За період з 21 листопада 2022 року по 21 листопада 2023 року відбулося сто засідань постійних комісій Луцької міської ради. Лише близько третини депутатів міської ради відвідали усі засідання комісій. Понад 70% місцевих обранців були відсутні хоча б на одному з них.
Луцька міська рада налічує сім постійних депутатських комісій. Протягом другого року повноважень Луцькради VIII скликання в комісіях загалом відбулося 100 засідань. Зокрема, за період з 21 листопада 2022 року до 21 листопада 2022 року відбулось:
Також за цей же час відбулося одне спільне засідання комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру і комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності.
Лише 14% засідань постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів відвідали усі депутати Луцької міської ради, які входять до її складу. Натомість 86% засідань відповідної комісії відбулися за відсутності хоча б одного із її членів. Так, найчастіше засідання постійної комісії пропускав депутат із фракції «Європейська Солідарність» Юрій Моклиця – 14 разів. Втім, переважно причиною його відсутності стала служба у складі Збройних Сил України. По п’ять засідань комісії пропустили представниця фракції «Слуга народу» Оксана Руднік та представниця фракції «За майбутнє» Оксана Степанюк. На чотири засідання постійної комісії не з’явився голова фракції політичної партії «Громадянський Рух «Свідомі» Тарас Шкітер. Ще три засідання постійної комісії пропустив представник фракції «За майбутнє» Андрій Разумовський. По одному засіданню комісії пропустили представник фракції ВО «Свобода» Володимир Пшибельський та голова фракції «За майбутнє» Вікторія Майборода.
На 17% засідань постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови були присутні усі члени цієї комісії. Натомість, 83% засідань комісії пропустив хоча б один депутат Луцькради. Так, по шість засідань постійної комісії пропустили представниця фракції ВО «Батьківщина» Ірина Чебелюк та представниця фракції ВО «Свобода» Алла Жупанюк. На два засідання не з’явився член фракції «Європейська Солідарність» Ігор Гнетньов. Ще одне засідання комісії пропустила представниця фракції «Громадянський Рух «Свідомі» Алла Надточій.
14% засідань комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності відвідали усі представники цієї комісії в Луцькраді. На 86% засідань був відсутній хоча б один місцевий обранець. Засідання постійної комісії пропускали: голова фракції «Слуга народу» Роман Бондарук та представник фракції «За майбутнє» Роман Кравчук – по 5 разів; представник фракції «Слуга народу» Олександр Ткачук – 4 рази; представник фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Грачов та представник фракції «Європейська Солідарність» Микола Яручик – по 2 рази; представники фракції «Громадянський Рух «Свідомі» Андрій Маруняк і Михайло Наход, а також представниця фракції «Європейська Солідарність» Валентина Малютіна – по одному разу.
Депутати, які входять до складу постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру, лише один раз протягом другого року повноважень ради зібрались на засідання комісії в повному складі. Найчастіше на засідання комісії не з’являвся представник фракції «Європейська Солідарність» Олександр Ніколайчук – 11 разів. Причиною його відсутності здебільшого була служба у ЗСУ. 7 засідань постійної комісії пропустила представниця фракції «Слуга народу» Юлія Сачковська. Представник фракції «За майбутнє» Євгеній Ткачук не відвідав 5 засідань комісії. На двох засіданнях був відсутній представник фракції «Громадянський Рух «Свідомі» Валентин Хаймик. Ще на одному – представник фракції «За майбутнє» Олег Тарасюк.
Також за цей період відбулося одне спільне засідання комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру і комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності. На засідання не з’явились депутати Олександр Ніколайчук, Роман Бондарук, Микола Яручик та Валентина Малютіна.
Оскільки до складу постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту входить лише двоє депутатів, усі засідання комісії відбувалися за участі обох представників. Йдеться про депутатів Миколу Федіка (голова фракції ВО «Свобода») та Юлію Дацюк (представниця фракції «За майбутнє»). Відповідно це єдина постійна комісія у Луцькій міській раді, на всіх засіданнях якої зафіксовано явку депутатів 100%.
На жодному засіданні постійної комісії міської ради з питань комунального майна та приватизації не був присутній представник фракції «Слуга народу» Андрій Костенко. Решта представників комісії відвідали усі засідання.
Найменше засідань протягом другого року повноважень міської ради провели члени постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму – сім. 43% засідань відповідної комісії відвідали усі її представники. На два засідання комісії не з’явився представник фракції «Європейська Солідарність» Олександр Лазука. По одному засіданню пропустили представник фракції ВО «Батьківщина» Андрій Авраменко, представниця фракції «Європейська Солідарність» Лілія Каньовська та представниця фракції «За майбутнє» Катерина Шкльода.
Також у Луцькій міській раді налічується 29% депутатів, які не пропустили жодного засідання постійних комісій, до складу яких були включені. Зокрема, йдеться про депутатів: Ігоря Куріліна, Оксану Лєщинську, Віталія Бондаря, Миколу Дуду, Юлію Дацюк (представників фракції «За майбутнє»); Аллу Доманську та Ірину Колковську (представниць фракції «Європейська Солідарність»); Андрія Білана, Миколу Федіка і Михайла Щура (представників фракції ВО «Свобода»); Андрія Лучика (представника фракції «Громадянський Рух «Свідомі»); Олександра Козлюка (представника фракції ВО «Батьківщина»).
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».