Як використовують мережу  Facebook для спілкування з виборцями депутати Миколаївської міської ради?

15.09.2019

Як використовують мережу  Facebook для спілкування з виборцями депутати Миколаївської міської ради?

У рамках моніторингової кампанії «Атестація депутатів» експерти вирішили дослідити, як  використовують депутати Миколаївської міськради свої акаунти у Facebook для висвітлення депутатської діяльності та спілкування з виборцями.

Розглянемо пофракційно акаунти місцевих обранців.

Фракція «Опозиційний блок» у Миколаївській міській раді є не лише найчисельнішою за кількістю депутатів, а й найактивнішою у мережі Facebook. Вісім депутатів ведуть свої сторінки дуже активно: постійно оновлюють інформацію, пишуть власні пости, відповідають на коментарі. Серед них опинились: Ігор Дятлов, Лариса Веселовська, Артем Грозов, Павло Зоткін, Світлана Ласурія, Наталя Манзюк, Андрій Яковлєв, Олександр Гусєв. Варто відмітити голову фракції Ігоря Дятлова, сторінка якого має багате наповнення фото і відео про життя міста та політичні новини з власними дописами, а особливу активність він проявив у передвиборчий період з агітаційними постами як кандидат у народні депутати. А у депутата Артема Грозова є коментарі-подяки від виборців його округу. 



Більшість депутатів фракції  розміщують на сторінках перепости новин та новини у яких вони відмічені. Такими депутатами є: Олександ Бернадський, Володимир Євтушенко, Дмитро Жвавий, Світлана Кучкарова, Тетяна Кучерявська, Катерина Лазута, Олександр Малікін, Станіслав Мішкур, Володимир Садиков, Зінаїда Танасевич, В’ячеслав Янков.  



Депутат Анатолій Дюмін лише  іноді пише власні пости, а Микола Пономарьов має сторінку, на якій є фото та  інформація про те, що він є депутатом Миколаївської міської ради.



З фракції «Об’єднання «Самопоміч»  лише два депутати ведуть активно свої сторінки. Це Наталя Горбенко та Дмитро Січко. На їх сторінках можна знайти інформацію про роботу депутатів на округах, новини міської ради з власними дописами та інше. Лише іноді пише власні пости голова фракції Федір Панченко, він більше робить перепостів новин. Інші депутати не ведуть сторінки, в їх стрічках є лише новини з відмітками. Але депутати Олександр Рєпін та Світлана Таранова активізували свої сторінки у передвиборчий час як кандидати у народні депутати.

 


Найактивнішим у мережі серед депутатів фракції «Наш край» є її голова Юрій Гранатуров. Сторінка містить змістовний контент та відео про роботу депутата і, за сумісництвом, голови адміністрації  Інгульського району. 



Сергій Карцев також постійно інформує через свою сторінку виборців про роботу міської ради, пише багато власних постів. Владислав Єнтін хоч і використовує більше перепостів для наповнення своєї сторінки, але дуже активно відповідає на коментарі і не лише на своїй сторінці, а і на сторінках інших депутатів. А сторінки Сергія Шульгача ми не знайшли, хоча інші депутати відмічають у свої постах акаунт «Миколаївавтодор Шульгач».



Фракція партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» має лише два активних користувача мережі, це голова фракції Олена Кісельова та Євген Римар. Депутати ефективно взаємодіють з виборцями, активно створюють власний контент та відповідають на коментарі дописувачів. Не ведуть свої сторінки та не оновлюють інформацію Кирило Горбуров, Костянтин Картошкін, Анатолій Петров, Сергій Танасов, Олександр Шанайца. Сторінка Ігоря Концевого містить лише особисту інформацію.

 



З позафракційних депутатів виділяється сторінка лише Сергія Ісакова, який розміщує і власні дописи, і відповідає на коментарі.



З 54 депутатів ради акаунти восьми (14,8% від загальної кількості) не знайдено – Сергія Кантора, Сергія Шульгача з “Нашого краю”, Тетяни Казакової з “БПП” та членів “Опоблоку” Сергія Жайворонка, Олександра Бурганенка, Ігора Копійки, Владислава Андрейчука, Андрія Яковлєва. 

У підсумку варто зазначити покращення роботи депутатів у комунікації з виборцями. Під час минулого моніторингу, який проводився у жовтні 2018 року ефективно використовували свої сторінки 16,6 % депутатів від загальної кількості, а в теперішній час цифра зросла до 27,7 %.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» 
Також стежте за нами:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
 
За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.

 Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу «Місцеві депутати. Атестація».