Резонансні події у житті місцевих рад у 2019 році

Резонансні події у житті місцевих рад у 2019 році

Сесія тривалістю у чотири місяці 



За підсумками минулого року Миколаївська міська рада встановила рекорд тривалості сесії, яка розтягнулась на 4 місяці. Так, на першому пленарному засіданні (14 березня) депутати Миколаївської міської ради розглянули питання з розділу «Різне». Через постійні переривання пленарних засідань, станом на 11 червня до порядку денного було включено більш як 700 питань. Однак, вони так і не були розглянуті депутатським корпусом. Зрештою Олександр Сенкевич закрив сесію, яка тривала четвертий місяць.

«Дякую всім! Всім всього найкращого. На жаль, представники української книги рекордів Гіннеса не змогли сьогодні приїхати, але ми подали нашу сесію на номінацію як найдовшу сесію міської ради в Україні. Сподіваюся, на наступному тижні ми з вами зберемося і попрацюємо над питаннями, які накопичилися...і не є земельними», — зазначив він.

Докладніше про це за посиланням.
 

Харківська міська рада і дедекомунізація



На 27 сесії Харківська міська рада розглянула та підтримала електронну петицію щодо перейменування проспекту Жукова.

Під час розгляду питання «Про розгляд електронної петиції», окрім депутатів міської ради виступив також народний депутат України Євгеній Мураєв, який підтримав перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова. Сам розгляд був доволі бурхливим, присутні мешканці міста скандували: «Ганьба». Все ж таки більшістю від складу депутатського корпусу міської ради рішення було прийняте, а іменем Петра Григоренка була названа вулиця, яка має з’єднувати вулиці Римарську та Клочківську. За дане рішення проголосували 60 депутатів.



За підсумками сесії депутат Ігор Черняк звернувся до ГУ НП у Харківській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 4361 Кримінального кодексу України, а саме «Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів». Крім того, депутат звернувся до суду із позовною заявою щодо визнання протиправним та скасування рішення Харківської міської ради про перейменування проспекту.

Докладніше про це за посиланням.


Депутатам херсонської міської ради не дають увійти до складу постійних комісій 



У березні 2017 року відбулося переформатування депутатської більшості, яка змінила регламент та добилася виключення частини депутатів зі складу постійних депутатських комісій.

З цього моменту починається досить принизлива боротьба кількох депутатів за своє право бути членом постійної депутатської комісії. Попри декілька років боротьби за місце у постійній депутатській комісії Михайло Линецький, Сергій Жуйков, Олег Романюк та Віктор Шевчук так і не змогли увійти до складу жодної з депутатських комісій.

Єдиний кому вдалося отримати схильність колег та увійти до складу мандатної комісії Олександр Кривчун.

Докладніше про це за посиланням.


Депутати Ізмаїльської міської ради вже третій рік поспіль не звітують про свою депутатську діяльність



Більшої курйозності ситуації додає той факт, що 21 грудня 2018 року депутати затвердили протокольне доручення, щодо проведення щорічних звітів депутатів про свою діяльність протягом першого кварталу 2019 року до 31 березня.

Проте звітів так і не було.

Докладніше про це за посиланням.


Депутати Одеської обласної ради звільнили директора художнього музею Олександра Ройтбурда


Олександра Ройтбурда призначив керівником музею тоді ще глава ОДА Максим Степанов (19 березня 2018 року). У грудні 2017 року О.Ройтбурда обрали новим директором Одеського художнього музею, однак тоді його кандидатуру депутати не погодили. Пізніше стало відомо, що на сесії облради 14 березня його кандидатуру підтримали 28 депутатів, «проти» проголосували 22, не голосували 34.

Однак вчинок глави ОДА не сподобався депутатам обласної ради від «Опозиційного блоку» і вони неодноразово намагалися змінити це рішення. 

Після перестановки сил в Одеській обласній раді у вересні 2019 року депутатам вдалося звільнити Олександра Ройтбурда. За підтримку цього рішення проголосували 51 депутат Одеської обласної ради.

