У рамках реалізації ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізовано основні рішення Миколаївської міської ради VII скликання, прийняті на пленарних засіданнях у 2019 році.
Питому вагу – 67,2% – мають так звані «земельні» рішення. Їх за окреслений період прийнято близько 200, тоді як за офіційною інформацією ще близько 500 земельних питань очікують розгляду. Це питання щодо відновлення й встановлення меж земельних ділянок; пільг земельного податку; надання земельних ділянок у власність, в оренду, в користування; відведення земельних ділянок; виготовлення технічної документації; надання земельних ділянок у користування ОСББ тощо.
14,7% прийнятих рішень стосувалися затвердження положень, програм, рішень про міський бюджет (які розглядаються саме на засіданнях міської ради) та внесенням змін до них. Наприклад, затвердження змін до рішення Миколаївської міської ради «Про затвердження Програми економічного соціального розвитку міста Миколаїв на 2018-2020 роки» тощо.
Рішення щодо комунальної власності склали 6,8% від загальної їх кількості. 1,7% рішень стосувалися реорганізації та (або) перейменування підприємств, організацій, закладів освіти та медицини. Наприклад, про перейменування комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Комунарівець» тощо.
По 4 рішення (це 1,4%) було прийнято щодо затвердження та внесення змін до планів роботи міської ради та звернень депутатів Миколаївської міської ради до президента та прем’єр-міністра України. 1% (це 3 рішення) стосувався передачі субвенцій з міського бюджету іншим бюджетам. По 2 рішення (це, відповідно, по 0,7%) приймалися щодо затвердження списку присяжних та надання грантів міською радою. Інші рішення склали 4,4%.
Враховуючи склад, структуру питань та прийнятих по них рішень, у 2019 році депутати Миколаївської міської ради не були активними у своїх доповідях на пленарних засіданнях. Так, 1-2 рази виступали з питаннями, по яких приймались рішення, Бурганенко Олександр, Веселовська Лариса, Гранатуров Юрій, Грипас Олег, Грозов Артем, Гусєв Олександр, Дюмін Анатолій, Дятлов Ігор, Євтушенко Володимир, Єнтін Владислав, Жайворонок Сергій, Жвавий Дмитро, Зоткін Павло, Ісаков Сергій, Казакова Тетяна, Кантор Сергій, Карцев В’ячеслав, Карцев Сергій, Кісельова Олена, Концевой Ігор, Копійка Ігор, Лєпішев Олексій, Малікін Олександр, Манзюк Наталя, Мішкур Станіслав, Мотуз Сергій, Панченко Федір, Петров Анатолій, Пономарьов Микола, Римарь Євген, Січко Дмитро, Солтис Олег, Суслова Тетяна, Танасевич Зінаїда, Таранова Світлана, Філевський Ростислав. Це 66,7% депутатського складу.
Лише два депутати (Рєпін Олександр, Янков В’ячеслав) виступили протягом 2019 року більше двох разів.
29,6% депутатів у 2019 році жодного разу не виступали. Показник підтверджується відвідуванням депутатами пленарних засідань.
Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу «Місцеві депутати. Атестація».