Перейменування проспекту, мільярдний кредит та декілька заяв до поліції: як у Харківській міській раді пройшла 27 сесія

Перейменування проспекту, мільярдний кредит та декілька заяв до поліції: як у Харківській міській раді пройшла 27 сесія


19 червня у Харківській міській раді відбулась чергова 27 сесія. Порядок денний налічував 77 питань. Примітним є той факт, що вперше з початку 2016 року електронна петиція, яка зібрала достатню кількість голосів, отримала підтримку міського голови та розглядалась на сесії міської ради. Всього за три з половиною роки існування механізму 41 петиція набирала необхідну кількість голосів. 


Перед початком сесійного засідання біля будівлі міської ради проходив мітинг проти перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект маршала Жукова.  

Фото мітингу. Громадське Харків.


На самій сесії були присутні 74 депутати. Відсутніми були: Георгій Лаговський (фракція «Об'єднання Самопоміч»), Максим Мусєєв (фракція «За Харків, за відродження»), Станіслав Косінов, Віталій Маляренко, Володимир Полозков (фракція «БПП “Солідарність”), Андрій Колос, Катерина Кордік, Володимир Наконечний, Віталій Резніченко, Олександр Худенко (всі – фракція «Наш край»), останній, до речі, вже два роки не з'являється на сесії міської ради.

Сесія почалась з голосування за перенесення питання №74 «Про розгляд електронної петиції» на розгляд після питання №5. Міський голова зазначив, що це питання викликає великий інтерес у мешканців територіальної громади та громадських організацій. Підтримали пропозицію 58 депутатів, 11 проголосували проти, Наталія Коваленко утрималась та 5 депутатів не голосували. 

Перед самим розглядом порядку денного Геннадій Кернес зачитав звернення від депутатів, згідно з яким у Харківській міській раді створена нова фракція «Опозиційний блок – довіряй ділам», головою фракції обрали Ігоря Тереха. Фракція «За Харків, за відродження» припинила своє існування. 

Цікавим було друге питання порядку денного «Про внесення змін до до рішення 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28.11.2018 №1285/18 «Про здійснення запозичення до бюджету міста Харкова». Згідно з рішенням, Харківська міська рада за рахунок емісії облігацій внутрішньої місцевої позики бере запозичення у розмірі 1 000 000 000 грн у 2019-2020 роках. Більша частина цих коштів має піти на реконструкцію Харківського зоологічного парку. 

Під час розгляду перенесеного питання «Про розгляд електронної петиції», окрім депутатів міської ради виступив також народний депутат України Євгеній Мураєв, який підтримав перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова. Сам розгляд був доволі бурхливим, присутні мешканці міста скандували: «Ганьба». Все ж таки більшістю від складу депутатського корпусу міської ради рішення було прийняте, а іменем Петра Григоренка була названа вулиця, яка має з’єднувати вулиці Римарську та Клочківську. За дане рішення проголосували 60 депутатів.

12 депутатів, а саме Олексій Бабешко, Олена Ворона, Олена Горошко, Наталія Коваленко, Захар Мазняк, Марія Мезенцева, Сергій Могила, Іван Ракич, Андрій Саєнко, Тарас Сітенко, Сергій Утєвський (всі - «Об’єднання «Самопоміч») та позафракційний Ігор Черняк проголосували проти. Ще 3 депутати – Олександр Давтян, Сергій Куценко, Ірина Цветкова (“БПП “Солідарність”) - не голосували. 

Ігор Черняк після сесії звернувся до ГУ НП у Харківській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 4361 Кримінального кодексу України, а саме «Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів».  

26 червня той же Ігор Черняк разом з депутатом Харківської обласної ради Дмитром Булахом звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою щодо визнання протиправним та скасування рішення Харківської міської ради про перейменування проспекту.

Після розгляду 10 питання порядку денного Геннадій Кернес покинув залу, а головувати на сесії почав секретар ради Олександр Новак. Під час розгляду 58 питання «Про здійснення на території м. Харкова діяльності, пов’язаної з розміщенням пересувних цирків, які використовують тварин», Наталія Коваленко просила дати слово, але питання було проголосоване без надання мікрофону. Після цього вся фракція «Об’єднання «Самопоміч» залишила сесійну залу. Наталія Коваленко звернулась до Національної поліції із заявою про перешкоджання діяльності депутата місцевої ради. Натомість Олександр Новак подав скаргу до постійної комісії з питань місцевого самоврядування, гласності та депутатської діяльності щодо порушення депутаткою Наталією Коваленко правил депутатської етики. Розгляд скарги призначений на 2 липня 2019 року. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
Також слідкуйте за нами:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до: Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».