Перший рік каденції: як депутати Черкаської міської ради виконували свої повноваження у 2021 році.

Перший рік каденції: як депутати Черкаської міської ради виконували свої повноваження у 2021 році.

За результатами комплексної персональної оцінки депутатів Черкаської міської ради за показниками відкритості, прозорості, добропорядності та підзвітності найвищу оцінку «5» балів не отримав жоден депутат.

Також за результатами цьогорічного оцінювання жоден депутат не отримав і найнижчої оцінки в «1 бал».

Лише четверо депутатів мають «2» бали - Карась Павло, Моторний Роман, Тронц Тимофій і Шевченко Геннадій.

27 з 40 діючих депутатів Черкаської міської ради отримали позитивну оцінку «4». Фактично це одні з найкращих показників за всі попередні каденції. Отримати найвищу оцінку цим депутатам завадило лише питання наповнення звіту, який не враховував всі норми Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема оприлюднення інформації про використання коштів депутатського фонду;

Середню оцінку в «3 бали» отримали 11 депутатів. Це доволі хороші показники, навіть не зважаючи на те, що частина депутатів в умовах карантину не проводили прийом, а військові дії завадили багатьом провести публічний звіт.

Абсолютно всі депутати Черкаської міської ради оприлюднили на сайті ради графіки проведення особистих прийомів громадян. Щодо повноти оприлюднення інформації про місце і графік проведенняприйому виборців, то вся ця інформація міститься на сайті Черкаської міської ради в повному обсязі і знаходиться на персональній сторінці кожного депутата. 

Моніторинг роботи депутатських приймальнь показав, що 100% приймальнь запрацювали в той чи інший спосіб в перший рік повноважень. Хоча варто заважити, що лише половина депутатів робила це особиста, а інша половина через помічників.

Моніторинг активності депутатів у соціальній мережі Facebook станом на кінець 2021 року показав, що 93 % депутатів мають власну сторінку в мережі Facebook, яка є активною. Не має своєї сторінки тільки депутат Тимофій Тронц від партії «За майбутнє».

Депутати Черкаської міської ради за перший рік своєї каденції відвідували пленарні засідання на рівні 87,5%, що значно краще, ніж попередні обранці (62%).

Сесії відбувалися регулярно і загалом відбулося 26 пленарних засідань. Обранці ухвалили 2121 рішення з 2443 тих проєктів, що надійшли, або 87%.

П’ятеро депутатів змогли бути присутніми на всіх засіданнях протягом першого року повноважень. А саме: троє депутатів від «Європейської Солідарності» Руслан Батир, Сергій Рубан та Сергій Шабатура, а також Володимир Друмашко від «Голосу» та Світлана Буряк від «ЧЕРКАЩАН».

За період моніторингу досить багато депутатів відвідали понад 90% пленарних засідань. Це такі депутати: Георгій Гладкий та Роман Моторний («За Майбутнє»), Оксана Мелікова та Араік Мкртчян («Слуга Народу»), Віталій Красюк («Європейська Солідарність»), Катерина Холупняк та Сергій Шмиголь («Голос»), Юлія Саліна та Іван Сухарьков («ЧЕРКАЩАНИ»), Юрій Тренкін, Олексій Мельник та Валерій Міняйло («Батьківщина»), Юлія Погостиньска, Олександр Замирайло та Ярослав Левицький («ОПЗЖ»).

Найбільшу кількість засідань в перший рік повноважень пропустив Юрій Котолуп від «Слуги народу» (станом на 2022 рік склав депутатські повноваження). Він був відсутній на 8 зібраннях, або 31% від загальної їх кількості. Також 6 засідань з 26 (23%) пропустила Любов Майборода («За Майбутнє»). 

Моніторинг відвідування депутатських комісій показав, що середній відсоток відвідувань складає 80,5%. «Рекордсменами» з пропусків засідань комісії є депутати: Роман Діскант з «Батьківщини» (46,4%), Юрій Котолуп з «Слуги Народу» (46,4%), Геннадій Шевченко із «За Майбутнє» (46,2%) та Сергій Шмиголь з «Голосу» (45%).

Найбільш дисциплінованими депутатами, які відвідали всі 100% засідань постійних комісій, стали Араік Мкртчян («Слуга народу») та Катерина Холупняк («Голос»).

Шість депутатів відвідали понад 90% засідань постійних комісій: Любов Майборода та Георгій Гладкий («За Майбутнє»), Володимир Друмашко («Голос»), Іван Сухарьков («ЧЕРКАЩАНИ»), Олександр Замирайло та Ярослав Левицький («ОПЗЖ»). 

Важливим критерієм визначення рівня доброчесності депутатів є їх персональне голосування за кожне питання, що виноситься на розгляд пленарного засідання сесії ради. Протягом періоду проведення моніторингу у Черкаській міській раді не зафіксовано фактів неперсонального голосування.

Станом на 18.02.2022 р. тим чи іншим способом прозвітували  34 з 42 депутатів, або 81% від загального складу. Варто нагадати, що Черкаська міська рада досі не прийняла нормативний акт, який би стандартизував і регламентував процедуру звітування.

Детальніше зі звітом про виконання депутатами Черкаської міської ради своїх повноважень впродовж першого року можна ознайомитись за посиланням
Детальніше із рекомендаціями для депутатів Черкаської міської щодо виконання своїх депутатських повноважень можна ознайомитись за посиланням

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».