В свою чергу це спричинило суспільний резонанс та протестні акції під стінами облради.

Наразі триває суд щодо відновлення Олександра Ройтбурда на посаді директора художнього музею.


Докладніше про це за посиланням.


Рівненська міська рада на сторожі морального здоров’я та традиційних цінностей мешканців свого міста



Саме за таким формулюванням депутати Рівне ради рекомендували заборонити святкування Геловіна, яке «передбачає перевтілення у всякого роду нечисть: вампірів, духів, смерть, привидів тощо, що здійснює негативний вплив на духовно-моральний вплив суспільства, а в першу чергу на дітей і молодь». 

А вже у грудні Рівне рада заборонила проведення в місті маршів представників ЛГБТ спільнот. Згідно з опублікованим проектом прийняте рішення забороняє «пропаганду різних видів девіантної̈ статевої̈ поведінки, у тому числі у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо, що проходять в місцях масового дозвілля сімей̆ з дітьми». 

Докладніше про це за посиланням



Погрози та переслідування депутатки у Полтавській міській раді 



На жовтневій сесії Полтавської міської ради новообрана депутатка Тетяна Паутова повідомила, що через її вихід з фракції БПП “Солідарність” їй почали надходити погрози.

Вже за день від керівника прес-служби Полтавської міськради Віталія Улибіна стало відомо, що погрози депутатці набули більш серйозного характеру. Невідомі особи облили рідиною, схожою на кров, під’їзд, де розташована квартира Тетяни Паутової, розклеїли оголошення інтимного характеру із номером мобільного та зображенням депутатки та обписали нецензурними виразами її гараж і стіни сходової клітки.

Цього ж дня Тетяна Паутова під час термінової прес-конференції розповіла журналістам, що упродовж кількох днів їй продовжують надходити дзвінки та повідомлення з погрозами. Зокрема, з номера телефону колишнього першого заступника міського голови від “БПП” Михайла Шевченка.

«Я не знаю хто це робить, не можу стверджувати, адже у нас діє презумпція невинуватості, але я не маю жодного конфлікту, щоб до мене так ставилися. Я не маю можливості потрапити до себе додому і не тому, що я боюся. Я не хочу погіршувати цю ситуацію», – говорить Тетяна Паутова. 

Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 (хуліганство).

Докладніше про це за посиланням.


Депутата Львівської міської ради зловили на кнопкодавстві



10 жовтня під час засідання 21-ї сесії Львівської міської ради було зафіксовано факт неособистого голосування депутатом з фракції “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Романом Грицевичем. Він неодноразово голосував замість свого колеги по фракції Григорія Козловського.


Докладніше про це за посиланням.


3 млн на прибирання неіснуючого снігу у Черкасах 



Департамент ЖКГ Черкаської міської ради у листопаді 2019 ріку виділили 3 млн. грн. на прибирання снігу. Однак за повідомленням гідрометцентру в зазначений період не було а ні снігу, а ні ожеледиці. Голова Черкаської міської ради Анатолій Бондаренко заявив, що на час розслідування буде відсторонено всіх, хто підписав цей акт. Усі матеріали буде передано до правоохоронних органів, починаючи від бухгалтерів, закінчуючи керівним складом.

На данний момент прокуратура відкрила провадження щодо розтрати коштів посадовими особами.

Фонтан який ремонтують роками



Вже рік Луцька міська рада планує відремонтувати фонтан на театральній площі. Відповідно до бюджету Луцької міської ради на 2019 рік передбачалося, що ремонт фонтану обійдеться місту у 14 млн грн, однак до реалізації проекту. Крім того, за цей час частину видатків було переведено на ремонт ліфтів у багатоповерхових будинках Луцьку. 


Кнопкодавство в Одеській міській раді



Завершує нашу підбірку “косяків місцевих рад” практика кнопкодавства на сесіях Одеської міської ради. 
За для вашої зручності ми зробили відо-пібірку того, як депутати Одеської міської ради голосують за своїх відсутніх колег.