У рамках проекту «Атестація депутатів місцевих рад» команда громадської організації «Точка доступу» вже третій рік поспіль реалізує ініціативу в Краматорську та за низкою критеріїв оцінює роботу депутатів Краматорської міської ради.
Цей рік буде останнім у реалізації цієї ініціативи, оскільки каденція місцевих депутатів, зокрема депутатів Краматорської міської ради VII скликання добігає свого завершення у зв’язку з черговими місцевими виборами, які повинні відбутись у 2020 році.
Попередні два роки, за результатами оцінок аналітиками ГО «Точка доступу», було розроблено та передано персональні рекомендації для покращення діяльності кожному депутату Краматорської міської ради, отже, в цьому році депутатам є на що звернути увагу задля отримання високих оцінок своєї діяльності за результатами моніторингу та перевірок в рамках атестації.
Одним з критеріїв розробленої методології оцінки діяльності депутатів є використання соціальних мереж задля отримання зворотного зв’язку від громадян та оперативного інформування виборців про свою діяльність.
Аналітики громадської організації «Точка доступу» перевірили соціальні мережі, зокрема Facebook на предмет наявності акаунтів в мережі та наскільки активно депутати Краматорської міської ради використовують Facebook в рамках своєї діяльності.
За результатом оцінки виявилось, що 35 з 42 (83%) депутатів Краматорської міської ради зареєстровані в соціальній мережі Facebook. В порівнянні з минулим роком перевірки за цим критерієм, кількість депутатів, які мають сторінку в Facebook, не змінилась. Як і в минулі рази моніторингу соціальної мережі, не вдалось знайти в Facebook сторінки наступних 7 семи депутатів: Галина Дика, Сергій Зеленський, Михайло Іоффе, Геннадій Суков, Надія Титова, Володимир Тука та Олександр Шевченко.
До цього часу депутатам було розроблено та надано персональні рекомендації зареєструватись в мережі Facebook, аби мешканці громади могли звертатись до них не тільки на прийомах, а ще й дистанційно.
Проте ці депутати знов не врахували надані рекомендації та не створили сторінки в Facebook, хоча в Законі України «Про статус депутатів місцевих рад» такого обов’язку для депутатів немає.
Також у порівнянні з минулим роком не змінилась і кількість депутатів, які активно використовують Facebook для двостороннього зв’язку та інформують виборців про свою діяльність, це 20 з 35 (57%) зареєстрованих в соціальній мережі депутатів.
«Facebook - один з найпопулярніших та провідних способів комунікації. В першу чергу, це дуже зручно. Також ця соціальна мережа надає додаткову можливість: за досить короткий час отримати для себе потрібну інформацію або навпаки – поділитись інформацією з користувачами. Для депутатів це можливість оперативно реагувати на потреби своїх виборців та тримати в курсі громадян, інформуючи про свої діяльність та виконану роботу. Закон України не вимагає від депутатів користуватись соціальними мережами та додатковими каналами комунікації, проте я вважаю, що завжди потрібно розвиватись та намагатися встигати за стрімким розвитком інформаційних технологій. Тому, як мінімум, мати акаунт в соціальній мережі, вже необхідно», - зауважив аналітик ГО “Точка доступу” Ілля Перекрестов.
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».