Сайт Рівнеради: що відомо про місцевих депутатів

 Сайт Рівнеради: що відомо про місцевих депутатів

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала депутатські профілі на сайті Рівненської міської ради на предмет наявності у них фотокартки депутата, біографічних відомостей, звітності та контактних даних. 

На профільних сторінках усіх депутатів міської ради розміщена інформація щодо їх партійності, членства у профільних постійних комісіях, а також дата народження, коротко про освіту та місце роботи. 

Фотокартка
Для ідентифікації депутата фотокартка є невід’ємною складовою профілю депутата Рівненської міської ради

Станом на 30 серпня 2019 року відсутні фото п’яти депутатів фракції ВО «Свобода»: Назарія Загоровського, Олега Карпяка, Олександра Крюкова, Юрія Осіпчука, Романа Петролюка.

Біографія
При оцінці біографічних даних депутатів враховувались повнота інформації про освіту, досвід роботи, місце роботи, сімейний стан та партійну приналежність.

Неповна біографія (зокрема, про досвід роботи) зазначена у депутатів: Олександра Бабата, Олега Дзецько, Назарія Загоровського, Олега Карпяка, Олександра Крюкова, Андрія Кузьмича, Галини Кульчинської, Юрія Мітіна, Василя Немеша, Олександра Нестерука, Юрія Осіпчука, Романа Петролюка, Ірини Пилипчук, Петра Пожарського, Назарія Поліщука, Романа Стасюка, Юрія Сухого, Тамари Тимощук та Людмили Чирак.

Для прикладу, біографія Олександра Бабата звучить наступним чином: «Громадянин України, народився 09.01.1977 р., освіта вища, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Приватний підприємець, місце проживання: м. Рівне». 

Контакти
До контактних відомостей, розміщених на сайті ради, належать: телефон та електронна адреса депутатів, а також посилання на профілі у соціальних мережах (зокрема, Facebook).

Телефон не зазначила лише одна депутатка – Галина Кульчинська.

Електронну скриньку у своїх профілях не вказали четверо місцевих обранців: Олександр Бабат, Анна Іванова, Олександр Крюков та Олександр Нестерук.

Посилання на Facebook-сторінки оприлюднили лише 10 із 42 місцевих обранців. А саме: Микола Бляшин, Богдан Гапяк, Маріян Года, Володимир Кудрін, Олександр Курсик, Олексій Муляренко, Віталій Павелків, Володимир Попик, Роман Стасюк та Святослав Стельмащук.

Звітування
Також у профілі місцевого обранця є розділ щодо щорічного звітування депутатів. Відповідно депутати повинні були підготувати та оприлюднити три річних звіти: за 2016, 2017 та 2018 роки.

Жодного звіту не опубліковано у профілі депутатки Галини Кульчинської.

Подали лише один річний звіт такі депутати: Олександр Бабат (за 2018 рік), Володимир Кудрін (за 2016 рік) та Людмила Чирак (за 2016 рік).

По два звіти наявні у Миколи Бляшина, Богдана Гапяка, Олега Дзецько, Назарія Загоровського, Анни Іванової, Олега Карпяка, Ігоря Ковальця, Олександра Крюкова, Анатолія Лащука, Юрія Мітіна, Олексія Муляренка, Василя Немеша, Олександра Нестерука, Юрія Осіпчука, Романа Петролюка, Назарія Поліщука, Володимира Попика, Романа Стасюка, Святослава Стельмащука та Анатолія Чугуєвця.

Прийом громадян
Чи не найважливішою у профілі депутата на сайті ради є інформація про здійснення прийому громадян – аби виборець самостійно зміг зустрітися з депутатом, обговорити конкретне питання та подати звернення. Прийом громадян та виборців повинен здійснювати кожен депутат Рівненської міської ради щонайменше раз в місяць. Про це йдеться і в Законі України «Про статус депутатів місцевих рад», яким керуються місцеві обранці. 

Так, на сайті Рівнеради відсутня інформація про графік та місце прийому лише Олександра Бабата

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією звертайтесь: 
Олена Чудінович 
Громадянська мережа ОПОРА
тел. +38 096 16 91 419
e-mail rivne@opora.org.ua   

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Рівне за реалізацію ініціативи відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».