Як проводять прийом депутати Харківської міської ради?

Як проводять прийом депутати Харківської міської ради?

На сайті Харківської міської у 73 депутатів оприлюднені адреси, графік та контакти, які відповідають фактичним. Про це свідчить моніторинг, який провела Громадянська мережа ОПОРА в Харкові.

Водночас інформувати виборців про здійснення прийому депутатів зобов’язує законодавство, зокрема п.5 ч.1 ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачає, що депутат місцевої ради у виборчому окрузі зобов'язаний визначити і оприлюднити  дні,  години  та  місце  прийому виборців,  інших громадян та вести регулярний, не рідше одного разу на місяць,  прийом  виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Станом на 20 липня на сайті Харківської міської ради опублікована повна інформація про прийоми 80 обранців. Жодної інформації при прийом не розміщено на сторінках Анатолія Родзинського та Ігоря Полупанова, проте в першого є електронна пошта, за якою можна зв’язатись з депутатом, а у другого – номер телефону.

На початку березня на сайті Харківської міської ради були розміщені дані депутата Саіда Джавіда про проведення прийому громадян, кожний третій вівторок місяця о 14:30–16:30, за адресою: м. Харків, вулиця Юріївська, буд. 13. За вказаною адресою розміщено Центр надання адміністративних послуг Московського району м. Харкова, а також адміністрація Московського району м. Харкова. За вказаними телефонами помічниця депутата підтвердила, що в них є приймальня за адресою, що розміщена на сайті Харківської міської ради, і прийом проводиться відповідно графіку, проте приймальня не працює щодня. На практиці ж на будівлі відсутня табличка із написом про розміщення громадської приймальні депутата Саіда Джавіда. Охоронець та представниця адміністрації запевнили, що такої приймальні не існує. Під час наступного візиту охоронець запевнив, що ніхто прийом не проводить і тут немає приймальні Саіда Джавіда. Після комунікації з представницею адміністрації Московського району м. Харкова та демонстрації сторінки депутата на сайті міської ради інформація про прийом депутата була видалена. Станом на 20 липня повні контактні дані розміщені на сайті міськради.

Неповну інформацію вказали два депутати – Неллі Казанжиєва та Юрій Медведєв: на їхніх сторінках не вказані контактні номери телефонів, хоча у Неллі Казанжиєвої розміщене посилання на її сторінку в мережі Facebook, а у Юрія Медведєва – на Facebook та Instagram.

За фактом моніторингу, у 73 депутатів Харківської міської ради оприлюднені адреси, графік та контакти, що відповідають фактичним. Єдиним винятком є Андрій Спаський. Як і у більшості депутатів фракції «Опозиційна платформа - За Життя» Харківської міської ради, у нього зазначено приймальню Харківської міської організації політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» за адресою: м. Харків, вулиця Полтавський Шлях, будинок 22. При цьому в оприлюднений на сайті міської ради час, день та за адресою прийом не проводиться і депутата жодного разу під час візиту до даної приймальні не вдалось застати. За телефоном, вказаним на сайті, бере слухавку помічник депутата. Прийом проходить після звернення й за проханням про прийом 30 осіб. Після цього орендується приміщення й вже відбувається повідомлення усіх охочих громадян шляхом телефонного дзвінка. Отже, прийом за оприлюдненою інформацією повинен проводитися у першу п'ятницю місяця, а пройшов - у третю суботу місяця.

Ще у шести депутатів не вдалось встановити факт прийому: це Ігор Шрам, Альона Агеєнко, Дмитро Хівренко, Анастасія Губіна, Віталій Кириленко, Сергій Насінник (всі - «Опозиційна платформа - За Життя»).

