. Крім можливості входження до більшості, під час останнього засідання фракція втратила й право хвалитися найбільшим складом в корпусі. Депутатка Тетяна Паутова, яка зайшла до ради від “БПП “Солідарність” лише в лютому 2019-го, вирішила покінчити з фракцією, аргументуючи свій вихід неможливістю “конструктивно виконувати депутатські повноваження” через нинішню опозиційність “Солідарності”.
Як розповіла депутатка, поки в жодну з фракцій вона не має наміру вступати і свою роботу в раді продовжить у статусі позафракційної. Зазначимо, у сесійній залі Тетяна Паутова зайняла місце поруч з фракцією “Рідне місто”, яка зараз фактично контролює нову більшість (+ ВО “Батьківщина”, Об’єднання “Самопоміч”, “СДП”).
Крім цього, під час сесії депутатка заявила, що через рішення вийти з фракції їй почали погрожувати:
«Порозуміння мирного з цього питання не знайшлося, тож мені надходять погрози через моє рішення. І, якби я учора залишилася удома, на сесію я б не потрапила».
Секретар міськради Олександр Шамота під час пленарного засідання дав доручення правоохоронцям розібратися із цією ситуацією. Одначе, цим справа не закінчилася. Вже за день від керівника прес-служби Полтавської міськради Віталія Улибіна стало відомо, що погрози депутатці набули більш серйозного характеру. Невідомі особи облили рідиною, схожою на кров, під’їзд, де розташована квартира Тетяни Паутової, розклеїли оголошення інтимного характеру із номером мобільного та зображенням депутатки та обписали нецензурними виразами її гараж і стіни сходової клітки.
Цього ж дня Тетяна Паутова під час термінової пресконференції розповіла журналістам, що упродовж кількох днів їй продовжують надходити дзвінки та повідомлення з погрозами. Зокрема, з номера телефону колишнього першого заступника міського голови від “БПП” Михайла Шевченка.
«Я не знаю, хто це робить, не можу стверджувати, адже у нас діє презумпція невинуватості, але я не маю жодного конфлікту, щоб до мене так ставилися. Я не маю можливості потрапити до себе додому і не тому, що я боюся. Я не хочу погіршувати цю ситуацію», – говорить Тетяна Паутова.
Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 (хуліганство).
Натомість голова фракції “БПП “Солідарність” Андрій Матковський ситуацію з погрозами не коментує. На сторінці у Facebook депутат дав свою оцінку діям Тетяни Паутової, зазначивши, що вона покинула фракцію через “трагедію в сім’ї” та ймовірний “нервовий зрив”.
Сама депутатка версію Андрія Матковського заперечує. Зазначимо, на пресконференції Тетяни Паутової були присутні секретар міськради Олександр Шамота, у повному складі фракція “Рідне місто” та по одному представнику від ВО “Батьківщина” та “СДП”.
За кілька днів після цього “БПП” втратила ще одного прихильного до себе депутата. Як повідомляє ІВ “Полтавщина”, позафракційного Сергія Луценка відкликали за народною ініціативою 8 жовтня під час позачергового з’їзду Соціал-демократичної партії.
Зазначимо, процедуру позбавлення мандату Сергія Луценка розпочали ще з осені 2017 року одночасно з відкликанням його колеги по фракції Дениса Поліщука. Однак, якщо останнього обранця після судової тяганини у травні 2018 року таки залишили без повноважень, то відкликання Сергія Луценка партія, попри зібрані підписи, поставила на паузу.
Нагадаємо, тоді причиною відкликання обранця в СДП називали “зраду партійної ідеології”, зокрема, відмову Сергія Луценка голосувати “за” усунення з посади тодішнього першого заступника міського голови Михайла Шевченка.
Тож що маємо наразі? Нова коаліція намагається використати будь-яку можливість, аби відрізати “БПП “Солідарність” шлях до нового перевороту в Полтавській міськраді. Поки маємо м’ячі у воротах команди Матковського, та чи означає це, що більшість допрацює у такому форматі до кінця каденції? Зважаючи на стрімку зміну настроїв у корпусі, дуже сумнівно.
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Полтавській області звертайтесь до: ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА», e-mail: platformaplt@gmail.com.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Полтава за реалізацію ініціативи відповідає ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА».