22 лютого у Хмельницькому відбулась зустріч-обговорення «Хмельницький: сьогодення та майбутнє» за участі депутатів Хмельницької міської ради та представників громадських організацій. Ініціювала зустріч громадська організація «Хмельницька ініціатива» в рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».
На початку зустрічі присутні депутати коротко прозвітували про свою роботу у 2022 році. Всі відзначили відносно низьку активність жителів у 2022 році порівняно з попереднім. Найбільш активними містяни були у період відключення електроенергії в місті та зверталися до депутатів за поясненням ситуації. Найбільшою проблемою у розрізі виконання депутатських повноважень були обмеження на витрати з місцевих бюджетів. Саме через це відбувались лише поточні ремонти вулиць та тротуарів і прибудинкових територій. Значну увагу депутати приділяли початку опалювального сезону та питанням ремонту систем теплопостачання. Комунікація з жителями перемістилась у соціальні мережі.
Голова фракції «Команда Симчишина» Віталій Підгайчук розповів, про важливі рішення, прийняті у 2022 році. Серед них - перейменування вулиць міста, встановлення двох світлофорів, запуск на маршрут нових автобусів. Депутати Анастасія Шевчук та Юрій Решетнік під час звітування розповіли про роботу з міжнародними організаціями та залучення позабюджетних коштів у громаду.
Голова фракції «Європейська Солідарність» Олександр Василишин розповів, що у 2022 році депутатська робота була скерована на підтримку територіальної оборони та військових частин, котрі базуються у громаді.
Голова фракції «Слуга народу» Роман Ужва повідомив про допомогу в облаштуванні системи оповіщення в громаді та роботу зі зверненнями громадян.
Окрім міста Хмельницького, депутатська робота проводилась і в інших населених пунктах громади. Зокрема, було ліквідовано стихійні сміттєзвалища у кількох селах.
Під час другої частини зустрічі відбулося обговорення пріоритетних напрямків розвитку громади. Щодо економічного розвитку депутати вважають важливим повноцінний запуск Індустріального парку та створення сприятливих умов для роботи релокованого бізнесу. Важливим у цьому аспекті буде відновлення роботи аеропорту «Хмельницький». Окремо депутати наголосили на важливості розбудови транспортної мережі та облаштуванні платних паркінгів у Хмельницькому. Присутні представники громадських організацій звернули увагу на необхідність адаптації військових та їх родин після завершення війни. Депутати підтримали цю пропозицію та зауважили, що така програма адаптації потрібна не лише на місцевому, але й на всеукраїнському рівні.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».