Матеріальна допомога, церкви та дитсадки: куди витрачають кошти депфондів обранці з Івано-Франківської міськради. Частина 1

Матеріальна допомога, церкви та дитсадки: куди витрачають кошти депфондів обранці з Івано-Франківської міськради. Частина 1

На виконання депутатських повноважень у 2018 році Івано-Франківська міськрада виділила кожному з депутатів ради по 70 тисяч гривень. Куди витрачають кошти депфондів депутати Івано-Франківської міської ради, з’ясували аналітики кампанії “Атестація депутатів місцевих ради”. 

24 травня цього року на сайті Івано-Франківської міської ради з’явився звіт про використання коштів з депутатського фонду за 2018 рік. Ця інформація є важливою, адже кошти з депутатського фонду формуються за рахунок бюджету, а отже коштів платників податків. Саме тому про їх використання слід звітувати перед громадою.

На що витрачали кошти депутатського фонду депутати зі “Свободи”.

Як і більшість депутатів Івано-Франківської міської ради, депутати від “Свободи” витрачали левову частку коштів депутатського фонду на матеріальні допомоги. Також простежується виділення коштів на одні і ті ж об’єкти і структури, наприклад муніципальний центр дозвілля, міську лікарню №1, міську дитячу клінічну лікарню, міську Асоціацію футболу учасників АТО Івано-Франківської області та волейбольну команду "ПНУ-Івано-Франківськ".

Сергій Абрам’як використав за 2018 рік усі 70 тис. грн зі свого фонду. Він передавав кошти на матеріальні допомоги - 21 тис. грн, двічі виділяв кошти ДНЗ №23 “Дударик”, що знаходиться в межах його округу. Також депутат спрямовував кошти муніципальному центру дозвілля, ЗОШ №9, міській федерації настільного тенісу, Івано-Франківському перинатальному центру та релігійній громаді його округу.

Віталій Бурко, як і його однопартієць, велику частину коштів витратив на матеріальну допомогу - майже 22 тис. грн. Кошти з депутатського фонду В. Бурко витрачав і за межами свого округу, наприклад, виділив їх міській дитячій лікарні та міській лікарні №1. Закуповував форму для волейбольної команди “ПНУ Івано-Франківськ” та перераховував кошти шашково-шаховому клубу “Дебют”. Також виділив кошти ЗШ №25 на придбання лінолеуму та гімназії №3. Окрім того, кошти з депутатського фонду виділялись місцевій футбольній асоціації АТОвців і дитячому садку № 28.

Мар’ян Вагилевич, як і депутат з сусіднього округу Сергій Абрам’як, виділив найбільше коштів ДНЗ №23 “Дударик” та ЗОШ №9 - понад 20 тис. грн. Ще 20 тис. грн депутат виділив на ремонт сходової клітки в будинку №167 на вул. Мазепи. На матеріальну допомогу він віддав майже 18 тис. грн, а решту коштів депфонду - міській лікарні №1, міській стоматологічній поліклініці та ЗОШ №2.

Петро Гавриш витратив з депфонду 60 тис. 170 грн. 35 тис. грн з них спрямував на матеріальну допомогу, а також допомагав ЗОШ №3, гімназії №3, ПЛАСТу та футбольній команді з його округу.

Андрій Грималюк виділив 31 тис. грн на матеріальні допомоги, 20 тис. грн - на церкву, що знаходиться в межах його округу, причому 9 тис. грн були виділені на висаджування сакур біля церкви. Також депутат виділяв кошти ЗОШ №2 та гімназії №3, муніципальному центру дозвілля та  ДНЗ №29 “Кобзарик”.

Олег Капустяк 41,5 тис. грн, як і більшість депутатів, виділив на матеріальні допомоги. Крім того, він спрямував кошти на міську клінічну лікарню №1, волейбольну команду “ПНУ Івано-Франківськ”, бібліотеку-філію №4, спортклуб “КАНО” та ЗОШ №12 на його окрузі. 

Роман Марцінків виділив з депфонду 38,5 тис. грн на матеріальну допомогу, а також витратив кошти на міську лікарню №1, волейбольну команду "ПНУ-Івано-Франківськ", Івано-Франківський муніципальний центр дозвілля, Івано-Франківський центр сучасного мистецтва, ДНЗ №23 “Дударик”, футбольну асоціацію АТОвців, на ремонт сходової клітки будинку №208 по вул. Вовчинецькій та міську дитячу клінічну лікарню. 

