Старі-нові депутати: хто з полтавських обранців знову йде в міську раду

Старі-нові депутати: хто з полтавських обранців знову йде в міську раду

Чи буде в Полтаві новий голова - перспектива 50х50. За мерське крісло змагаються і “попередні гравці” із сильними електоральними позиціями, і нові обличчя від рейтингових партій.

Що ж до майбутніх депутатів, то є майже 100-відсоткова ймовірність побачити у складі корпусів рад різних рівнів тих самих людей, які і зараз мають мандати, бо 60% нинішніх депутатів балотуються знову.

Загалом кандидатами в ради зареєструвалися 27 нинішніх депутатів. 25 з них балотуються в Полтавську міську раду. 

Кількісно найбільший камбек хоче зробити “Рідне місто”. Від партії йдуть на вибори відразу 6 нинішніх депутатів (із семи у фракції): Дмитро Батигін, Тарас Бойко, Едуард Волков, Олександр Кудацький, Володимир Соколовський.

Стільки ж планує зайти і екс-депутатів від “БПП “Солідарність”. “Екс”, бо фактично представників “БПП” у міськраді вже немає. Очільник її місцевого осередку Андрій Матковський перед початком передвиборчого процесу перебрав на себе обов’язки голови міської організації ВО “Батьківщина”. Разом з ним до партії перейшли і п’ятеро колег-депутатів - Володимир Корчака, Майя Матвеєва, Юлія Мелкумова, Віталій Павлій, Вячеслав Федоряка. Під прапором “Батьківщини” вони й балотуються тепер до міської ради та всі, крім Майї Матвеєвої, офіційно стали членами партії.

Від колишньої фракції “Батьківщина” лишилося двоє депутатів, які йдуть на вибори від цієї партії вже з новим лідером Андрієм Матковським. Це Анатолій Клименко та Андрій Соколов

Фактично залишившись без команди, колишній голова фракції “Батьківщина” Олег Бєлоножко цьогоріч до міської ради вирішив не йти. Наразі він балотується до Полтавської обласної ради - теж від “Батьківщини”.

Фракція “СДП” йде на вибори у повному складі, кандидатами зареєстровані Юрій Синяк, Олександр Кісільов, Олександр Рагулін та Олена Чірікова-Зоріна. Від соціал-демократів також претендує на мерське крісло і секретар міськради Олександр Шамота.

Фракція ВО “Свобода” веде під своїм прапором у раду трьох нинішніх депутатів - Юліана Матвійчука, Тараса Синяговського та Артема Чубенка

Вадим Ямщиков, який впродовж п’яти років був у складі “Свободи”, влітку вийшов з партії і на місцевих виборах вирішив балотуватися вже від пропрезидентської “Слуги народу”. 

Від нової для Полтавської міськради політсили йде і позафракційна Тетяна Паутова: депутатка балотується від місцевої партії “Довіра”.

Нову партію на виборах представляє й Ірина Климко. Депутатка балотується від партії “За майбутнє”. Нагадаємо, Ірина Климко в складі “Совісті України” більше двох років пропускала засідання комісій і сесій.

До речі, вона - пасербиця претендента на пост міського голови від політсили “За майбутнє”, ексмера Полтави Олександра Мамая

Також згадаємо депутата Олександра Глазова, члена фракції “БПП “Солідарність”. Він не йде в міську раду разом з іншими колегами по фракції, натомість балотується до Полтавської районної ради від політичної партії “Слуга Народу”.

Нагадаємо, громадська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” підготувала просвітницький ролик щодо повноважень місцевих обранців. Переглянути його можна за посиланням.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Полтавській області звертайтесь до: ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА», e-mail: platformaplt@gmail.com.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16 регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Полтава за реалізацію ініціативи відповідає ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА».