Як  у Кропивницькому працювали депутати міської ради

Як  у Кропивницькому працювали депутати міської ради

Упродовж третього року повноважень Кропивницька  міська рада спрацювала на три бали з п’яти можливих. Про це свідчать результати оцінювання діяльності депутатів за об’єктивними показниками, які презентувала КА «Громадські ініціативи» у співпраці з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України». Підсумки діяльності депутатів 16 міських рад протягом третього року повноважень підводилися в межах всеукраїнської  громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». 

Згідно з дослідженням, депутати переважно дотримуються своїх зобов'язань, а саме: оприлюднюють біографічні дані, проводять прийоми, близько половини депутатів комунікують з виборцями в соцмережах та близько третини належним чином відвідують сесії міської ради.  

За середніми оцінками об'єктивних показників найвищий показник діяльності мають фракції «Слуга народу», друге місце поділили «ЄС» та «Рідне місто», на останньому місці - депутати від партії «Наш Край». 

Єдиною депутаткою, яка отримала найвищу персональну оцінку у 5 балів за об'єктивними показниками стала Анна Зарічна, обрана від «Слуги народу». Депутатка була присутня на пресконференції та зазначила, що виконувати депутатські обов’язки легко, коли любиш свою роботу, переймаєшся проблемами виборців та дотримуєшся законодавства. 

Оцінку в 1 бал отримали: Анатолій Ларін, Максим Линченко, Анна Ніжнікова, Людмила Згривець, Дмитро Овчінніков та Олександр Чибітько, які, до того ж, можуть бути і кандидатами на відкликання за народною ініціативою.

Присутні медійники цікавилися продовженням кампанії, оскільки такі моніторингові програми є корисними та “тримають депутатів у тонусі”.

Любов Лук’янцева, координаторка кампанії в Кропивницькому, зазначила, що «Атестація депутатів місцевих рад» передбачає не лише оцінку, а й рекомендації для покращення діяльності, а саме: максимально відвідувати засідання сесій та постійних комісій ради, вчасно звітувати, вести прийом громадян та більш ефективно комунікувати з виборцями, адже зворотній зв'язок з ними є можливістю покращувати місцеві програми та приймати рішення на користь громади. 

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»