Керівник фракції “Свобода” у міськраді Роман Онуфріїв майже 55 тис. грн виділив на матеріальні допомоги. Решту коштів фонду витратив на ПЛАСТ, ЗОШ №25, гімназію №3,  на придбання будівельних матеріалів, металевих конструкцій та пісочниці для будинків №6, 6а та 11 по вул. Миколайчука та будинку №7 по вул. 24 серпня. До речі, будівлі та школа знаходяться не на його окрузі. 

Маріана Продан 20 тис. грн витратила на матеріальну допомогу. Витрачала кошти з депфонду на придбання костюмів для муніципального центру дозвілля, на поточні ремонти в ЗШ №5, придбання музичного обладнання в гімназії №3, встановлення гойдалки у дворі будинку по вул. Івана Павла ІІ №9, ремонт дашків у будинку №26 по вул. В. Івасюка, ремонт покрівлі будинку №19 по вул. Івана Павла ІІ та ремонт ліфтів у будинку №25 по тій же вулиці.

Секретар міської ради Оксана Савчук витратила на матеріальні допомоги 46,3 тис. грн. Крім того, вона виділила кошти на придбання лінолеуму для ЗОШ №25, на ПЛАСТ та міський перинатальний центр. 

54 тис 810 грн Віктор Синишин віддав на матеріальну допомогу. Як і колеги по фракції, підтримував міську лікарню №1, перинатальний центр, волейбольну команду "ПНУ-Івано-Франківськ", муніципальний центр дозвілля. Також В. Синишин виділив кошти на часткову заміну мережі водовідведення в будинку №11 по вулиці Слави Стецько. 

Василь Скиданчук на матеріальну допомогу виділив 45 тис грн. Виділяв кошти ЗОШ №19, ДНЗ №27 “Карпатська казка”, муніципальному центрі дозвілля, перинатальному центру, футбольній асоціації АТОвців та на придбання лавочок по вул. Молодіжна, 41.

Андрій Строїч витратив на матеріальні допомоги 26,5 тис. грн. Як і однопартійці, він допомагав муніципальному центру дозвілля, футбольній асоціації АТОвців, перинатальному центру, федерації настільного тенісу. На своєму окрузі виділяв кошти ЗОШ №24, ДНЗ №35 “Вишиванка” та ДНЗ № 20 “Росинка”.

Роман Харук 18,5 тис. грн дав у 2018 році на матеріальну допомогу. Решту фонду виділив на  придбання матеріалів на виконання робіт по заміні внутрішньобудинкових мереж холодного та гарячого водопостачання у буд.№147 по вул. Галицькій, придбання матеріалів на ремонт покрівлі будинку №40 по вул. Горбачевського, придбання матеріалів на ремонт покрівлі будинку №149 по вул. Галицькій. Також підтримав однопартійців та виділив кошти на волейбольну команду "ПНУ-Івано-Франківськ" та міській дитячій клінічній лікарні. 

На що виділили кошти з депфондів представники “Батьківщини”.

Загалом депутати з фракції “Батьківщина” більшість коштів депутатських фондів виділили на матеріальні допомоги. У депутатів фракції є спільні напрямки витрат коштів - релігійним громадам, дитячим садкам, школам та спортивним закладам. 

Ярослав Горбовий виділив 52 тис. грн на матеріальну допомогу, 15 тис. грн - релігійній парафії Святої Параскеви Великомучениці, 3 тис. грн - на придбання канцтоварів ДНЗ №31 “Мрія”.

47 тис. грн виділив Стефан Магас на матеріальну допомогу, а також надав кошти на придбання спортивної форми волейбольній команді "ПНУ-Івано-Франківськ", проведення майстер-класів у бібліотеці-філії №3, для ДНЗ №27 “Карпатська казка”, ЗОШ №19 та ДЮСШ №3. Також депутат виділив кошти релігійній громаді с. Хриплин. 

Василь Ревчук на соціальну допомогу виділив 44 тис. грн. Решту коштів депутатського фонду він спрямував на допомогу міському клінічному перинатальному центру, парафії Святого Апостола Луки, придбання костюмів для аматорської чоловічої капели Центрального народного дому.

Очільник фракції Руслан Терешко на матеріальні допомоги витратив понад 55 тис. грн. Виділяв кошти клубу з тайландського боксу "Муей Тай", на встановлення поштових скриньок у будинку №9 по вул. Івана Павла ІІ та церкві "Різдва Пресвятої Богородиці" с. Хриплин. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.