Як черкаські депутати на сесії ходили і комісії відвідували

Як черкаські депутати на сесії ходили і комісії відвідували

Депутати Черкаської міської ради за перший рік своєї каденції після виборів 2020 року в середньому відвідували пленарні засідання на рівні 87,5%, що значно краще, ніж попередні обранці. Про це свідчать результати моніторингу, який у рамках “Атестації місцевих депутатів” провели експерти Черкаського ОО КВУ, проаналізувавши діяльність депутатів за останні 11 місяців, з  грудня 2020 по листопад 2021 року.

1 грудня 2020 року відбулась перша, установча сесія Черкаської міської ради ІХ скликання. За результатами виборів до міської ради в Черкасах 5-відсотковий бар’єр подолали сім партій. Це – «За Майбутнє» (8 мандатів), «Слуга Народу» (8 мандатів), «Європейська Солідарність» (7 мандатів), «Голос» (6 мандатів), «ЧЕРКАЩАНИ» (5 мандатів), «Батьківщина» (4 мандати) та «Опозиційна платформа – За життя» (4 мандати).

Перший рік роботи став помітно більш результативним на засідання, у порівнянні з попередньою каденцією. Сесії відбувалися регулярно і загалом відбулося 26 пленарних засідань. Середня явка депутатів складала 87,5%, тоді як за аналогічний період роботи ради попереднього скликання цей показник був на рівні 62%. Обранці ухвалили 2121 рішення з 2443 тих проєктів, що надійшли, або 87%.

Варто констатувати, що відразу п’ятеро депутатів змогли бути присутніми на всіх засіданнях протягом минулого року, починаючи з 1 грудня 2020-го. А саме: троє депутатів від «Європейської Солідарності» Руслан Батир, Сергій Рубан та Сергій Шабатура, а також Володимир Друмашко від «Голосу» та Світлана Буряк від «ЧЕРКАЩАН». 

Також є досить багато депутатів, які відвідали понад 90% пленарних засідань. Це такі депутати: Георгій Гладкий та Роман Моторний («За Майбутнє»), Оксана Мелікова та Араік Мкртчян («Слуга Народу»), Віталій Красюк («Європейська Солідарність»), Катерина Холупняк та Сергій Шмиголь («Голос»), Юлія Саліна та Іван Сухарьков («ЧЕРКАЩАНИ»), Юрій Тренкін, Олексій Мельник та Валерій Міняйло («Батьківщина»), Юлія Погостиньска, Олександр Замирайло та Ярослав Левицький («ОПЗЖ»).

Найбільшу кількість засідань пропустив Юрій Котолуп від «Слуги народу». Він був відсутній на 8 зібраннях, або 31% від загальної їх кількості. Також 6 засідань з 26 (23%) пропустила Любов Майборода («За Майбутнє»). 

Що стосується розподілу за фракціями, то найкраща ситуація - у «Європейської Солідарності», депутати якої були присутні на 94% усіх пленарних засідань. 

Далі йдуть «Опозиційна платформа – За життя» (93,3%), «ЧЕРКАЩАНИ» (91,5%), «Батьківщина» (91,3%), «Голос» (90,4%), «Слуга Народу» (86,5%) та «За Майбутнє» (83,7%).

Загалом депутати Черкаської міської ради досить дисципліновано відвідують сесії, і загальна кількість пропусків коливається від одного до трьох. 

Дещо гіршою є ситуація з відвідуванням комісій. Середній відсоток відвідувань всіма депутатами (за винятком секретаря Юрія Тренкіна) складає 80,5%.

Рекордсменами з пропусків засідань комісії є депутати: Роман Діскант з «Батьківщини» (46,4%), Юрій Котолуп з «Слуги Народу» (46,4%), Геннадій Шевченко із «За Майбутнє» (46,2%) та Сергій Шмиголь з «Голосу» (45%). 

Найбільше депутатів-прогульників - у фракції партії «За Майбутнє». Відразу троє депутатів цієї фракції пропустили більше третини засідань «своїх» комісій: Павло Карась (38,1%), Роман Моторний (32,5%) та Андрій Мушієк (39,1%).  

Найбільш дисциплінованими депутатами, які відвідали всі 100% засідань постійних комісій, стали Араік Мкртчян («Слуга народу») та Катерина Холупняк («Голос»). Також 14 з 14 засідань відвідав депутат від партії «Голос» Павло Валенчук, допоки на склав депутатські повноваження і не перейшов на роботу заступника міського голови.

Також ще є шість депутатів, які відвідали понад 90% засідань постійних комісій: Любов Майборода та Георгій Гладкий («За Майбутнє»), Володимир Друмашко («Голос»), Іван Сухарьков («ЧЕРКАЩАНИ»), Олександр Замирайло та Ярослав Левицький («ОПЗЖ»).

Що стосується розподілу за фракціями, то найкращу відвідуваність демонструють депутати фракції «Опозиційна платформа – За життя», які були присутні на 87,6% засідань постійних комісій. 

Далі - «ЧЕРКАЩАНИ» (85,4%), «Європейська Солідарність» (81,1%), «Голос» (80,3%), «Слуга Народу» (79,8%), «За Майбутнє» (75,9%) та «Батьківщина» (73,9%). 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати в соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
На платформі Атестація депутатів місцевих рад.
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснюється оцінювання та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка вебплатформи «Місцеві депутати. Атестація».