Як депутатські фракції Сумської міської ради ведуть комунікацію із сумчанами у міжвиборчий період

Як депутатські фракції Сумської міської ради ведуть комунікацію із сумчанами у міжвиборчий період

Від виборів до виборів депутати активно комунікують з виборцями -  звітують про свою роботу, спілкуються з жителями міста, висловлюють свою позицію з питань важливих для громади. У міжвиборчий період ця активність зазвичай спадає. Представники «Центру суспільних досліджень» в рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» вирішили з’ясувати, як відбувалася комунікація депутатських фракцій Сумської міської ради з жителями міста у проміжку з 15 травня по 15 серпня 2021 року. 

Сайт Сумської міської ради
У Сумської міської ради відсутнє власне друковане видання, адже діяльність комунальної газети «Суми і сумчани» було припинено у 2015 році. Функціонує сайт ради, на якому висвітлюється робота міського голови, його заступників, структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ та закладів. Депутати міської ради мають можливість пропонувати для висвітлення на сайті матеріали про свою діяльність. Огляд сайту свідчить, що у проміжку з 15 травня по 15 серпня матеріали про роботу фракцій чи окремих депутатів міської ради не публікувалися. Однак на сайті публікуються інформаційні повідомлення за результатами сесій міської ради, в яких описуються найбільш важливі з прийнятих рішень. Також публікуються інформаційні повідомлення за результатами засідань постійних депутатських комісій. 

Сайти місцевих осередків політичних партій
У Сумській міській раді представлені фракції таких політичних сил: ВО «Батьківщина», «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа - За життя» та «Сила і честь».

Власний сайт має Сумська обласна організація ВО «Батьківщина». Однак на ньому не висвітлюється діяльність депутатів Сумської міської ради. 

На офіційному сайті партії «Європейська Солідарність» є розділ, присвячений Сумщині, де серед іншої інформації публікуються новини щодо роботи депутатів фракції у Сумській міській раді. Зокрема оприлюднено новини про діяльність Марини Нагорної: про підтримку депутатського запиту щодо ремонту шляхопроводу по вулиці 20 років Перемоги та про звернення мешканців гуртожитку за адресою: вулиця Герасима Кондратьєва, 165/13, - щодо відключення від електропостачання. Оприлюднена позиція голови фракції Вадима Акперова щодо необхідності врахування потреб людей з інвалідністю при капітальному ремонті підземного переходу біля фонтану «Садко». Також сайт опублікував новину про отримання депутатами від “ЄС” посад у постійних депутатських комісіях за результатами сесії Сумської міської ради. 

У партій «Опозиційна платформа - За життя», «Слуга народу», «Сила і честь» відсутні окремі сайти місцевих організацій чи розділи місцевих організацій на всеукраїнських сайтах. 

Комунікація фракцій у соціальній мережі Facebook
Найбільш популярною соціальною мережею, де здійснюється спілкування на суспільно-політичні теми, є Facebook.

Публічна сторінка «Батьківщина Сумська Міська Парторганізація» налічує 1700 вподобань. На сторінці здебільшого висвітлюється діяльність всеукраїнської та обласної організацій. У проміжку з 15 травня по 15 серпня опубліковано позицію депутата Сумської міської ради Андрія Баранова щодо продажу землі

Публічна сторінка «Європейська Солідарність. Суми» має 2000 вподобань. Після закінчення виборчої кампанії її активність зупинилася. Остання публікація на сторінці датується 25 лютого 2021 року. 

Сторінка Сумської міської організації партії «Слуга народу» відсутня. На сторінці «Слуга народу. Сумщина», яка має понад 6000 вподобань, публікуються новини фракції у Сумській міській раді. Так, за результатами кожної сесії публікуються новини про ключові рішення, які підтримала фракція «Слуга народу» у міській раді. Оприлюднено новини про ініціативи депутатів Єфіма Лазарєва та Олега Рєзніка щодо оновлення школи №17, зустрічі депутатів Єфіма Лазарєва та Рустама Галаєва з мешканцями будинків № 2 і 4 по вул. Металургів, перевірку Максимом Зеленським та іншими депутатами фракції виконання робіт з ремонту ліфта у будинку №19 по вулиці Івана Сірка. 

Також 27 травня був опублікований відеосюжет зі звітом фракції про роботу за шість місяців. 

У соціальній мережі Facebook не вдалося знайти сторінку міської організації «Опозиційної платформи - За життя». Сторінка Опозиційна платформа «За життя». Сумщина налічує понад 6000 вподобань, однак на ній здебільшого оприлюднюється позиція лідерів партії щодо всеукраїнських питань, а також інколи висвітлюється діяльність депутатів обласної ради. Інформація про діяльність депутатів фракції в Сумській міській раді відсутня. 

Сторінка Політична партія «Сила і честь» Суми налічує 2500 вподобань, однак із закінченням виборчої кампанії припинила активну діяльність. Остання публікація датується 7 грудня 2020 року. 

Узагальнюючи результати дослідження, можна стверджувати, що найбільш активно комунікацію з виборцями у міжвиборчий період ведуть фракції «Слуга народу» та «Європейська Солідарність». При цьому фракція «Європейська Солідарність» працює в більш традиційних медіа, а «Слуга народу» орієнтується на пряме спілкування з виборцями через соціальні мережі. 

Слідкуйте за оновленнями: 
На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».