Що роблять миколаївські обранці в умовах воєнного стану?

10.08.2022

Що роблять миколаївські обранці в умовах воєнного стану?

Миколаїв - форпост, який стримує навалу російських військ на півдні України вже четвертий місяць з початку повномасштабного вторгнення. З 24 лютого 2022 року життя українців змінилось назавжди, суспільство адаптується до нових умов існування, і робота органів державної та місцевої влади не виключення. Громадянська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” дослідила діяльність Миколаївської міської ради в умовах воєнного стану.

З початку широкомасштабного вторгнення не було проведено жодної сесії, не проводились і депутатські комісії. Мер міста Олександр Сєнкевич активно інформує містян про стан справ на своїй сторінці у Фейсбуці та під час прямих ефірів. Зі слів очільника, він не вбачає потреби проводити сесію, відсутність засідань не потрібна йому для виконання обов'язків міського голови у військовий час.

Регулярно проводяться засідання виконавчого комітету Миколаївської міської ради у телефонному режимі, іноді і 2-3 рази на тиждень. Там оперативно приймаються рішення як щодо поточних справ громади, так і стратегічних. Відтак 17 червня було прийнято рішення про заборону використання російської мови в закладах загальної середньої освіти м. Миколаєва, що належать до комунальної форми власності. 

Сайт міськради активно функціонує, щодня публікуються новини громади, відкриті профайли депутатів ради, посадовців, публікуються рішення виконкому, протоколи засідань виконкому, оголошення.  До того ж, опубліковані усі звіти про діяльність обранців за 2021 рік.

Комунальні служби міста зараз зазнають величезного навантаження, адже Миколаїв та його околиці щоденно обстрілюються, і комунальники ліквідовують наслідки обстрілів, допомагають жителям багатоквартирних будинків. Станом на червень у місті відновлено водопостачання, є електроенергія та газопостачання, вивозиться сміття.

Діяльність партій та депутатів міськради 
18 березня 2022 року Рада національної безпеки та оборони України прийняла рішення про  призупинення на період дії воєнного стану будь-якої діяльності в Україні політичних партій «Опозиційна платформа — За життя», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих». У Миколаївській міській раді «Партії Шарія» та «ОПЗЖ» наразі не виявили намірів розпустити власні фракції. Депутата Максима Невінчаного виключили з фракції «ОПЗЖ» у Миколаївській міській раді, про що повідомила депутатка Єлизавета Тріщанович на своїй сторінці у Фейсбук. Максим Невінчаний — фігурант реєстру ДержZрадники, в якому, зокрема, зазначено, що він «системно займався російською пропагандою», публічно заявляв про «примусову українізацію», поширював фейки про “лабораторії США” на території України та “націоналістів-радикалів”.

За результатами місцевих виборів 2020 року в Миколаївській міській раді 54 мандата поділили  представники шістьох політичних партій: «Опозиційна платформа - За життя», «Пропозиція», «Слуга народу», «Європейська Солідарність», «Партія Шарія» та «Наш Край».

Переважна більшість обранців знаходиться в місті, один депутат вступив до лав Збройних сил України, 29 обранців займається волонтерством,  шість “депутатів - сумісників” продовжують працювати та виконувати свої посадові обов'язки. Загалом не вдалося зв’язатися із 17 депутатами.

Найвідомішим таким “сумісником” є Віталій Кім ( ПП “Слуга народу”), який продовжує виконувати обов'язки  голови військової адміністрації, долучається до телемарафону новин, інформує про свою роботу у Фейсбуці та Телеграм-каналі. 



Володимир Топчий став відомим на початку березня як директор КП “Миколаївський зоопарк”, виходив в прямі ефіри та організував благодійні акції, присвячені збору на корм для тварин.



Олена Кузьміна (ПП «Слуга народу», очолює комунальне некомерційне підприємство «Миколаївський клінічний госпіталь ветеранів війни»), Олександр Береза та Ганна Ременнікова (голови районних адміністрацій міста), Андрій Єрмолаєв (директор департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції міськради), Марія Грачова (директорка лікарні №1) продовжують виконувати свої посадові обов'язки та здійснюють інформування жителів громади про свою роботу. 

Тетяна Домбровська, голова фракції політичної партії «Слуга народу» у Миколаївській міській раді, інформує про відкриття гуманітарного штабу, діяльність якого спрямована на допомогу насамперед сім'ям з дітьми з інвалідністю, опікунським сім'ям, одиноким матерям, багатодітним сім'ям та сім'ям військовослужбовців/ТРО. Гуманітарний вантаж надають українські та міжнародні партнерські організації й окремі благодійники.

Максим Коваленко активно волонтерить разом зі своїми помічниками,  долучився до роботи гуманітарного штабу в Інгульському районі, допомагає військовим, організовує збір та доставку продуктових наборів населенню, медикаментів закладам охорони здоров'я, придбання дерев для висадки у місті, допомогу в евакуації населення.

Станіслав Мартиросов, член фракції політичної партії «Європейська Солідарність» у Миколаївській міській раді веде блог на інформаційному каналі «НикВести», а на своєму YouTube-каналі робить стислий опис та аналіз подій у Миколаєві та Україні за тиждень.

Вікторія Переверьзєва (ПП “ЄС”) висвітлює роботу  в гуманітарному напрямку, допомогу ЗСУ та соціально незахищеним верствам населення.

Артем Ілюк ( “ОПЗЖ”) у перші дні війни засудив військову збройну агресію рф та займається волонтерською діяльністю, підтримує продуктовими наборами пенсіонерів, допомагає військовим. З ним в команді працюють і колеги по партії - Єлизавета Тріщанович, Олександр Мєдвєдєв, Артем Хачатуров. 

Моніторинг сторінок обранців від ПП “Партія Шарія”  продемонстрував підтримку ними вразливих категорій населення, засудження воєнних злочинів рф. 

Інформація про діяльність представників партії «Наш Край» у Миколаєві  обмежена. На сторінці Рустамджана Садрідінова більшість публікацій — це теги його в дописах інших людей, які пишуть ,що депутат надає допомогу  малозабезпеченим миколаївцям і військовим. Про інших депутатів міськради від цієї партії інформація відсутня.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».