Хоч раз та прогуляв… Жоден з сумських депутатів не відвідав усі 100% сесій у 2023 році

02.04.2024

{{ article }}

У рамках всеукраїнської громадської кампанії “Атестація місцевих депутатів” аналітики ГО “Місто розумних” проаналізували дисципліну відвідувань депутатами Сумської міської ради пленарних засідань сесій та постійних депутатських комісій протягом 2023 року.

Із 42 місцевих депутатів у звітному періоді 5 (Олександр Кисіль, Володимир Чепік, Олег Рєзнік, Вадим Акпєров, Костянтин Тихенко) перебували у лавах Збройних Сил України, тож їхня активність не аналізувалася в даному аспекті.

Таким чином дослідженню підлягали 37 сумських обранців.

Також відбулася заміна у складі депутатського корпусу: замість Дар’ї Резнік, яка склала повноваження в лютому 2023 року, депутатський мандат у березні отримав Валерій Заїка - аналізу в даному випадку підлягав відповідний період його діяльності.



Протягом 2023 року в Сумській міській раді було проведено 23 сесійних засідання (з урахуванням онлайн-засідань, чергових та позачергових, кілька пленарних засідань однієї сесії).

Як засвідчили результати дослідження, 100% відвідуваності протягом року не досяг жоден з депутатів.

Показники дисциплінованості відвідування сесій склалися наступним чином:

  • більше 90% засідань - відвідали 6 депутатів;
  • 70-89% - 21;
  • 50-69% - 5;
  • 30-49% - 2;
  • 10-29% - 0;
  • 0-9% - 3;

Найбільш дисциплінованими в 2023 році були депутатати Андрій Баранов, Володимир Шилов, Ігор Перепека, Оксана Кубрак, Сергій Дмитренко, Анатолій Сагач, які пропустили не більше 10% засідань.

Жодної користі у якості депутата за рік своїм обранцям не принесли, повністю проігнорувавши всі сесії, Юрій Перепека та Ірина Купрєйчик, а також Олександр Соколов, який  відвідав лише одне онлайн-засідання. 

Дисципліна відвідуваності засідань постійних комісій у звітному періоді була дещо вищою.



Протягом 2023 року депутатські комісії працювали з наступною інтенсивністю:

  • комісія з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг, регуляторної політики - 21 засідання;
  • комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, науки, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту - 9 засідань;
  • комісія з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин, природокористування та екології - 24 засідання;
  • комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження,  транспорту та зв’язку - 5 засідань; 
  • комісія з питань законності, взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та протидії корупції, місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності та етики, з питань майна комунальної власності та приватизації - 15 засідань.

На відміну від сесій, жодного прогулу засідань комісій не допустили аж 11 депутатів (Андрій Баранов, Інна Босенко, Дмитро Васюнін, Сергій Дмитренко, Валентина Домінас, Валерій Заїка, Максим Зеленський, Олександр Корольов, Євген Косяненко, Єфрем Лазарєв, Володимир Шилов).

Показники дисциплінованості відвідування комісій виглядають так:

  • 90-100% - мають 14 народних обранців (враховуючи зазначених вище 11 “відмінників” відвідування);
  • 70-89% засідань - відвідали 11 депутатів;
  • 50-69% - 7;
  • 30-49% - 0;
  • 10-29% - 2;
  • 0-9% - 3.

Традиційно в аутсайдерах ті самі троє депутатів Юрій Перепека (“екс-ОПЗЖ”), Олександр Соколов (“екс-ОПЗЖ”), Ірина Купрєйчик (“Сила і Честь”), які не відвідали жодного засідання відповідних комісій протягом року. Навіщо сум’янам потрібні такі обранці в місцевому “парламенті” - питання риторичне.

До лідерів за результатами моніторингу відвідуваності сесій та комісій можна віднести 4 місцевих обранців, які взяли участь в найбільшій кількості засідань обох основних майданчиків для депутатської роботи: Андрій Баранов (“Батьківщина”), Сергій Дмитренко (“Слуга Народу”), Ігор Перепека (“екс-ОПЗЖ”), Володимир Шилов (“Батьківщина”).

Більш детально з результатами дослідження діяльності депутатів Сумської міської ради протягом 3-го року їхніх повноважень, що проводилося за різнобічними критеріями оцінювання, можна буде ознайомитися вже найближчим часом на сторінках “Атестації депутатів місцевих рад” та “Міста розумних”. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»