Як депутати Вінницької міської ради проводили прийом громадян у 2023 році: підсумки моніторингу

Як депутати Вінницької міської ради проводили прийом громадян у 2023 році: підсумки моніторингу

Представниці Центру громадської активності «Результат» у партнерстві з Одеською обласною організацією «Комітет Виборців України» в межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» з 1 вересня по 31 жовтня 2023 року здійснили моніторинг проведення прийому громадян депутатами Вінницької міської ради під час повномасштабної війни та представили висновки на підсумковій пресконференції 13 грудня.

Зображення, що містить меблі, у приміщенні, стіл, одежаАвтоматично згенерований опис

За даними експерток, упродовж вересня-жовтня 46 депутатів Вінницької міської ради з 54-х проводили прийоми більш ніж два рази на місяць, що пов’язано з приєднанням до Вінницької міської ТГ прилеглих сіл.

Про місце та час прийомів традиційно можна було дізнатися з сайту Вінницької міської ради. Проте під час воєнного стану окрема інформація на сайті Вінницької міської ради прихована. Тому ГО «Центр громадської активності «Результат» подавала запит на доступ до публічної інформації та отримала інформацію про деталі прийому 54 депутатів. 

Про час та місце здійснення прийому громадян надали інформацію 50 депутатів, а четверо депутатів проводять прийом за попереднім записом: Роман Аксельрод (позафракційний), Юлія Приймак (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Сергій Глушко (позафракційний), Ігор Горлачов (позафракційний), що було підтверджено. Але під час моніторингу виявилось, що ще двоє депутаток - Юлія Понайотова (ПП "Європейська Солідарність") та Олена Верлан-Кульшенко (ПП "Європейська Солідарність") - теж здійснюють прийом за попереднім записом.

Результатами моніторингу стосовно 49 депутатів вдалося підтвердити здійснення прийому виборців. Разом з тим, не вдалось підтвердити факт проведення прийому щодо пʼяти депутатів. Це Сергій Борзов (ПП «Слуга народу»), Сергій Глушко (позафракційний), Микола Яременко (позафракційний), Олександр Педорченко (позафракційний), Сергій Сергійчук (ПП "Європейська Солідарність").

Переважна більшість депутатів Вінницької міської ради проводять прийом в офлайн-форматі. Також 20 депутатів повідомили, що інформують про прийом через соціальну мережу facebook. 

У приміщенні комунальної власності проводять прийом 35 депутатів. В приміщенні організації партії - девʼять депутатів (Юлія Головчук (ПП “Слуга народу”), Світлана Василюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана), Михайло Ганчук (ПП “Слуга народу), Олександр Майструк (ПП "Європейська Солідарність"), Олександр Мельник (ПП «Українська стратегія Гройсмана), Дмитро Сидоренко (ПП “Слуга народу), Віктор Перлов (ПП «Українська стратегія Гройсмана), Андрій Піжевський (ПП «Українська стратегія Гройсмана), Олександр Теренчук (ПП “Слуга народу”). На робочому місці, але розмежовують це з депутатськими повноваженнями п’ять депутатів (Роман Аксельрод (позафракційний), Андрій Андрєєв (ПП «Українська стратегія Гройсмана), Світлана Куца (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Юлія Приймак (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Віталій Плясовиця (ПП “Слуга народу). Самостійно організоване приміщення виключно для депутатських потреб використовують пʼять депутатів.



Зображення, що містить особа, одежа, у приміщенні, вікноАвтоматично згенерований опис

За інформацією депутатів, до 5 громадян у середньому відвідують прийом 13 депутатів, від 5 до 10 осіб у середньому відвідують прийоми 24 депутатів, від 10 до 15 – у 9 депутатів. У середньому більше 15 громадян відвідують прийом трьох депутатів: Віктора Мацери (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Наталії Панчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Катерини Поджаренко (ПП «Українська стратегія Гройсмана».

Зображення, що містить особа, одежа, Обличчя людини, у приміщенніАвтоматично згенерований опис

Як вказали депутати, найчастіше виборці звертаються до приймалень з питаннями щодо надання матеріальної допомоги, гуманітарної допомоги та з питаннями щодо ЖКГ та благоустрою. 

«Досить часто до мене на прийомах звертаються з різних соціальних питань, а особливо щодо питань забезпечення внутрішньо-переміщених осіб», - пояснила Олена Верлан-Кульшенко (ПП "Європейська Солідарність").

Також до депутатів Юлії Приймак (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Тетяни Савельєвої (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Катерини Поджаренко (ПП «Українська стратегія Гройсмана») та Вячеслава Терліковського (ПП «Українська стратегія Гройсмана») досить часто звертались громадяни саме щодо юридичних питань, чого не скажеш про інших депутатів.
З метою розуміння ролі депутатів, виконавчого комітету міської ради, державних установ та місцевих партійних осередків упродовж жовтня молодь міста (учні та студенти місцевих закладів) була залучена до відвідування приймалень депутатів, також було організовано зустрічі в партійних осередках та екскурсію до Вінницької міської ради.

Зображення, що містить одежа, особа, стілець, мебліАвтоматично згенерований опис



Зображення, що містить одежа, особа, усмішка, Обличчя людиниАвтоматично згенерований опис


Учні та студенти висловили своє захоплення щодо участі у проєкті, і особливо їх вразила діяльність окремих депутатів, робота Ситуаційного центру ВМР і Муніципальної варти.

З результатами моніторингу можна ознайомитися - тут.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Контакти:
Громадська організація «Центр громадської активності «Результат»,
моб. 063-603-77-16, Тетяна.