Одна «відмінниця» і дев’ятеро «аутсайдерів: підсумки другого року повноважень сумських депутатів

 Одна «відмінниця» і дев’ятеро «аутсайдерів: підсумки другого року повноважень сумських депутатів

Оцінка другого року повноважень депутатів Сумської міської ради проведена Сумською платформою реформ у рамках всеукраїнської громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад"  з урахуванням «незвичності» умов функціонування міськради під час воєнного стану, поправкою на пріоритети діяльності депутатів та долучення до сил оборони країни, але водночас із максимальним дотриманням загальної методології атестації.

Розуміючи, що на рейтингову таблицю вплинула неможливість досягнення частини критеріїв з об’єктивних причин через службу окремих депутатів в лавах ЗСУ, доречно відзначити Володимира Чепіка, Олександра Кисіля, Олега Рєзніка, Вадима Акпєрова окремо поза конкурсом. 

Лідерами, згідно з методологією оцінювання, стали такі депутати: «відмінниця» Ірина Губська (5 балів) та «хорошисти» Максим Зеленський, Інна Босенко, Ірина Дяденко, Марина Нагорна, Анатолій Сагач, Олександр Зименко, Ігор Кальченко, Євген Косяненко (по 4 бали).

Важливим критерієм оцінювання зокрема є належне звітування депутатів про результати своєї роботи – відсутність публікації якісного річного звіту навіть за наявності пристойних оцінок за іншими критеріями та за експертним оцінюванням суттєво негативно впливає на підсумкове місце в рейтинговій таблиці. Наприклад, це стосується депутатів Андрія Баранова та Оксани Кубрак.  

«Аутсайдери» за методологією – Віталій Жиленко, Олександр Корольов, Юрій Перепека, Олександр Соколов, Юрій Жиленко, Костянтин Тихенко, Ірина Купрейчик (з результатом в 1 бал), а також Геннадій Гризодуб та Євген Зюзь (2 бали ці обранці отримали лише за рахунок заокруглення).

Середня оцінка по міській раді за методологією – 2,5; за опитуванням експертів – 2,3. 

Згідно з експертною оцінкою, найефективнішими депутатами були Ірина Губська, Володимир Чепік, Вадим Акпєров, Андрій Баранов, Ірина Дяденко, Оксана Кубрак.

Найгірші результати за оцінкою експертів у депутатів Олександра Вегери, Олександра Соколова, Ігоря Перепеки, Юрія Перепеки, Геннадія Гризодуба.

Серед проблемних питань, які висвітило дослідження:

  • необхідність пошуку нових актуальних інструментів двосторонньої дієвої комунікації «виборець-депутат», 
  • відновлення прозорості висвітлення діяльності ради (трансляція засідань, публікація протоколів сесій), 
  • підвищення рівня персональної відповідальності депутатів за голосування резонансних рішень, 
  • зміна акцентів з групового фракційного звітування про депутатську роботу до публікації індивідуальних звітів,
  • зосередження у депутатських звітах на висвітленні нормотворчої програмної діяльності 

Для кожного депутата підготовлено персональні рекомендації щодо покращення в подальшому його позиції в загальному рейтингу та налагодженні дієвої комунікації.

Контакти: Максим Корнієнко, 0952009913, maxkorn1983@gmail.com

Посилання на презентацію – тут 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
 
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».  За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.