Результати дослідження показали, що більшість депутатів Київради дотримуються базових стандартів відкритості, прозорості доброчесності та підзвітності у своїй діяльності, проте є і такі, що мають не високий рівень дисципліни, а також не бажають звітувати на відкритій зустрічі із виборцями. Результати оцінювання були представлені журналістам представниками ГО Інтегріті ЮА на онлайн прес - конференції 25 травня 2020 року.
У зв’язку із змінами, які відбулися в суспільно-політичному житті міста Києва в звітному періоді (за 2019 рік) на відміну від попереднього були оцінені 114 депутатів Київради, а не 120. Оцінити 6 депутатів Київради (Віктора Яцика, Надію Пестерєву, Андрія Білозіра, Юрія Курінного, Катерину Дідковську та Олександра Козяра) по встановленому переліку критеріїв не було можливості, у зв’язку з нещодавнім набуттям ними депутатських повноважень.
І хоча за результатами комплексної персональної оцінки діяльності депутатів Київської міської ради VIIІ скликання протягом четвертого року повноважень найвищої оцінки «5 балів» не отримав жодний депутат Київради, майже половина депутатського корпусу – 51 депутат отримав позитивні бали за результатами персональної оцінки їх діяльності щодо відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності. Також, відповідно до результатів оцінювання у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад мінімальну оцінку «1 бал» має Бенюк Богдан.
У порівнянні з попереднім роком, з 5 до 4 балів зменшилася оцінка діяльності Святослава Кутняка, у зв’язку із зменшенням показників відвідуваності сесійних засідань та засідань комісій, а також погіршилася якість звіту (відповідність вимогам ч.2 ст. 16 закону «Про статус депутатів місцевих рад»).
Однак, все ж таки, у порівнянні з минулим роком в цілому депутатський корпус Київської міської ради трохи покращив свої результати. Загальне покращення показників відбулось за рахунок підвищення персональних оцінок окремих депутатів. Так, частина депутатів актуалізували та надали більш повну інформацію про себе на депутатському порталі, в тому числі дані щодо громадських приймалень. В рамках цієї загальної тенденції підвищення показників прозорості та підзвітності діяльності депутатів міської ради, відповідно, збільшилась кількість депутатів, які отримали "4 бали” – з 47-х до 51-х, і навпаки, зменшилась кількість депутатів, які в цілому демонструють негативні тенденції в забезпеченні відкритості та прозорості своєї діяльності: "3 бали" – з 49-ти до 43-ти, "2 бали" – з 23 до 19 депутатів.
Водночас за результатами експертного опитування в якості «найкращих депутатів» Київської міської ради протягом четвертого року повноважень 39% опитаних експертів назвали Ганну Старостенко, ще 22% - Антоненка Прохора, Манойленко Наталію, Муху Вікторію, Прокопіва Володимира, 17% опитаних експертів віддали свої голоси за Кутняка Святослава та 11 % опитаних експертів вказали як «найкращих»: Пинзеник Олесю, Антонєнка Леоніда, Мондриївського Валентина, Сагайдака Іллю.
Навпаки, серед «найгірших депутатів» експерти визначили Шлапак Аллу (33% опитаних), Кримчака Сергія (22%) та Бродського Олександра (17%). Ще 11% опитаних експертів відзначили «найгіршими депутатами»: Бенюка Богдана, Бохняка Володимира, Вахеля Юрія, Гусовського Сергія, Марченка Романа, Міщенка Олександра, Непопа Вячеслава, Омельченка Олександра, Сиротюка Юрія.
Повний звіт і персональні оцінки депутатів по кожному критерію дивіться за посиланням
Контакти: Громадської організації «Інтегріті ЮА», тел. (050) 538-74-93, e-mail: anticor.ngo2017@gmail.com.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»