Як депутати Вінницької міської ради відзвітували за третій рік своїх повноважень

Як депутати Вінницької міської ради відзвітували за третій рік своїх повноважень

Представники ГО «Центр громадської активності «Результат» у межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» здійснили моніторинг виконання депутатами статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», тобто звітування перед виборцями, що забезпечує інформування виборців про свою роботу, отримання зворотного зв’язку від громади. 

Як здійснюється звітування? 
Кожен депутат міської ради повинен проводити звітування про свою діяльність перед виборцями на відкритих зустрічах, розробляти звіти та публікувати їх на офіційному веб-сайті ради, у місцевих ЗМІ.
 

Що відображається у звітах? 
У своєму звіті депутат повинен надати відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, розповісти про свою роботу у виборчому окрузі, проінформувати виборців про прийняті радою та її органами рішення та хід їх виконання, а також про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу. 
 

Скільки вінницьких депутатів прозвітували за 2023 рік? 
Задля того, щоб мати повне розуміння, скільки депутатів Вінницької міської ради прозвітували, представники ГО «Центр громадської активності «Результат» надіслали запит про надання відповідної інформації до виконавчого комітету Вінницької міської ради, здійснили розсилку на особисті e-mail депутатів з проханням надати інформацію щодо звітування, а також здійснили моніторинг сторінок депутатів у соціальних мережах.

Так, загалом можна відзначити, що станом на 21 травня 2024 року за третій рік своєї каденції прозвітували 33 депутати Вінницької міської ради, що становить 61%, тобто більше половини всього депутатського корпусу.

Свої звіти за діяльність протягом 2023 року до виконавчого комітету Вінницької міської ради подали 29 депутатів: 

  • від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана»: Андрій Андреєв, Петро Бабій, Світлана Василюк, Антоніна Іващук, Світлана Куца, Наталя Літвінова, Володимир Малінін, Ярослав Матвійчук, Віктор Мацера, Олександр Мельник, Дмитро Мира, Дмитро Науменко, Василь Павлюк, Наталя Панчук, Катерина Поджаренко, Тарас Присяжнюк, Вячеслав Терліковський, Олександр Третяк, Олександр Чернега, Володимир Чорновол, Павло Яблонський;
  • від політичної партії «Європейська Солідарність»: Олена Гаврилова, Юлія Понайотова, Інна Синявська, Павло Чайковський;
  • від політичної партії «Слуга народу»: Юлія Головчук;
  • позафракційні: Ігор Горлачов, Олександр Педорченко, Микола Яременко.

Крім того, на своїй сторінці у facebook інформацію про звітування висвітлили депутати Володимир Онофрійчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Олександр Теренчук (ПП «Слуга народу»), Дмитро Сидоренко  (ПП «Слуга народу»). Також інформація про звітування Віталія Плясовиці (ПП «Слуга народу») зазначена у відповідному дописі з відміткою у його колеги депутатки Юлії Головчук (ПП «Слуга народу»).





 

Щодо текстів звітів депутатів Вінницької міської ради, то більшість з них мають схожу структуру та інформаційне наповнення. Вони включають відомості про участь у сесіях та комісіях ради, кількість проведених прийомів громадян, отримані заяви та скарги, співпрацю з інституціями громадянського суспільства, розв'язанні проблеми у виборчому окрузі, інформування громадськості про свою діяльність, надану волонтерську та гуманітарну допомогу.

Довідково: згідно зі статтею 16  Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»