Київська міська рада складається з 120 депутатів. Один з депутатів Олександр Омельченко помер 25 листопада 2021 року, у зв’язку з цим за перший звітний період нового скликання було оцінено 119 депутатів Київської міської ради.
За результатами комплексної персональної оцінки діяльності депутатів Київської міської ради IX скликання протягом першого року повноважень щодо відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності найвищої оцінки «5 балів» не отримав жодний депутат Київради.
Позитивну оцінку в «4 бали» отримали лише 18 депутатів: Микола Конопелько та Ксенія Семенова (обидва – фракція Слуга народу), Тарас Криворучко, Юрій Тихонович, Марина Порошенко (усі – фракція Європейська Солідарність), Богдан Чорній, Максим Макаренко, Михайло Іщенко, Олег Костюшко, Дмитро Банас, Дмитро Калініченко, Володимир Гончаров та Олександр Гончаров (усі – фракція УДАР), Ольга Веремеєнко (Єдність), Віталій Нестор (ВО Батьківщина), Юлія Уласик, Михайло Царенко, Володимир Кравець (усі – фракція ОПЗЖ).
Переважна ж більшість депутатів цього скликання – 85 чоловік – отримала посередню оцінку «3 бали».
13 депутатів отримали низьку оцінку в «2 бали»: Владислав Андронов, Дмитро Білоцерківець, Ілля Кушнір, Юлія Лимар, Валентин Мондріївський, Роман Романюк, Ганна Старостенко та Андрій Странніков (усі – фракція УДАР), Сергій Артеменко, Павло Бойченко та Сергій Таран (усі – фракція Європейська Солідарність), Костянтин Бровченко (Єдність), Олена Говорова (Слуга народу).
Максимально низьку оцінку «1 бали» отримали три депутати: Ігор Кириленко, Рустем Ахметов та Олена Букало (усі – з фракції ОПЗЖ).
Опитані експерти поставилися до нового складу Київради ще критичніше: оцінку в «5 балів» також не отримав жодний депутат, але і позитивну оцінку в «4 бали» отримали лише 4 депутати: Аліна Михайлова (Голос), Олеся Самолудченко (Єдність), Ксенія Семенова (Слуга народу) та Ігор Хацевич (Європейська Солідарність). Посередню оцінку в «3 бали» отримали 47 депутати, а відносна більшість – 66 чоловік – отримали низьку оцінку в «2 бали». Найнижчу оцінку в «1 бал» отримали лише два депутати: Сергій Кримчак (Єдність) та Олександр Плужник (ОПЗЖ).
За результатами моніторингу оприлюдненої інформації про депутатів Київради на веб-сайті міської ради за 2021 рік встановлено, що лише 23 депутати Київської міської ради оприлюднили повну інформацію про себе (освіту, досвід роботи, місце роботи, сімейний стан, партійну приналежність). Ще 96 депутатів оприлюднили лише частину інформації.
Щодо оприлюднення інформації про прийом виборців, то переважна більшість – 117 депутатів – оприлюднили її онлайн. В той же час, 63 депутатів оприлюднили повну інформацію про час, місце проведення прийому виборців та контактні відомості громадських приймалень, а 54 депутатів оприлюднили неповну інформацію.
За результатами перевірки здійснення прийому виборців вдалось підтвердити факт здійснення прийому виборців відносно 116 з 119 оцінених депутатів Київської міської ради. Ігор Кириленко, Олена Букало та Рустем Ахметов (усі – фракція ОПЗЖ) не здійснювали прийом виборців взагалі.
В 2021 році депутати Київради в цілому дисципліновано відвідували її пленарні засідання. Так, переважна більшість депутатів була присутня більше ніж на 90% засідань, а всі інші відвідали щонайменше 60% засідань. 96% від складу ради також відвідали більше половини засідань постійних комісій, втім, лише 28 депутатів пропустили менше ніж 10% засідань. Найгіршу відвідуваність засідань постійних комісій показали Рустем Ахметов та Олена Букало (ОПЗЖ). Хоча й остання є заступницею голови Постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
Як і в попередньому скликанні, депутати Київської міської ради не дуже активно використовують право подання депутатських запитів: за 2021 рік вони подавалися лише 23 депутатами.
Декларації про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру за 2020 рік жодного депутата Київської міської ради не були додатково оприлюднені на інших ресурсах, крім офіційного реєстру.
За результатами моніторингу протягом 2021 року у 19 депутатів Київської міської ради було зафіксовано наявність конфлікту інтересів. При цьому, всі вони при розгляді проектів рішень публічно заявляли про це та не приймали участі у голосуванні.
Лише 26 депутатів Київради опублікували свої звіти, і лише в 5 з них – звітах Віталія Нестора (ВО «Батьківщина»), Тараса Криворучка, Юрія Тихоновича (обидва - фракція Європейська Солідарність), Миколи Конопелька та Ксенії Семенової (Слуга народу) – були наявні всі відомості, що вимагаються Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». Втім, на цей показник могли вплинути бойові дії, які розпочалися до закінчення періоду моніторингу та тривалий час зачіпляли, в тому числі, Київ та Київську область.
Детальніше зі звітом про виконання депутатами Київської міської ради своїх повноважень впродовж першого року можна ознайомитись за посиланням
Детальніше із рекомендаціями для депутатів Київської міської щодо виконання своїх депутатських повноважень можна ознайомитись за посиланням
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».