Більше року місто Миколаїв живе з новим складом міської ради, поки ще обранці восьмого скликання звикають до виконання депутатських зобов'язань.
Бар’єр у 5% відсотків подолали шість політичних сил та отримали відповідну кількість мандатів:
«Опозиційна платформа – За життя» - 17
«Пропозиція» - 14
«Слуга народу» - 9
«Європейська солідарність» - 5
«Партія Шарія» - 5
«Наш край» - 4.
З 54 обранців - 35 чоловіків (64,8%) та 19 жінок (35,2%), найбільше жінок у Миколаївській міській раді є членкинями ПП «ОПЗЖ».
Сфери зайнятості депутатів доволі різноманітні – тимчасово не працюючі, лікарі, посадові особи органів місцевого самоврядування, державні службовці, політичні та громадські діячі, фізичні особи-підприємці, працівники приватних підприємств, освітяни, адвокати. П’ятеро депутатів попереднього, сьомого скликання ще раз отримали мандат довіри від виборців – Федір Панченко та Дмитро Січко від ПП «Пропозиція» (у 7-му скликанні від ПП «Самопоміч»), Наталя Горбенко від ПП «Слуга народу» (у 7-му скликанні від ПП «Самопоміч»), Олена Кісельова та Сергій Танасов від ПП «Європейська солідарність» (у 7-му скликанні від БПП «Солідарність»), Сергій Кантор від ПП «Наш край».
Усі перераховані політичні партії створили і відповідні фракції в раді, окрім членів та висуванців від ПП «Наш край», таким чином позафракційними і зараз залишились Сергій Кантор, Ганна Норд, Рустамджан Садрідінов та Андрій Туриця.
Варто звернути увагу і на партійність нових обранців, відтак депутати ПП «ОПЗЖ» усі є членами партії, таку ж позицію займають і колеги з ПП «Європейська солідарність» та ПП «ПАРТІЯ ШАРІЯ». Натомість із 14 членів фракції ПП «Пропозиція» лише одна депутатка, голова фракції Ганна Ременнікова є членкинею партії. У фракції ПП «Слуга народу» усі члени є безпартійними, серед яких і голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, кандидатка на посаду Миколаївського міського голови Тетяна Домбровська.
За результатами моніторингу депутатський корпус обраний у 2020 році демонструє гарні результати, у жодного із депутатів немає оцінок “1” або “2”. Натомість немає і відмінників.
Отже, оцінку “4” отримали 48 обранців, а оцінку “3” шестеро депутатів. Не дотягнули до четвірки Віталій Кім, Максим Невінчанний, Рустамджан Садрідінов, Сергій Танасов, Владлена Транська, Артем Хачатуров.
Поступово було оновлено інформацію про депутатів на сайті Миколаївської міської ради, профайли всіх депутатів містять інформацію про прийом громадян, особисті номери телефонів депутатів або їхніх помічників.
Інформація все ще неповна, відтак у про файлах депутатів розміщена така інформація - дата народження, освіта (вказано просто рівень освіти, без зазначення спеціальності), партійність, посада, місце роботи, назва партії, яка висунула кандидата та фото. Відсутня інформація про досвід роботи депутатів.
Депутати продемонстрували високі показники по відвідуваності сесій та комісій ради. Наприклад, в розрізі фракцій, ситуація щодо відвідування пленарних засідань наступна:
ПП «Пропозиція» - 93%
ПП «Європейська солідарність» - 90%
ПП «Партія Шарія» - 90%
ПП «Слуга народу» - 85%
ПП «Опозиційна платформа – За життя» - 83%
Вперше за період моніторингу депутатського корпусу Миколаєва, на сайті міськради вчасно опубліковані звіти усіх депутатів, і в переважній більшості за єдиним шаблоном.
Водночас негативною тенденцією і новообраних депутатів залишається не проведення відкритого публічного звітування - на відкритій зустрічі з виборцями, відсутність практики організації колективного звітування депутатів, онлайн - звітування.
Детальніше зі звітом про виконання депутатами Миколаївської міської ради своїх повноважень впродовж першого року можна ознайомитись за посиланням
Детальніше із рекомендаціями для депутатів Миколаївської міської щодо виконання своїх депутатських повноважень можна ознайомитись за посиланням
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».