Яку інформацію можна дізнатись про депутатів Миколаївської міської ради з офіційного сайту ради

 Яку інформацію можна дізнатись про депутатів Миколаївської міської ради з офіційного сайту ради

На офіційному сайті  Миколаївської міської ради наявно два інформаційних ресурси з інформацією про депутатів міської ради, але те що їх два, не значить що вони є більш інформативними. 

Такого висновку дійшли експерти проекту за результатами дослідження профайлів депутатів Миколаївської міської ради 8 скликання на офіційному сайті ради та новому інтернет-порталі.

На обох інформаційних ресурсах, особисті сторінки депутатів не містять повних біографічних даних депутатів - жоден не оприлюднив інформацію про освіту, досвід роботи та сімейний стан. Виключенням є лише секретарка міської ради Тетяна Казакова, повну біографію про неї можна переглянути в іншому розділі сайту «Секретар ради».
 
У профайлах інших депутатів міститься інформація про  партійність, відомості про прийом виборців та фото. В той же час на офіційному сайті ради, профайли депутатів містять додаткову інформацію про місце роботи, дату народження, місто проживання. Але інформація не оновлюється, більшість депутатів змінили місце роботи, наприклад Наталя Горбенко та Юрій Гранатуров

З часу останнього моніторингового  періоду у деяких депутатів відбулись зміни в особистих профайлах на офіційному сайті. Так, з’явився профайл  про Олександра Шанайцу - висуванця БПП «Солідарність», який з січня 2018 року увійшов до депутатського корпусу і не мав свого профайлу до цього часу. Ігор Дятлов від політичної партії «Опозиційний блок» розмістив інформацію про час, місце проведення прийому, контактів для зв’язку з виборцями. Лариса Веселовська від «Опозиційного блоку» оновила інформацію про прийом виборців. Депутатка від «Самопомочі» Наталя Горбенко вказала, що веде прийом лише за попереднім записом. А ось депутатка від «Опозиційного блоку» Катерина Лазута вказала лише  контактний номер телефону, а відомості про прийом виборців відсутні.  

Координатори проекту звернулись до секретаріату Миколаївської міської ради з проханням актуалізувати та доповнити профайли депутатів на сайті ради, на що отримали відповідь, що депутати не дають згоди на публікацію додаткових даних. Окремо також було направлено на секретаріат Миколаївської міської ради лист з прохання здійснити розсилку всім депутатам ради з інформацією про створення веб-платформи Атестація депутатів місцевих рад і необхідністю її наповнення. У відповідь нам зазначили, що було розіслано на ім’я депутатів листи з проханням надати інформацію про себе з метою публікації на сайті.  

Ми звернулись до депутатів з проханням  прокоментувати ситуацію. Деякі депутати не пам’ятають такого листа, наприклад Катерина Лазута вказала, що ніякого листа на свою електронну адресу не отримувала і прокоментувати ситуацію з публікацією даних не може. Депутат від «Опозиційного блоку» Дмитро Жвавий зазначив, що надати необхідну інформацію він може, але необхідно повторний запит, так як він не пам’ятає листа через великий потік інформації на електронній пошті. А позафракційна депутатка Тетяна Суслова прокоментувала, що отримувала лист, але не відчувала необхідності в оновленні та наданні біографічних відомостей, через передвиборчі баталії. Кирило Горбуров від «Солідарності» зазначив, що не проти надати необхідну інформацію для наповнення веб-платформи за прямим контактом з координатором проекту. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
Також слідкуйте за нами: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018 року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Миколаєві за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Агентство економічного розвитку».