За вказаною на сторінці Ігоря Шрама адресою розташована будівля низки приватних підприємств. Мешканці мікрорайону не знають й не чули про такого депутата і його громадську приймальню також. За вказаним телефоном бере слухавку помічник Шрама Ігоря Володимировича. На питання, чи проводить прийом відповідає, що не компетентний у даному питанні й обіцяє передзвонити, проте дзвінка так і не було. За адресою приймальні зареєстроване ТОВ «КУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИЙ ЦЕНТР «ДОЗВІЛЛЯ», засновником якого є Назаров Олександр Миколайович, що також балотувався від партії «Опозиційна платформа - За Життя» до Харківської міської ради на минулих виборах. Головний вхід до території розташований майже в кінці провулка, праворуч від території. Там знаходиться місце охорони. Особи, які виходили та входили на межі території, повідомили, що ніколи не чули про громадську приймальню депутата, яка б розміщувалася за вказаною адресою. Присутність самого депутата в день та час прийому не вдалось підтвердити також.

Альона Агеєнко, Дмитро Хівренко, Анастасія Губіна, Віталій Кириленко, Сергій Насінник вказали одну й ту ж саму адресу приймалень: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 22, де знаходиться партійна приймальня.

У трьох депутатів: Альони Агеєнко, Дмитра Хівренка та Андрія Спаського був вказаний один і той же номер телефону. На початку березня телефони були поза зоною досяжності й не було можливості зв'язатися. За поштою також. Тут потрібно зазначити, що за цією адресою прийоми проводили лише Денис Нев’ядомський та Андрій Лесик, зі слів помічників, приміщення вважається приймальнею останнього, а інші члени фракції лише номінально вказали цю приймальню та пошту осередку партії на сайті ХМР, через що в них велика кількість запитів-звернень від громадян-мешканців міста Харкова з усіх районів, й наголосили, що депутати не надають інші свої контактні дані, за якими громадяни або помічники (співробітники, члени осередку партії) могли б з ними зв'язатися.

Телефон Губіної Анастасії Олександрівни в більшості випадків був вимкненим, проте одного разу вдалося все ж таки сконтактувати. За телефоном повідомили, що у зв'язку із карантинними обмеженнями прийом проводиться за попереднім записом. Примітно, що до дня прийому протягом тижня було неможливо додзвонитися до помічниці та/або депутатки, а вдалося лише після прийому. У депутатки вказано, що вона проводить прийом кожну другу середу місяця об 10:00–12:00. Обидва рази в даний час її присутність не вдалось підтвердити. Після цього вже в середині квітня на сайті Харківської міської ради на її сторінці було змінено адресу громадської приймальні на: м. Харків, Московський район, вул. Ак.Павлова, 120а, офісний центр, 2 пов. (за яким також проводять прийом її колеги по фракції Андрійчук Є. І. та Данило С. М.), а телефон, дата та час прийому залишились без змін.

Помічниця Віталія Кириленка телефоном повідомила, що депутат буде приймати у вказаний на сайті час. Ні до початку вказаного часу прийому, ні після початку прийому та протягом нього депутата не було. У депутата вказано, що він проводить прийом кожний перший та третій понеділок місяця об 11:00–13:00. Обидва рази в даний час його не було. Аналогічна ситуація і у Сергія Насінника, у депутата вказано, що він проводить прийом кожен другий вівторок місяця об 15:00–17:00. Обидва рази в даний час його присутність не вдалось зафіксувати.

Прийоми за записом проводять незначна кількість депутатів, а саме: Андрій Лесик, Андрій Спаський, Вікторія Алєксєйчук, Анастасія Федорик, Дмитро Бутенко, Рената Казанська, Артем Ревчук, Олег Абрамичев, Руслан Агібалов, Ірина Гончарова, Андрій Іванов, Ігор Ісаєнко, Юрій Корсунов, Катерина Малбієва, Ігор Пушкарьов, Ігор Терехов, Андрій Тимчук. В більшості випадків проблеми вирішуються ще на рівні запису на прийом разом із помічниками, якщо це не вдається – виборці особисто зустрічаються з депутатами. Вищезазначені депутати проводять особисті прийоми не рідше разу на місяць.

У всіх інших випадках на прийом до депутата можна потрапити у відведений час, зазначений на сайті міської ради. Незважаючи на це, абсолютно всі депутати закликають виборців попередньо телефонувати та записуватись на прийом, адже це спрощує організаційні питання, депутати можуть підготуватись до зустрічі, в час карантинних обмежень – це дозволяє уникати зайвих контактів.