Хто з депутатів Краматорської міської ради заявляв про конфлікт інтересів під час пленарних засідань

Хто з депутатів Краматорської міської ради заявляв про конфлікт інтересів під час пленарних засідань

У 2018 році аналітики громадської організації  «Точка доступу» провели моніторинг  на предмет того, як депутати Краматорської міської ради діють в умовах потенційного та реального конфлікту інтересів. За результатами відповідного оцінювання для депутатів Краматорської, Дружківської та Слов’янської міських рад також пройшло навчання на тему «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів». 

У поточному році команда «Точки доступу» також провела моніторинг та аналіз протоколів пленарних засідань Краматорської міської ради на предмет дій з боку представників депутатського корпусу в умовах конфлікту інтересів. Нагадаємо, відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», депутати повинні публічно повідомити про наявність у них конфлікту інтересів, не вчиняти дій та не приймати рішень  в умовах реального конфлікту інтересів.

«У 2019 році відбулось 8 пленарних засідань  Краматорської міської ради. Провівши контент-аналіз протоколів цих засідань, ми виявили, що п’ятеро депутатів Краматорської міської робили публічні заяви під час пленарних засідань, і всі з них дотримались вимог Закону України «Про запобігання корупції» та не брали участь у голосуванні», - зазначив аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов. 

Денис Ошурко, Віктор Рубайло, Віктор Рубановський, Геннадій Суков та Олена Шорнікова  – саме ці депутати публічно заявляли про наявний конфлікт інтересів під час пленарних засідань Краматорської міської ради.

Отже, на 49 пленарному засіданні Краматорської міської ради, яке відбулось 30 січня 2019 року, при розгляді питання «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва індивідуального гаражу громадянину Сукову Максиму Геннадійовичу», депутат Геннадій Суков зробив заяву про наявність в нього конфлікту інтересів. Ми можемо припускати, що Максим Суков є його сином.

На 50 пленарному засіданні Краматорської міської ради,  яке відбулось 22 лютого 2019 року, при розгляді питання «Про припинення шляхом перетворення комунальних медичних установ в комунальні некомерційні підприємства», заяву про наявність конфлікту інтересів зробив Віталій Рубайло, оскільки він є головним лікарем Краматорської стоматологічної поліклініки № 2.

При розгляді питання “Про погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «НОВОКРАМАТОРСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД», заяву про наявність конфлікту інтересів зробив Денис Ошурко, оскільки відповідно до реєстру приватних інтересів депутатів Краматорської міської ради, який був створений аналітиками ГО «Точка доступу», ві є власником частки акцій Новокраматорського машинобудівного заводу.

При розгляді питання «Про поновлення договорів оренди землі юридичній та фізичній особам» заяву про наявність конфлікту інтересів зробив Віктор Рубановський. В чому саме полягає конфлікт інтересів депутата, невідомо.

На 53 пленарному засіданні Краматорської міської ради, яке відбулось 24 квітня 2019 року, при розгляді питання «Про врегулювання потенційного конфлікту інтересів, наявного у секретаря Краматорської міської ради» заяву про наявність конфлікту інтересів зробив Денис Ошурко, оскільки він є секретарем Краматорської міської ради.

На 54 пленарному засіданні Краматорської міської ради, яке відбулось 24 травня 2019 року, при розгляді питання «Про внесення змін до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2019 рік» (зі змінами)», заяву про наявність конфлікту інтересів зробив Віталій Рубайло. У чому саме полягав конфлікт інтересів депутата, невідомо.

При розгляді питання «Про затвердження Положення про управління освіти Краматорської міської ради в новій редакції» заяву про наявність конфлікту інтересів зробила Олена Шорнікова. В чому саме полягав конфлікт інтересів, також невідомо.

Відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів – це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. В основі будь-якого конфлікту інтересів лежить приватний інтерес чи отримання будь-якої вигоди. Депутати місцевих рад входять до тих осіб, на яких поширюються норми Закону України «Про запобігання корупції». В розробленій рекомендації Національного агентства з питань запобігання корупції є чіткі покрокові інструкції, як діяти місцевим депутатам при наявності конфлікту інтересів. 

«В першу чергу депутати повинні публічно заявити про наявність в них конфлікту інтересів, про що обов’язково слід внести відповідний запис до протоколу пленарного засідання ради. Заяву про наявність конфлікту інтересів повинні робити на пленарному засіданні до початку розгляду питання, у вирішенні якого є приватний інтерес. Варто відмітити, що за два роки моніторингу та контент-перевірки протоколів пленарних засідань на предмет дій депутатів Краматорської міської ради при наявності конфлікту інтересів не було зафіксовано жодного випадку порушення Закону «Про запобігання корупції» депутатами Краматорської міської ради. Всі депутати робили публічну заяву про наявність конфлікту інтересів, про що внесені відповідні записи до протоколу, та всі депутати не брали участі у голосуванні питань, в яких були наявні приватні інтереси». – розповів аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов.


Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація». 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».