Громадська організація «Агентство економічного розвитку» проаналізувала доступність та відкритість інформації про прийом виборців депутатами Миколаївської міської ради на в рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Не про всіх обранців вдалось знайти запитувану інформацію станом на 10 березня 2021 року, про що детальніше нижче.
Відповідно до Регламенту Миколаївської міської ради восьмого скликання, пп.11 п.3 ст.5, депутати зобов’язані вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
Аби виборці могли безперешкодно потрапити на прийом до депутата, інформація про прийом має бути опублікована у всіх доступних джерелах – сайт міськради, сторінки районних адміністрацій, інформаційні дошки в адміністраціях, сторінки обранців та політичних партій у соціальних мережах, сайти партій та ін.
У ході моніторингу ми досліджували наявність інформації про прийом виборців на офіційному сайті Миколаївської міської ради та у приміщеннях районних адміністрацій.
На сайті міськради створено окремий розділ «Графік прийому мешканців депутатами Миколаївської міської ради 8 скликання на 2021 рік» з інформацією про:
- прізвище, ім’я, по батькові депутата;
- номер виборчого округу;
- партійну приналежність;
- місце прийому;
- час прийому, контактний телефон.
Варто зазначити, що назва розділу «Партійна приналежність» є не зовсім коректною, адже не всі депутати восьмого скликання є членами партій.
Інформацію про прийом 10 із 54 депутатів на сайті міськради не опубліковано, ними є:
- Микола Капацина, Віталій Кім, Олена Нестеренко, Юрій Степанець, які є членами фракції ПП «Слуга народу»,
- Федір Панченко, Анатолій Петров, Володимир Топчій, які входять до фракції ПП «Пропозиція»,
- Сергій Танасов від ПП «Європейська солідарність»
- позафракційні Ганна Норд, Рустамджан Садрідінов.
Інформація про час та місце прийому інших обранців опублікована на сайті, зокрема інформація при прийом секретаря міської ради Дмитра Фалька розміщена в іншому розділі «Секретар ради», окремо зазначені часи службового прийому та прийому громадян.
Позитивною тенденцією у роботі депутатів восьмого скликання є наявність контактних номерів телефонів депутатів або їхніх помічників, відтак з 32 обранцями можна зв’язатись телефоном. Проте у жодного з депутатів не опубліковано адресу електронної пошти чи посилання на сторінку у соціальних мережах.
У пошуку інформації ми завітали до приміщень районних адміністрацій міста – Центральної, Заводської, Інгульської та Корабельної, де на інформаційних дошках та у кабінетах для прийому виборців розміщені роздруковані графіки прийому. У цих графіках є інформація про прийом Федора Панченка, Анатолія Петрова, Ганни Норд, яка відсутня на сайті ради.
Інформація про прийом виборців в адміністраціях у порівнянні з сайтом міськради дещо різниться щодо певних депутатів. Детальніше про це розповімо після завершення проведення моніторингу прийому виборців, який наразі триває.
Деякі депутати також публікують інформацію про прийом громадян на особистих сторінках у мережі Facebook – Юлія Белановська, Тетяна Домбровська, Артем Ільюк, Станіслав Мартіросов, Вікторія Переверьзєва, Олександр Розумний, Дмитро Січко, Владислав Чайка.
Як часто приймають депутати?
- 1 раз на місяць зустрічаються зі своїми виборцями 21 депутат/ка
- 2 рази на місяць – 17 депутатів/ок
- 3-4 рази на місяць – 8 депутатів/ок.
Наталя Горбенко (ПП «Слуга народу») зазначила у своєму графіку що проводить прийом за попереднім записом.
Щодо місць прийому, то переважно депутати приймають громадян у приміщеннях районних адміністрацій, певна частина - у інших приміщеннях комунальної власності та партійних приймальнях, а також за місцем роботи.
Контакти:
Координаторка кампанії у м. Миколаєві – Олена Заворотченко, 0958941172
zavorotchenko@aer.net.ua
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження». За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.