Нагадаємо, що питання з розділу «Різне» депутати розглянули на першому пленарному засіданні сесії 14 березня. На другому пленарному засіданні депутати погодили деякі соціальні питання, а після того як обранці стали негативно голосувати стосовно різних питань мер міста Олександр Сенкевич призупинив сесію. На третьому пленарному засіданні, 9 квітня, депутати затвердили понад 100 питань, які стосуються громадян та комунальних підприємств. За питання приватників депутати голосували негативно. 25 квітня відбулося четверте засідання сесії. У зв'язку з тим, що тоді в залі залишилося всього шість депутатів, О. Сенкевич оголосив ще одну перерву. У четвер, 16 травня, депутати знову пропрацювали недовго і пішли на перерву.
6 червня депутати розпочали шосте пленарне засідання 51-ї сесії, яка розпочалась з того, що громадський активіст Олександр Дяченко хотів пронести до зали коробку з яйцями та зеленкою. Поліція не пускала активіста до зали, але після обіцянок не використовувати предмети в коробці з метою порушення порядку все ж таки пустила. Олександр Дяченко, зайшовши до зали, поклав коробку на президію перед мером Олександром Сенкевичем та секретарем ради Тетяною Казаковою з проханням до мера, щоб той вибачився перед містянами за свої кадрові призначення.
Після цього депутати довго узгоджували порядок денний, виступали Сергій Ісаков (“Блок Петра Порошенка”Солідарність”), Сергій Карцев (“Наш край”), Федір Панченко (“Самопоміч”), Анатолій Дюмін (“Опозиційний блок”). Пропозиції до порядку денного вносили Сергій Мотуз (“Наш край”) та Станіслав Мішкур (“Опозиційний блок”). Депутати внесли до порядку денного питання про припинення діяльності комунальних закладів охорони здоров’я міста, але під час розгляду по суті для прийняття рішення голосів не вистачило.
Мер міста запропонував перейти до земельних питань. При розгляді депутатський корпус не підтримував питання містян, депутати запропонували об'єднати питання та голосувати пакетом. Підпримувались лише соціальні питання, тому Андрій Яковлєв (“Опозиційний блок”) запропонував об'єднати лише соціальні питання, а питання, які стосуються приватних підприємців, залишити. Голова фракції Юрій Гранатуров (“Наш край”) зауважив, що питання приватних підприємців постійно не підтримуються і багато питань залишаються невирішеними. Олег Крісенко (“Наш край”) запропонував зібрати окремо сесію по земельних питаннях.
Зрештою депутати підтримали такі проекти рішень: виготовлення проекту землеустрою по вулиці Слобідська, про припинення закладів охорони здоров’я, про надання дозволу Управлінню СБУ в Миколаївській області на виготовлення проекту землеустрою.
Після цього мер міста запропонував виключити всі питання порядку денного та зібрати сесію по земельних питаннях у вівторок, на що голосів не вистачило, і мер зробив перерву у засіданні.
Сьоме пленарне засідання березневої сесії розпочалось 11 червня з відсутності кворуму депутатського корпусу, а в порядку денному значилося 752 земельних питання. Депутати мали можливість виступити з різних проблемних питань міста. Слово брали Сергій Шульгач, Олена Кісельова (“Блок Петра Порошенка ”Солідарність”), Ігор Концевой, Анатолій Дюмін, Артем Грозов, Федір Панченко (“Самопоміч”).
Мер оголосив повторну реєстрацію, щоб сформувати пакет питань для виключення земельних питань з порядку денного, але депутати навіть це не змогли підтримати, на що Олександр Сенкевич сказав:
“Якщо ми зараз не виключимо питання, ми підемо на рекордне восьме пленарне засідання. Може, у когось не спрацювала кнопка? Давайте переголосуємо”, - запропонував мер.
О. Сенкевич відмітив, що голосів так і не вистачає для того, щоб закрити сесію, та зробив перерву в засіданні.
13 червня засідання продовжилося. Депутати розпочали роботу з надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою та підтримали питання містян. Однак питання щодо надання земельних ділянок в оренду депутати не підтримували, після чого сформували пакет з 60 питань та виключили їх з порядку денного. В подальшому питання також не приймалися, у результаті було сформувано пакет з 400 питань та виключено їх також з порядку денного. Зрештою Олександр Сенкевич закрив сесію, яка тривала четвертий місяць.
“Дякую всім, всім всього найкращого. На жаль, представники української книги рекордів Гіннеса не змогли сьогодні приїхати, але ми подали нашу сесію на номінацію як найдовшу сесію міської ради в Україні. Сподіваюся, на наступному тижні ми з вами зберемося і попрацюємо над питаннями, які накопичилися і не є земельними”, - зазначив він.
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».
За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Миколаєві за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Агентство економічного розвитку».