Як івано-франківські депутати працюють у період повномасштабного вторгнення

20.06.2022

Як івано-франківські депутати працюють у період повномасштабного вторгнення

Після повномасштабного вторгнення росії на територію України змінилося не лише життя мільйонів людей, а й діяльність місцевих рад у регіонах. Громадянська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” провела моніторинг роботи місцевих обранців в умовах війни. 

За даними секретаріату Івано-Франківської міської ради, жоден із 42-х депутатів міськради не покинув межі України. Міська рада збирається на засідання, які, з точки зору безпеки, не анонсуються. Проте на офіційному сайті ради з’являться релізи про прийняті рішення та проведені сесії. Прийняті радою рішення публікуються в окремому розділі на сайті ради. 

Міський голова Руслан Марцінків повідомив про те, що шестеро депутатів Івано-Франківської міської ради пішли служити до лав збройних сил. За словами мера, служити пішли Андрій Грималюк, Роман Марцінків, Маріанна Продан, Михайло Нагірний та Олег Капустяк з ВО “Свобода” а також Володимир Яблонь з фракції “ЄС”. 

Скріншот зі сторінки Андрія Грималюка у Facebook.

Також в ЗСУ служить заступник міського голови та ексдепутат міськради від “ЄС” Петро Шкутяк. Окрім того, в лавах ТРО та ЗСУ - ще кілька десятків службовців міськради. 


Абсолютна більшість депутатів міської ради прозвітували до 24 лютого, а що стосується реалізації безпосередніх депутатських обов'язків в частині здійснення взаємодії із громадянами, то класичні зустрічі із виборцями та прийоми громадян були призупинені: майже всі депутати ради беруть участь у різноманітних волонтерських ініціативах. У своїх соціальних мережах вони повідомляють про різноманітну допомогу для військових, ТРО, вимушених переселенців або дітей. 

До прикладу, Стефан Магас із ВО “Батьківщина” їздив до сусідньої Польщі, щоб закупити амуніцію для військових. А його колега по фракції Оксана Іванюк налагодила виготовлення маскувальних сіток в офісі ОСББ, яке вона очолює. 


Скріншот зі сторінки Стефана Магаса у Facebook.


Скріншот зі сторінки Оксани Іванюк у Facebook 

Мар’яна Вершиніна, яка представляє у раді партію “ЄС”, регулярно публікує інформацію про діяльність психологічного центру, що займається допомогою постраждалим від війни. Психологічний центр заснувала громадська організація, яку очолює сама Вершиніна. 


Скріншот із сторінки Мар’яни Вершиніної у Facebook

Колега по фракції Мар’яни Вершиніної Юрій Лозяк очолює молодіжне крило місцевого осередку партії “ЄС”. На сторінці “молодіжки” у Facebook часто з’являються пости про різноманітні напрямки волонтерства - від збору гуманітарної допомоги до медичних навчань. 


Скріншот зі сторінки Юрія Лозяка у Fаcebook 

Про волонтерську діяльність депутатів від фракції “ЄС” повідомляють на сторінці місцевого осередку у соціальній мережі Facebook. В офісі партії плетуть маскувальні сітки, приймають гуманітарну допомогу та проводять навчання. Працівники апарату осередку та місцеві депутати доставляють автомобілі для військових з-за кордону. Також в партії помітна співпраця між депутатами міської та обласної рад. 


Скріншот із сторінки партійного осередку ЄС у Facebook

Депутати від партії “Свобода”, що має більшість у раді, також активно повідомляють у соціальних мережах про свою волонтерську діяльність. Напрямки діяльності також абсолютно різні - від випікання пряників, до збору гуманітарної допомоги та амуніції для військових. 

До прикладу, Уляна Облещук робить благочинні аукціони на своїй сторінці у соцмережі Facebook та розігрує картини. Виручені кошти передає на потреби ЗСУ. 


Скріншот зі сторінки Уляни Облещук у Facebook 

Депутати від “Свободи” активно повідомляють у соціальних мережах про гуманітарну допомогу, яку надсилають до Івано-Франківська з-за кордону. Пости супроводжуються фото з розвантаження та сортування амуніції, продуктів харчування, гігієни та одягу. Зокрема такі пости у Facebook робили Сергій Абрам’як, Ігор Корсун, Роман Харук, Леся Мурав’йова та інші. 


Скріншот зі сторінки Сергія Абрам’яка у Facebook.


Скріншот зі сторінки Ігора Корсуна у Facebook.


Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».   За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.