За другий рік повноважень жоден з місцевих обранців не отримав найнижчих оцінок – «1» та «2», натомість побільшало депутатів, чию роботу було оцінено найвищим балом «5». У Луцьку представили оцінку діяльності депутатів Луцької міської ради за результатами дослідження в рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Захід відбувся у четвер, 29 червня, з ініціативи Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.
Під час пресконференції експертка Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Катерина Шарпата представила оцінки діяльності депутатів Луцької міської ради за результатами моніторингового дослідження та експертного опитування.
Відтак, як і за результатами оцінювання роботи депутатів за перший рік повноважень, за другий рік повноважень жоден з місцевих обранців не отримав найнижчих оцінок – «1» та «2». Натомість, побільшало депутатів, чию роботу було оцінено найвищим балом «5» (було 12%, стало 17%).
Серед представників депутатського корпусу, чию роботу оцінили найвищим балом, троє депутатів із фракції «Громадянський Рух «Свідомі» – Андрій Лучик, Михайло Наход та Алла Надточій, дві представниці фракції «Європейська Солідарність» – Алла Доманська та Ірина Колковська, а також двоє членів фракції «За майбутнє» – Ігор Курілін та Євгеній Ткачук.
За результатами експертного опитування, на відміну від результатів за перший рік повноважень ради, жоден з депутатів не отримав найвищої оцінки «5». Разом з тим, двоє місцевих обранців отримали від експертів негативну оцінку «2» бали. Зокрема, більшість опитаних негативно оцінили роботу: Андрія Костенка та Олександра Ткачука (фракція «Слуга народу»).
Загальні тенденції показників відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності, отримані в результаті дослідження роботи депутатів Луцької міської ради протягом другого року повноважень, демонструють сталу позитивну тенденцію.
На офіційному сайті Луцької міської ради оприлюднені біографії усіх 42 депутатів. Біографічні відомості щодо 81% місцевих обранців оприлюднені у повному обсязі. 40 із 42 депутатів Луцької міської ради здійснювали регулярний особистий прийом громадян за визначеними самими ж депутатами графіками. Повні відомості про здійснення прийому громадян оприлюднені щодо 71% депутатів. Третина представників Луцької міської громади у раді активно використовували протягом року соціальні мережі, зокрема, Facebook, а також інші електронні інструменти для прямої комунікації з виборцями.
29% депутатів Луцької міської ради відвідали усі засідання сесій Луцькради. Водночас понад 90% пленарних засідань протягом другого року виконання своїх повноважень відвідали 45% депутатів. Ще 45% місцевих обранців відвідали від 50% до 90% засідань. Натомість, 10% з них брали участь у менше, ніж 30% пленарних засідань.
Результати відвідуваності представниками міської громади засідань постійних депутатських комісій виявились дуже схожими. 45% депутатів відвідали понад 90% засідань комісій, до складу яких входять. Водночас, 48% депутатів відвідали від 50% до 90% засідань своїх комісій. Ще 7% місцевих обранців відвідали не більше половини засідань комісій. Також у Луцькраді налічується 29% депутатів, які не пропустили жодного засідання постійної комісії.
Як і в попередній рік, у Луцькій міській раді надалі зберігається позитивна тенденція щодо відсутності практики «кнопкодавства» серед депутатів. Також в міськраді хоч і зберігається практика озвучення та розгляду депутатських запитів під час пленарних засідань, втім, такий інструмент не є надто популярним серед депутатів. Зокрема, правом озвучення депутатських запитів скористалися 29% депутатів протягом року.
67% представників Луцької міської громади у раді звітували про свою діяльність перед виборцями в тій чи іншій формі. Зміст звітів 33% представників депутатського корпусу Луцької міської ради повністю відповідає вимогам ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад». Звіти ще 33% депутатів не вдалось оцінити за наповненістю у зв’язку з їх відсутністю.
Загалом же в умовах повномасштабного російського вторгнення, коли окремі депутати Луцької міської ради вступили до лав місцевих батальйонів територіальної оборони чи напряму залучені до виконання бойових завдань у складі Збройних Сил України та не мали можливості повноцінно включитися в роботу органу місцевого самоврядування, було здійснено оцінювання 37 місцевих обранців із 42. В дослідженні були враховані результати роботи депутатів, які стали на захист України у складі ЗСУ чи місцевої тероборони, зокрема, представників фракції «Європейська Солідарність» Юрія Моклиці та Олександра Ніколайчука, голови фракції «Слуга народу» Романа Бондарука та голови фракції ВО «Свобода» Миколи Федіка, а також представника фракції «За майбутнє» Євгенія Ткачука. Проте, оцінки за діяльність більшості із них не виставляли з етичних міркувань.
Контакти: Катерина Шарпата, 093 664 26 56, cpaec.volyn@gmail.com
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження». За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.