Підзвітність підвищується: сумські депутати нарешті відновлюють звітування перед виборцями

Підзвітність підвищується: сумські депутати нарешті відновлюють звітування перед виборцями

Ситуація зі звітуванням сумськими депутатами про свою роботу у 2023 році суттєво покращилась порівняно з минулим роком, - про це свідчить аналіз діяльності обранців, здійснений ГО “Місто розумних” у межах всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”. Із 42 місцевих депутатів оцінюванню підлягали 37 сумських обранців, оскільки у звітному періоді  пʼятеро з них (Олександр Кисіль, Володимир Чепік, Олег Рєзнік, Вадим Акпєров, Костянтин Тихенко) перебували у лавах Збройних Сил України.

Якщо у 2023 році за 2022-й відзвітували шляхом публікації тестового звіту на сайті міської ради лише девʼять обранців, то цьогоріч таких утричі більше. Крім того, засвідчено зміну загального минулорічного тренду та повернення від гуртового фракційного до персонального звітування депутатів про результати діяльності.

В ході аналізу станом на кінець березня 2024-го виявлено інформацію в будь-якому вигляді (публікація звіту на порталі міської ради, інформація про звітування та партійних сайтах, дописи у персональних соціальних мережах депутатів) про звітування за депутатську діяльність у 2023 році 29 депутатами Сумської міської ради.

Ознайомитися з текстом персональних депутатських звітів на момент оцінки сум’яни мають змогу на сайті Сумської міської ради. Станом на 31 березня 2024 року оприлюднено звіти 29 депутатів, що підлягали аналізу. 

Відсутні звіти восьми депутатів.

Тобто, не зважаючи на той факт, що загалом по міській раді спостерігається позитивна тенденція щодо відновлення депутатського звітування перед виборцями, окремі народні обранці продовжують ігнорувати вимоги законодавства та знову не опублікували свої річні звіти про діяльність. Зокрема, відсутні звіти Олександра Вегери, Геннадія Гризодуба, Олени Дяговець, Ірини Купрейчик, Світлани Липової, Юрія Перепеки, Олександра Соколова, Володимира Шилова. 

Окрім кількісного моніторингу, здійснено також якісний аналіз оприлюднених звітів та предмет відповідності їхнього змісту вимогам закону.

Аналіз висвітлених на сайті Сумської міської ради текстів засвідчив, що найбільш повними є звіти депутатів Інни Босенко, Ірини Губської, Сергія Дмитренка, Валентини Домінас, Ірини Дяденко, Максима Зеленського, Олександра Зименка, Ігоря Кальченка, – вони містять інформацію за всіма пʼятьма критеріями оцінки: 1) роботу у виборчому окрузі; 2) про прийняті радою та її органами рішення; 3) про діяльність депутата в раді та її органах, в які він обраний; 4) про персональну участь депутата в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів; 5) про виконання доручень виборців.

Найменш інформативні звіти (висвітлено інформацію за 1-2 критеріями) у депутатів Вікторії Гробової, Віталія Жиленка, Юрія Жиленка, Валерія Заїки.

Решта звітів мають певні упущення в першу чергу стосовно висвітлення персональної депутатської нормотворчої роботи.
Нагадаємо, що звітування за рік - це важлива складова частина загального звіту, що демонструє підзвітність та відповідальність кожного депутата за здійснення своїх повноважень. 

Більш детально з результатами дослідження діяльності депутатів Сумської міської ради протягом третього року їхніх повноважень, що проводилося за різнобічними критеріями оцінювання, можна буде ознайомитися вже найближчим часом на платформах “Атестації” та “Міста розумних”. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»