Майже чверть депутатів Київради відвідала всі засідання постійних комісій протягом першого року повноважень

Майже чверть депутатів Київради відвідала всі засідання постійних комісій протягом першого року повноважень

Двадцять вісім представників Київської міської громади у раді (або 23%) відвідали усі засідання тих постійних комісій, у складі яких вони працюють. Аналітики ГО Інтегріті ЮА у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізували індивідуальні показники відвідуваності обранцями засідань постійних комісій.

Проблемні питання членства та розподілу посад у постійних комісіях почалися відразу після набуття повноважень новообраної Київради (з грудня 2020 року). Це пов’язано з тим, що деяких депутатів не включали до складу комісій, до яких вони подавали заяви, а призначали зовсім в інші. У зв’язку з цим дві постійні комісії Київради (з питань охорони культурної спадщини та з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків) більш ніж за 6 місяців так і не провели жодного засідання. 

31 серпня 2021 року з метою вирішення цієї проблеми відбувся перерозподіл складу деяких комісій (рішення Київської міської ради від 31.08.2021 №2179/2220 «Про внесення змін до переліку та персонального складу постійних комісій Київської міської ради ІХ скликання»). Зміни торкнулися 14 місцевих обранців, а саме: Костянтина Богатова (позафракційний), Олександра Погребиського (фракція «ЄС»), Василя Попатенка (фракція «Голос»), Ганни Старостенко, Іллі Кушніра, Дмитра Калініченка, Катерини Кириченко (усі – фракція «УДАР»), Юрія Сулиги, Вагана Товмасяна, Олесі Самолудченко, Ігоря Шпака, Ольги Веремеєнко, Ярослава Федоренко, Романа Ярошенка (усі – фракція «Єдність»).

У Київській міській раді ІХ скликання сформовано 16 постійних депутатських комісій та відбулося 286 засідань за період з 1 грудня 2020 року до 1 грудня 2021 року. 

 

Засідання депутатських комісій Київської міської ради, що відбулися у період з 1 грудня 2020 року до 1 грудня 2021 року.
Постійні комісії Київради   Кількість засідань
(з 01.12.20 по 01.12.2021)
з питань бюджету та соціально-економічного розвитку 33
з питань власності 38
з питань архітектури, містобудування та земельних відносин  25
з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг  11
з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків 6
з питань охорони здоров'я та соціальної політики  26
з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту 24
з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою  13
з питань екологічної політики  16
з питань культури, туризму та суспільних комунікацій 14
з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції   24
з питань дотримання законності, правопорядку та зв'язків із правоохоронними органами   12
з питань транспорту, зв'язку та реклами   13
з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу 24
з питань регуляторної політики    5
з питань охорони культурної спадщини  2


Двадцять вісім представників Київської міської громади у раді (або 23%) відвідали усі засідання тих постійних комісій, у складі яких вони працюють. Усі засідання (100%)  комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку  відвідав представник фракції «УДАР» Володимир Гончаров; комісії з питань власності – Михайло Присяжнюк (фракція «Слуга Народу»), Сергій Артеменко та Олег Левченко (обидва – фракція «ЄС»); комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин – Михайло Терентьєв та Віктор Грушко (фракції «УДАР»), Володимир Кравець (фракція «ОПЗЖ»), Юрій Федоренко (фракція «Слуга Народу»); комісії з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг – Максим Нефьодов (фракція «Голос») та Ксенія Семенова (фракція «Слуга Народу»); комісія з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків – Юлія Ярмоленко (фракція «Єдність»), Ігор Хацевич (фракція «ЄС»); комісія з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту –  Вадим Васильчук (фракція «Голос»), Олександр Супрун (фракція «ЄС»); комісія з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою – Владислав Трубіцин (фракція «Слуга Народу») та Ірина Никорак (фракція «ЄС»); комісія з питань екологічної політики – Денис Москаль (фракція «Батьківщина») та Ольга Чайка (фракція «ЄС»); комісія з питань культури, туризму та суспільних комунікацій – представниця фракції «УДАР» Вікторія Муха; комісія з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції  – представник фракції «ЄС» Леонід Ємець; комісія з питань дотримання законності, правопорядку та зв'язків із правоохоронними органами – представник фракції «ОПЗЖ» Олександр Плужник; комісія з питань транспорту, зв'язку та реклами –  Олексій Окопний (фракція «ЄС»), Сергій Мамоян (фракція «ОПЗЖ»), Олесь Маляревич та Віктор Брагінський (обидва – фракція «УДАР»); комісія з питань регуляторної політики – представник фракції «ОПЗЖ» Ігор Кириленко; комісія з питань охорони культурної спадщини – Олександр Погребинський та Ганна Коваленко (фракція «ЄС»).

50% засідань постійних комісій та менше відвідали: Володимир Яловий,  Рустем Ахметов, Олена Букало (усі – фракція «ОПЗЖ»). 

Пропуск депутатом протягом року більше половини засідань постійної комісії, членом якої він є, може бути підставою для звернення ради до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку (ч. 5 ст. 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»). 

Аналіз дисципліни відвідування засідань постійних комісій депутатами здійснювався на підставі відомостей, наданих Київською міською радою у відповідь на запит про доступ до публічної інформації. Водночас, релевантно оцінити відвідування депутатами засідань постійних комісій після перерозподілу складу деяких комісій не було можливим.

Нагадаємо, що постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету (ч. 1 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).


Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».