Хто з депутатів Івано-Франківської міськради найактивніше виступав у 2018 році.

03.06.2019

{{ article }}

Лише три депутати Івано-Франківської міської ради беруть слово для виступу на кожній сесії ради. Натомість 13 депутатів ради взагалі жодного разу не виступали у 2018 році.

Депутат місцевої ради працює як на окрузі, так і у стінах самої ради - на сесія та в депутатських комісіях. Одним із критеріїв роботи депутата на сесії є кількість його виступів. Адже саме таким чином депутат може висловити свою думку, донести до ради потреби своїх виборців та висловлювати свою позицію щодо питань, які розглядає сесія. ГО “Центр Політичних Студій” проаналізувала виступи депутатів Івано-Франківської міської ради у 2018 році.

13 депутатів міськради жодного разу не виступали на сесіях у 2018 році. При чому 12 з них були присутніми на майже усіх сесійних засідання. Не був на жодній сесії, відповідно жодного разу не виступав на них у 2018 році Петро Гавриш з ВО “Свобода”. Серед депутатів, які були присутніми на сесіях, проте не брали слово Володимир Балагура, Володимир Кушнір, Степан Руднянин та Володимир Фецич (БПП “Солідарність”), Віталій Бурко, Мар’ян Вагилевич, Маріанна Продан, Василь Скиданчук (ВО “Свобода”), Ярослав Горбовий (ВО “Батьківщина”), Галина Куницька, Володимир Саврей, Ігор Саварин (позафракційні).

Дуже рідко (до 40% сесій) виступали Сергій Абрам’як, Андрій Грималюк, Роман Марцінків, Віктор Синишин, Роман Харук (ВО “Свобода”), Петро Гречанюк, Ірина Кулинич, Іван Пуйда, Олександра Федорук (Об’єднання “Самопоміч”), Микола Ковальчук (БПП “Солідарність), Василь Ревчук (ВО “Батьківщина”).

На 60% сесійних засідань брали слово для виступу Олег Капустяк, Андрій Строїч, Роман Онуфріїв (ВО “Свобода”), Ігор Корсун (Об’єднання “Самопоміч”), Стефан Магас, Руслан Терешко (ВО “Батьківщина”), Сергій Палійчук, Петро Шкутяк та Володимир Яблонь (БПП “Солідарність”).

На 80% сесій виступали Сергій Гаєвський, Володимир Олійник, Мстислав Тарас та Дмитро Чміль (УКРОП).

Найактивніше, фактично на кожній сесії слово беруть Андріан Волгін (БПП “Солідарність”), Іван Гарасимко (Об’єднання “Самопоміч”), та Віталій Мерінов (УКРОП). 

Виступ депутата на сесії місцевої ради є відображенням його активності в цій раді - фактично, депутат здійснює контроль за прийняттям рішень, таким чином може повідомити сесію про неналежні рішення чи певні моменти у них. Також депутат презентує в раді громаду, від якої повинен вносити пропозиції, зауваження чи повідомляти про звернення. 

Довідково: при написанні статті до розгляду не приймались виступи секретаря Івано-Франківської міської ради Оксани Савчук та позафракційного депутата Михайла Вереса, оскільки він набув повноважень наприкінці 2018 року.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
 


За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

 


Стаття_ІФ_травень_19.docx