Постійні комісії Луцькради: результати роботи депутатів у листопаді

Постійні комісії Луцькради: результати роботи депутатів у листопаді

У листопаді 2019 року майже третина депутатів проігнорували засідання постійних комісій Луцької міської ради. Ще дві постійні комісії міської ради взагалі не збирались на засідання. Аналіз роботи постійних комісій Луцької міської ради було здійснено в рамках ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» експертами Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу (ЦПАВК).

Відповідно до Регламенту Луцької міської ради постійні комісії є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. У Луцькій міській раді функціонують вісім постійних комісій.

25 листопада відбулось засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту. Участь у ньому взяли троє з чотирьох її членів, зокрема: Микола Федік (фракція ВО «Свобода»), Юлія Дацюк та Олександр Волинець (фракція «УКРОП»). Не з’явився на засідання Артем Запотоцький (фракція «БПП «Солідарність»). 

Порядок денний засідання постійної комісії налічував 7 питань, включаючи різне. Результатом засідання стало ухвалення рішень: рекомендувати міській раді включити в порядок денний 66-ї сесії міськради та підтримати проєкти рішень щодо перейменування декількох вулиць у Луцьку; взяти до відома інформації директора департаменту муніципальної варти про проведену роботу; затвердити План роботи комісії на І півріччя 2020 року; «Про звернення до Луцької міської ради до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо недопущення обмеження права громадян України на свободу вираження власних поглядів».

Двічі протягом місяця засідала постійна комісія міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. Обидва засідання проігнорували члени комісії Ігор Поліщук (фракція «УКРОП») та Андрій Покровський (фракція «БПП «Солідарність»). Разом з тим, участь у них взяли Борис Смаль, Микола Дендіберін і Олександр Кравченко (фракція «УКРОП»), Сергій Була (позафракційний), Тарас Шляхтич (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), Богдан Богонос (фракція ВО «Свобода»), Павло Данильчук (фракція «Громадський рух «Народний контроль»).

Загалом у листопаді комісія розглянула 26 питань. Було ухвалено 25 рішень. І лише щодо решти одного питання депутатам не вдалось досягнути спільної позиції. Йдеть про питання «Про внесення змін до Програми соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням міської ради від 28.10.2015 №80/12».

Разом з тим, у листопаді відбулось спільне засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів і постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови. Участь у ньому взяли Борис Смаль, Микола Дендіберін, Олександр Кравченко, Ігор Поліщук, Тетяна Янчук, Сергій Шкода (фракція «УКРОП»), Павло Данильчук (фракція «Громадський рух «Народний контроль»), Майя Шостак (фракція ВО «Батьківщина»), Алла Надточій (фракція «Об’єднання «Самопоміч»). Не з’явились на засідання члени постійних комісій Сергій Була (позафракційний), Тарас Шляхтич (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), Андрій Покровський (фракція «БПП «Солідарність»), Богдан Богонос (фракція ВО «Свобода») та Анна Мовяк (фракція «Громадський рух «Народний контроль»).

Під час спільного засідання дві комісії розглянули 6 питань порядку денного. Всі питання були підтримані. Зокрема, члени постійних комісій вирішили внести зміни до бюджету міста Луцька, порядку фінансування Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій та членів їх сімей на 2017-2022 роки, заслухали інформацію від начальниці управління освіти, а також ухвалили проекти трьох звернень Луцькради.

Двічі проводили засідання у листопаді члени постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру, розглянувши при цьому 79 питань. Питання переважно стосувались погодження меж земельних ділянок мешканцям міста, надання дозволів на розробку проектів землеустрою, надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою, поновлення договорів оренди землі, надання громадянам на умовах оренди земельних ділянок, зміну цільового призначення земельних ділянок тощо.
 
Участь у засіданні постійної комісії, яке відбулось 4 листопада, взяли четверо з шести її членів. Зокрема, на засіданні були присутні: Олександр Козлюк, Євгеній Ткачук, Аркадій Соломатін (позафракційні), Микола Романюк (фракція ВО «Свобода»), Микита Рабан (фракція «УКРОП»). Не взяв участь у засіданні Валерій Бондарук (фракція ВО «Батьківщина»). Друге засідання постійної комісії проігнорували Аркадій Соломатін та Микита Рабан.

22 листопада на засідання зібрались члени постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови. Відсутньою на засіданні була Анна Мовяк (фракція «Громадський рух «Народний контроль»). Участь у ньому взяли Майя Шостак (фракція ВО «Батьківщина»), Тетяна Янчук і Сергій Шкода (фракція «УКРОП»), Алла Надточій (фракція «Об’єднання «Самопоміч»). 

На засіданні члени комісії розглянули 13 питань, включаючи різне. Рішення з усіх питань були підтримані переважно 3-4 присутніми депутатами. Разом з тим, у питанні «Різне» голова комісії Майя Шостак поінформувала присутніх про електронне звернення від лучанки щодо прохання прийняти рішення про зменшення плати за комунальні послуги. Члени комісії вирішили направити звернення до департаменту соціальної політики для роз’яснення і надання відповіді громадянці.

Також одне засідання у листопаді провели члени постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження. Участь у ньому взяли Андрій Козюра (фракція ВО «Батьківщина»), Віктор Ящук (фракція ВО «Свобода»), Петро Бойко, Сергій Балицький (фракція «УКРОП») та Костянтин Петрочук (позафракційний). Не з’явився на засідання комісії позафракційний Микола Яручик. 

Під час засідання постійної комісії депутати розглянули 18 питань. Обговорили загалом питання встановлення температурних графіків за даними ДКП «Луцьктепло», Програми підтримки ДКП «Луцьктепло» та КП «Луцькводоканал» на 2020 рік, проведення конкурсу управителів будинками в місті, програму упорядкування малих архітектурних форм у місті, інші міські програми та зміни до них, роботу окремих комунальних підприємств тощо.

На два засідання у листопаді зібрались члени постійної комісії з питань комунального майна та приватизації. Обидва засідання відвідали троє з чотирьох членів комісії. Зокрема, на першому були присутні Андрій Білан (фракція ВО «Свобода»), Сергій Савчук та Юрій Безпятко (фракція «УКРОП»). На другому – Андрій Білан, Юрій Безпятко та Орися Залевська (фракція «УКРОП»). 

Постійна комісія на двох засіданнях розглянула 8 питань порядку денного. Питання стосувались надання дозволу підприємствам на списання основних засобів, надання пільг по орендній платі за нежитлове приміщення, прийняття у власність громади Луцька майна тощо. Усі рішення ухвалювались одноголосно.  

У листопаді не збирались на засідання представники постійної комісії з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, а також постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді спорту та туризму. До слова, перша з них востаннє засідала ще у червні 2018 року, друга – у червні 2019 року. 

Інформацію про роботу комісій Луцької міської ради було проаналізовано на основі протоколів засідань комісій, оприлюднених на сайті Луцької міської ради станом на 6 грудня 2019 року.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснюється оцінювання та про його результати можна дізнатись на сайті організації

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
За постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».