Робота місцевих рад під час війни: зріз ситуації по обласних центрах

Робота місцевих рад під час війни: зріз ситуації по обласних центрах

Всеукраїнська громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізувала роботу 16 міських рад міст-обласних центр впродовж 2022 року. Експерти промоніторили кількість сесій та засідань виконкомів.

Найбільш активно у 2022 році на пленарні засідання сесій збиралися депутати Чернівецької міської ради – 31 пленарне засідання. Також у трійці лідерів за кількістю пленарних засідань - Київська (21 засідання) та Сумська (20 засідань) міські ради.

Найменше збиралася на пленарні засідання Херсонська міська рада (2 засідання). По 4 засідання мали Харківська, Миколаївська та Полтавська міські ради.



Засідання виконкомів зазвичай відбуваються частіше, аніж пленарні засідання. Але в умовах воєнного стану це стало ще більш актуальним, оскільки законодавством було дозволено ухвалювати рішення на виконкомах, без затвердження депутатами ради.

Найбільша кількість засідань виконкомів відбулася у Тернопільській (138) та Миколаївській (105) міських радах.

Найменша ж кількість виконкомів відбулася у Запорізькій (9 засідань) і Херсонській (10) міських радах.

Цікаво, що останнє засідання виконкому у Херсоні відбулося у червні, коли місто вже кілька місяців було в окупації.



Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».