Карантин та робота онлайн з виборцями депутатів Миколаївської міської ради

Карантин та робота онлайн з виборцями депутатів Миколаївської міської ради

У рамках реалізації ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» нами проаналізовано фактичне використання можливостей онлайн спілкування депутатів Миколаївської міської ради з виборцями, зокрема й щодо карантинних заходів під час розповсюдження короновірусу. Період спостережень – з початку карантину (12 березня) до 10 квітня. 

Зауважимо, що з початку карантину відбулося 3 чергові сесії Миколаївської міської ради (12.03, 17.03, 20.03), під час яких обговорювалося лише одне основне питання – заходи для запобігання поширенню інфекції – організаційне, інформаційне, консультаційне та фінансове забезпечення. У результаті було прийнято рішення «Про запобігання розповсюдженню на території міста Миколаєва гострої респіраторної хвороби COVID-19»; «Про внесення змін до рішення міської ради від 20.12.2019 № 56/64 «Про затвердження комплексної Програми «Сприяння діяльності правоохоронних органів на території міста Миколаєва на 2020-2022 роки»; «Про внесення змін до рішення міської ради від 20.12.2019 № 56/70 «Про бюджет міста Миколаєва на 2020 рік»; «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 20.12.2019 № 56/57 «Про затвердження Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг, понад обсяг передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення міста Миколаєва на 2020-2022 роки».

Не були присутніми на вищезазначених сесіях: Владислав Андрейчук, Костянтин Картошкін, Катерина Лазута, Олександр Малікін, Анатолій Петров, Євген Римарь, Дмитро Січко, Тетяна Суслова, Сергій Танасов, Ростислав Філевський. 

Так, депутати міської ради одноголосно проголосували за перерозподіл бюджетних коштів на розвиток медицини та заходи по боротьбі з короновірусом. На ці цілі спрямовано більше 45,6 млн грн, з яких 27,5 млн грн зарезервовано на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, 7,5 млн грн – на розвиток лікарняних закладів міста, більше 10 млн грн – безпосередньо на боротьбу з короновірусом.

Депутат Сергей Кантор  наголосив на необхідності створення Telegram-каналу,  де будуть опубліковані проекти рішень сесій, з якими матимуть змогу ознайомитися депутати. 

Відповідний пакет документів (План додаткових заходів щодо запобіганню поширенню гострої респіраторної хвороби спричиненої короновірусом COVID-19 та організації ефективної боротьби з нею на території м. Миколаєва) за власною ініціативою та за погодженням з мером міста Олександром Сенкевичем підготували депутати міської ради Сергій Ісаков та Сергій Кантор. Одними з обґрунтованих та детальних заходів  вищезазначеного Плану є: змінити розсадку депутатів у сесійній залі, забезпечивши відстань між робочими місцями не менше 1м; створити резервний фонд міського бюджету на придбання медичного обладнання, лікарських, дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту; створити інформаційно-аналітичний та єдиний цілодобовий інформаційно-консультаційний центри; передбачити збільшення матеріальної винагороди медичним працівникам на 25% з моменту виявлення першого захворювання та інші.

Зміни у роботі депутатів Миколаївської міської ради у зв’язку із введенням карантину можна відмітити у наступному. Переважна більшість депутатів, які мають сторінки у соціальних мережах, зокрема у Facebook, репостять значну кількість різної інформації про коронавірус (статистичну інформацію з щоденним оновленням, ознаки хвороби, можливість отримати різну допомогу – від консультаційної до медичної, заходи, які впроваджено у місті Миколаєві та області тощо). Це мінімум 2-3 повідомлення в день. Такими депутатами є Вячеслав Апанасенко, Олександр Бернацький, Лариса Веселовська, Наталя Горбенко, Кирило Горбуров, Юрій Гранатуров, Олег Грипас, Артем Грозов, Олександр Гусєв, Владислав Єнтін, Дмитро Жвавий, Павло Зоткін, В’ячеслав Карцев, Сергій Карцев, Олена Кісельова, Олег Крісенко, Тетяна Кучеревська,  Олексій Лєпішев, Наталя Манзюк, Сергій Мотуз, Федір Панченко, Євген Римарь, Сергій Танасов, Сергій Шульгач

Одне-два повідомлення про COVID-19 за весь час карантину розмістили Ігор Концевой, Олександр Малікін, Станіслав Мішкур, Анатолій Петров, Андрій Яковлєв, В’ячеслав Янков.

 Група депутатів, які використовують для звернення до виборців соціальні мережі, але, водночас, не розповсюджують будь-якої інформації про вірус, це –  Володимир Євтушенко, Світлана Кучкарова, Катерина Лазута,  Світлана Ласурія, Світлана Таранова.

Є депутати, які виділяються  своєю громадською позицією щодо карантину та коронавірусу шляхом висвітлення її через соціальні мережі не лише репостами різнобічної інформації. Так, Ігор Дятлов знімає відео про санітарні вимоги в умовах карантину та викладає його у соціальні мережі для вільного доступу. Сергій Ісаков - єдиний з депутатів Миколаївської міської ради, який пише повідомлення у Facebook від власного імені, а не лише посилається на вже існуючу у мережі інформацію. Наталія Манзюк разом із репостами розповсюджує заклики на кшталт  «Залишайся вдома», «Спортзал здолає все». Сергій Шульгач беру безпосередню участь у благоустрої обласної інфекційної лікарні. 

З 54 депутатів Миколаївської міської ради жоден не проводить онлайн прийом громадян для забезпечення двостороннього зв’язку з виборцями в умовах карантину. Але, разом з тим, Дмитро Жвавий, Олексій Лєпішев, Сергій Мотуз комунікують з виборцями, повідомляючи про здійснені ними роботи та вирішені питання. Сергій Мотуз виклав на сторінці детальний план запланованих робіт із кошторисною інформацією. Євген Римарь пропонує та роздає допомогу від «Європейської солідарності».

Враховуючи вищезазначене, Громадською організацією «Агентство економічного розвитку» запропоновано депутатам з використанням технічних можливостей соціальних мереж провести онлайн звітування перед виборцями за 2019 рік та проводити онлайн прийом виборців, дотримуючись висвітленого на офіційному сайті графіку та відповідаючи перманентно на всі запитання громадян.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням. 
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Миколаєві за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція економічного розвитку”.