Перший рік каденції: як депутати Вінницької міської ради виконували свої повноваження у 2021 році.

Перший рік каденції: як депутати Вінницької міської ради виконували свої повноваження у 2021 році.

За результатами комплексної персональної оцінки депутатів Вінницької міської ради за показниками відкритості, прозорості, добропорядності та підзвітності найвищу оцінку «5» балів отримали п’ять депутатів - Світлана Василюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Алла Власюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Юлія Головчук (ПП «Слуга народу»), Антоніна Іващук (ПП «Українська стратегія Гройсмана») та Маргарита Юрчак (ПП «Слуга народу»).

За результатами цьогорічного оцінювання жоден депутат не отримав найнижчої оцінки «1 бал», проте четверо депутатів мають «2» бали - Аксельрод Роман, Грушко Сергій, Педорченко Олександр, Яременко Микола.

33 з 53 депутатів Вінницької міської ради отримали позитивну оцінку «4». 11 депутатів отримали посередню оцінку «3 бали». Це доволі хороші показники, навіть не зважаючи на те, що частина депутатів в умовах карантину не проводили прийом, а військові дії завадили багатьом провести публічний звіт.

За висновками експертів «найкращими» депутатами стали Алла Власюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Володимир Онофрійчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Антоніна Іващук (ПП «Українська стратегія Гройсмана»).

В той же час «найгіршими» депутатами експерти визначили Ігоря Горлачова та Олександра Педорченка, Миколу Яременка (ПП «ОПЗЖ»).

Щодо повноти оприлюднення інформації про місце і час (графік) проведення
прийому, то вся ця інформація міститься на сайті Вінницької міської ради в повному обсязі. Проте в результаті прямої перевірки проведення/не проведення особистих прийомів підтверджено здійснення прийому 50 депутатами Вінницької міської ради. Не вдалось потрапити на прийом до чотирьох депутатів. 

41 депутат має сторінку у Фейсбуці та розміщує там інформацію щодо своєї діяльності в статусі депутата, про депутатські прийоми, щодо проведених сесій та розглянутих питань, роботи в окрузі та, в окремих випадках, щодо благодійної діяльності та співпраці з різними ініціативами і громадськими організаціями. Одними з найактивніших в соціальній мережі є: Алла Власюк ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Олена Верлан-Кульшенко (ПП «Європейська Солідарність»), Олександр Онофрійчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Катерина Поджаренко ПП «Українська стратегія Гройсмана») та Вячеслав Терліковський ПП «Українська стратегія Гройсмана»).

Під час карантинних обмежень 27  депутатів практикували здійснення прийому в телефонному режимі або через відеозв'язок. Здійснювали прийом на вулиці сім депутатів.

Щодо дисциплінованості відвідування пленарних засідань сесій міської ради, то 16 депутатів не пропустили жодного з 13 засідань сесій. Найбільше засідань пропустили: 5 сесій - Олена Верлан-Кульшенко (ПП "Європейська Солідарність"),  Олександр Теренчук (ПП «Слуга народу»), Ігор Горлачов (ПП ОПЗЖ), та Ігор Ткачук (ПП «Українська стратегія Гройсмана), 6 сесій - Олег Бабійчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана), Найбільше засідань, а саме 10 з 13, пропустив Сергій Борзов (ПП «Слуга народу»). 

За період моніторингу не пропустили жодного засідання постійної комісії 18 депутатів. Більше половини засідань пропустили:  9 з 13 - Ігор Ткачук (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), 8 з 12 - Віктор Торкотюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана), та 6 з 11 Олександр Теренчук (ПП «Слуга народу»). А на жодному засіданні постійної комісії не був Сергій Борзов (ПП «Слуга народу»).

Протягом моніторингового періоду жодного запиту від депутатів до Вінницької міської ради не надходило.

Важливим критерієм визначення рівня доброчесності депутатів є їх персональне голосування за кожне питання, що виноситься на розгляд пленарного засідання сесії ради. Протягом періоду проведення моніторингу у Вінницькій міській раді не зафіксовано фактів неперсонального голосування.

Були виявлені факти голосування в умовах конфлікту інтересів - Світлана Ярова (ПП «Українська стратегія Гройсмана») та Микола Яременко (ПП ОПЗЖ).

Станом на 1.02.2022 р. прозвітували перед виборцями 38 з 54 депутатів Вінницької міської ради. Публічно прозвітувало до 24 лютого сім депутатів. Більшість депутатів повідомили, що мали звітувати навесні, адже взимку було загострення епідемічної ситуації.