Про що має бути депутатський звіт?

Про що має бути депутатський звіт?

Звіт депутата місцевої ради - це не просто формальний документ, якого вимагає закон, але й ще один ефективний вид комунікації з виборцями. 

Якщо минулого разу ми розглядали депутатський звіт саме як інструмент комунікації між депутатами та їх виборцями, то цього разу звернемо увагу на змістовні особливості звіту. Окрім того, що депутатський звіт має бути опублікованим або представленим на відкритій зустрічі з виборцями, Закон «Про статус депутатів України» містить конкретні вимоги до змісту звіту. 

Ч.2. Ст.16 Закону  «Про статус депутатів місцевих рад» говорить про те, що звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості:

  • про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано;
  • про його роботу у виборчому окрузі; 
  • про прийняті радою та її органами рішення та про хід їх виконання;
  • про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів; 
  • про виконання доручень виборців свого виборчого округу.

Проте цей перелік вимог до звіту часто нехтується депутатами місцевих рад. Вони вказують лише інформацію про кількість відвіданих ними пленарних засідань сесій міської ради та кількість проведених прийомів громадян депутатом. А от про особисту участь в обговоренні та прийнятті рішень ради, її органів народні обранці зазвичай не згадують. Також депутати не забувають робити акцент на тому, як за їх сприяння надається фінансова допомога виборцям за рахунок депутатського фонду, якщо такий є.

От і виходить, що одні депутати роблять акцент у звітах  на роботі в окрузі, інші — в раді, а баланс між цими двома сферами діяльності депутатам не завжди вдається знайти.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».