Львівські обранці очолили рейтинг «Атестації депутатів місцевих рад», – дослідження ОПОРИ

Львівські обранці очолили рейтинг «Атестації депутатів місцевих рад», – дослідження ОПОРИ

Упродовж третього року повноважень Львівська міська рада спрацювала на “4,4” бали з п’яти можливих за об’єктивними показниками та посіла третє місце у рейтингу за результатами експертного опитування. Про це свідчать результати оцінювання діяльності депутатів, які 22 травня  презентувала «ОПОРА»

“За результатами моніторингової кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» 57 (97%) львівських обранців отримали «позитивні оцінки»: «4» та «5» (за 5-бальною шкалою), покращивши загальний результат ради на 6% у порівнянні з моніторингом, здійсненим минулоріч. Середня оцінка депутатського корпусу Львівської міської ради становить 4,4 бали. Серед 15 обласних центрів, де проводилася кампанія, це найвищий середній бал серед за об’єктивними критеріями, а також загалом єдина оцінка у рейтингу, що перетнула позначку у 4 бали”, – повідомила під час презентації звіту регіональна координаторка кампанії у Львові Анжеліка Зозуля.



Моніторинг засвідчив високий рівень відкритості депутатів для громадськості. У профайлах усіх обранців на Інформаційному порталі наявна інформація про суб’єкта висування на виборах, розміщена персональна світлина, наявні дані про дату та місце народження, а також про освітній(і) рівень(ні) та заклад(и) освіти, в якому його (їх) здобуто. 

Усі депутати оприлюднили інформацію про прийом громадян. 57 (97%) обранців дотримуються обов’язку проводити прийом громадян не рідше ніж один раз на місяць, а також 3 (5%) депутатів: Роман Грицевич, Оксана Динік, Андрій Шевців, – проводять прийоми громадян на щотижневій основі, а 11 (19%): Андріян Гутник, Анна Дідух, Михайло Дідух, Вікторія Довжик, Сергій Івах, Євген Кузик, Володимир Лесик, Уляна Пак, Андрій Стець, Віталій Троць, Юлія Хомчин, – двічі на місяць. 

Обранці здебільшого залишаються дисциплінованими у роботі у сесійній залі: майже 3/4 з них мають показник відвідування пленарних засідань вищий за 90%.  Порівнюючи ці показники з даними за попередній рік, бачимо, що 27 (46%) депутатів покращили свою дисципліну. 


Що стосується індивідуального річного звіту, то його оприлюднили 57 з 59 обранців (97%). Натомість найбільшою прогалиною у діяльності обранців залишається проведення публічного звітування: 31 (52,5%) депутат ігнорує такий формат взаємодії. 

В експертному опитуванні кампанії взяли участь 20 респондентів з журналістського, громадського і академічного середовищ. На умовах анонімності вони оцінили діяльність депутатського корпусу Львова у «3» бали. Жоден з обранців не отримав від експертів середньої оцінки «1» або «5». Але також 25% відповідей вказують на проблему низької впізнаваності частини депутатів серед експертів.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»