За результатами дослідження найвищу оцінку у п’ять балів за роботу під час першого року повноважень отримали семеро депутатів Хмельницької міської ради: Тарас Боцерук, Алла Кривак, Віталій Підгайчук, Олександр Семенюк, Валентина Тимошенко, Роман Ужва та Вітлаій Худецький.
Найнижчу оцінку у три бали отримали вісім депутатів: Сергій Болотніков, Олександр Василишин, Юрій Вавринюк, Ігор Галкін, Наталія Зимак-Закутня, Ярослав Каюк, Богдан Лукашук та Олександр Скочеляс.
Серед основних показників, які вплинули на оцінку діяльності депутатів варто відзначити звітування за перший рік роботи. Регламент Хмельницької міської ради передбачає крайній термін подання звітів за попередній рік роботи – перший квартал наступного за звітним року. Проте, не всі депутати змогли прозвітувати до 24 лютого. Окремо, варто зауважити, про якість депутатських звітів та їх наявність на сайті міської ради. Порівняно з попереднім скликанням значно зросла якість депутатських звітів, більшість з них відповідає чотирьом критеріям з п’яти, прописаних у законодавстві.
Відкритість та прозорість роботи депутатського корпусу Хмельницької міської ради вже традиційно залишається на досить високому рівні. Основні недоліки у роботі депутатів нового скликання за цим показником це неособистий прийом частини депутатів та відсутність інформації про попередні місця роботи на персональних сторінках депутатів на сайті міської ради.
За критерієм доброчесності, вже традиційно, депутати демонструють краще відвідування сесій, ніж засідання постійних депутатських комісій. Зокрема, депутатка Інна Ящук відвідала половину засідань комісії, до якої вона входить. Варто нагадати, що згідно закону України «Про статус депутатів місцевих рад» пропуск депутатом більше половини засідань постійної комісії може стати підставою для його відкликання.
До експертної оцінки роботи депутатів Хмельницької міської ради було залучено дев’ять осіб з числа представників громадських організацій та місцевих медіа.
За результатами оцінювання, найкращою депутаткою першого року нового скликання Хмельницької міської ради було визнано Анастасію Ярову.
Одразу чотири депутати отримали в середньому від експертів менше 1 балу через те, що опитані не знали нічого про їх роботу, це: Валентина Тимошенко, Вікторія Коваль, Світлана Баранська та Максим Мураховський.
Разом з тим найбільше низьких оцінок за свою роботу під час першого року нової каденції отримав Олександр Скочеляс.
Детальніше зі звітом про виконання депутатами Хмельницької міської ради своїх повноважень впродовж першого року можна ознайомитись за посиланням
Детальніше із рекомендаціями для депутатів Хмельницької міської щодо виконання своїх депутатських повноважень можна ознайомитись за посиланням
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».