Хто і як звітує перед міською радою? 

20.02.2024

Хто і як звітує перед міською радою? 

Під час звітної кампанії, якою в першому кварталі року охоплено майже всіх представників місцевого самоврядування, як виборцю, так і самим суб’єктам звітування важливо розуміти загальні правила та свої права і обов’язки. Про це під час вебінару "Звітування перед місцевою радою: хто, коли, як та про що" у межах "Депутатської майстерні" говорили з експертом Андрієм Мацокіним.

Підготували для вас основні положення про звітування, закріплені в законодавстві:

  1. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
     
  2. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
     
  3. При здійсненні наданих повноважень сільський, селищний, міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
     
  4. Сільський, селищний, міський голова щорічно звітує відповідно сільській, селищній, міській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами відповідної ради. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін 
     
  5. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.
     
  6. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
     
  7. Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
     
  8. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальним і підзвітним сільській, селищній, міській раді та підконтрольним сільському, селищному, міському голові.
     
  9. Поширеною практикою в органах місцевого самоврядування є затвердження Положення про звітування сільського, селищного, міського голови, виконавчих органів, постійних комісій та депутатів ради.
     
  10. Депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Депутат місцевої ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв'язку з його депутатською діяльністю.

Більше інформації про звітування ви можете дізнатися, переглянувши запис вебінару, а саме про:

  • нормативне регулювання питань звітування 
  • базові положення законодавства, що регламентує питання звітування 
  • суб’єкти звітування, предмет та порядок звітування 
  • реалізація питань звітування на практиці 
  • регулювання на рівні актів локального характеру 
  • наслідки звітування та можливі дії місцевої ради  

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»